Příchody: Aktuální soupiska Slovanu
S přípravou jsem spokojený, říka Hynek
29.07.2004 | Martin Řežábek

S přípravou jsem spokojený, říka Hynek

D ě č í n - Mužstvo Ústeckých Lvů od pondělí trénuje na ledě. Rekonstrukce stadionu jim ale komplikuje situaci a musí každý den dojíždět do Děčína, kde tráví celý den. My jsme se na část takového dne zajeli podívat a položili i několik otázek trenérovi Pavlu Hynkovi.

Ráno v 8:00 je sraz na parkovišti zimního stadionu a v 8:15 se autobusem vyráží směr Děčín. Na tamnějším zimním stadioně mají pronajaté dvě šatny, protože se do jedné nevejdou. Přípravu na ledě totiž absolvuje 33 hráčů, proto musí být rozděleni do dvou skupin. Mezitím co jedna posiluje, druhá se prohání na ledě a naopak. Až při druhé fázi tréninku se na ledové ploše sejdou všichni. Plán středečního dne vypadal následovně:
I. fáze
1. skupina
9:20 - 10:00 posilovna
11:05 - 12:05 led
2. skupina
9:55 - 10:50 led
11:20 - 12:00 posilovna
Oběd
12:30
Odpočinek
13:30 - 15:30, sraz ZS v 16:15
II. fáze
17:00 - 18:30
Odjezd
19:15

Jednotlivé pětky pro tréninky na ledě jsou složeny takto:
I. skupina
Vála, Drábek - Fink, Koudelka, Hodek
Kubeš, Kříž - M. Tvrzník, Volráb, Buďa
Klement, Kratochvíl - Gottfried, Svoboda, Wagner
2. skupina
Mazanec, Pavlas - Kudrna, Sýkora, Jankových
Kočí, Staněk - D. Tvrzník, Jelínek, Švík
Sádovský, Kaltenböck - Látal, Kloz, Bašta

Hráči se sunou z autobusu...

Patrik Fink si v útrobách stadionu připravuje "nádobíčko".

Hráči se protahují před tréninkem...

...a Lukáš Sáblík o kousek dál také.

Čtveřice Buďa, Zikmund, Drábek, Koudelka se u toho i náležitě zasmějí...

...za chvíli je totiž čeká koncentrace na trenérovy pokyny a...

...pak už jen jejich realizace, na snímku střílí Hodek

Klasická herní situace 3-2.

Po tréninku je únava znatelná všude, Martin Volke leží na ledě...

...ostatní se protahují, Ondřej Kubeš doplňuje tekutiny a otírá pot.

A trénink končí, hráči se trousí do šaten, Hodek a Drábek v popředí

Pavel Hynek uprostřed kluziště. O kousek níž s ním najdete rozhovor...

Rozhovor s Pavlem Hynkem

Vy jste v pondělí poprvé stoupli na led a navázali tak na suchou přípravu. Jak jsou hráči připraveni?
Já si myslím, že docela dobře. Dělali jsme Wingate testy a většina kluků se v porovnání z předchozími výsledky zlepšila. Já jsem s letní přípravou spokojený, ať už jde o kondiční základ, který hráči mají, zdravotní stav hráčů nebo nasazení a přístup jednotlivců. Pro nás je ale hlavně důležité, že posily, které jsme chtěli, do týmu přišly, že se přípravy zúčastnila většina hráčů, kteří jsou teď s námi na ledě a mužstvo je už z větší části hotové.

Omezuje vás hodně příprava v Děčíne?
Je to docela nepříjemné, protože pěti hodinami tréninku tu zabereme celý den. Navíc se tu musíme někde ubytovat, stravovat, musíme se sem nějak dopravit a to všechno stojí peníze. Nicméně my můžeme být rádi, že máme vůbec kde trénovat. Ty dva týdny to tu vydržíme, potom už by měla být hotová v Ústí alespoň plocha a sem bychom jezdili jen k přípravným zápasům.

Mluvil jste o zranění, jak se připravovali Václav Drábek s Ondřejem Křížem a co je s Petrem Lipinou, který se na ledě neobjevil?
Ondra Kříž i Venca Drábek už s námi na ledě trénují a zatím si na nic nestěžovali. Jejich suchá příprava ale probíhala podle jiného plánu. Ondra vynechal atletickou část úplně a Venca se o ni občas snažil, ale ozývala se třísla. Oba tedy sprinty a dlouhé běhy nahradili výjezdem na kolo, spiningem, posilovnou. A Petr Lipina si během třítýdenní dovolené při individuální přípravě poranil nárt. Nevypadá to na vážné nebo dlouhodobé zranění, ale týden až čtrnáct dní klidu to chtít bude.

Teď se v přípravě objevuje přes 30 hráčů. Kdy se bude kádr zužovat a kdy vykrystalizuje konečná sestava?
Ta selekce bude probíhat postupně už od příštího týdne, protože trénovat v tomhle počtu je docela náročné a nevýhodné. Příští týden nás tedy opustí jedna pětka a zbylých pět budeme protáčet v přátelských zápasech. Konečná sestava by měla dozrávat v druhé polovině srpna. Otázka ale je, jestli nepřijde ještě nějaký hráč na zkoušku nebo se jiným způsobem do nynějšího složení nezasáhne.

Průměrný věk jádra mužstva je 26 let, což je považováno za optimální. Jak jste vy spokojen s bilancí zkušenosti a dravého mládí?
Je dobře, že je naše mužstvo celkem vyvážené a není složeno jen z ostřílených borců. Máme tu i nadějné mladíky a hráče, kteří se pohybovali na hranici extraligy a vypadli z ní. A jsem rád, že se mi u těchto hráčů potvrdil předpoklad fyzické připravenosti.

A jaké budou ambice Ústeckých Lvů v příští sezoně?
Já věřím, že s takhle složeným kádrem budeme schopni hrát špičku první ligy. Ale mluvit o tom je brzo, ještě jsme ani nehráli žádný přátelák. Po polovině soutěže budeme vědět, jaké je rozložení sil týmů, ale do té doby může soutěží zamávat výluka NHL. Je to ještě daleko.

Obáváte se nového systému dvaapadesáti kol?
Já si spíš myslím, že to bude výhoda pro mužstva, která mají dostatečně široký kádr a která jsou dobře fyzicky připravena. Je to systém, který si odhlasovalo vedení první ligy a bude stejný pro všechna mužstva. Jestli budeme unavení my, stejně tak budou i soupeři.
Děkuji za rozhovor.
 
 
Aktuálně na webu

Kniha o historii Slovanu

Ú s t í n/L. - Počtěte si na letních prázdninách o historii Slovanu. Knihu si můžete stáhnout v... Celý článek

Soutěžte s námi o permici

Ú s t í n/L. - Soutěžte s námi na facebookových stránkách o permanentní vstupenku na nadcházející... Celý článek

Mládežnické kategorie v sezóně 2020/2021

Ú s t í n/L. - V této sezóně se připravují pro mládežníky čtyři turnaje v podobě memoriálů... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv