Chance Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - HC Dukla Jihlava 0:4 | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy
Ondřej Kříž: Lvem další dvě sezóny!
19.05.2009 | Tisková zpráva/Jan Feudall

Ondřej Kříž: Lvem další dvě sezóny!

Ústí n/L – Minimálně v dalších dvou sezónách bude v obraně Ústeckých Lvů působit Ondřej Kříž. Zkušený zadák, který v průběhu loňské sezóny posílil Slovan před začátkem play off 1.ligy, prodloužil dnes smlouvu. Ta původní měla vypršet v dubnu 2010, ale obě strany měly zájem na prodloužení dosavadního kontraktu.

O Ondřeje Kříže měl zájem již v loňském létě trenér Miloslav Hořava. Trenér, který bude v nadcházející sezóně působit ve švédském Modo Hockey Örnsködsvik, znal totiž Kříže z působení ve Znojmě. Ondřej Kříž byl loni pevnou součástí defenzívy Olomouce. Ta nechtěla o přesunu svého nezkušenějšího zadáka do Ústí ani slyšet.

Oba kluby se vrátily k rozhovorům během sezóny a výsledkem jednání byl očekávaný přesun Kříže před uzávěrkou přestupů na sever Čech. Opačným směrem putoval obránce Martin Vágner, který svého času hostoval v Chrudimi.

Ondřej Kříž už nestihl za Lvy nastoupit během nadstavbové části 1. ligy, protože Olomouc čekala na hráčskou kompenzaci v podobě Vágnera. Toho však Ústí stále nemělo zpět z Chrudimi, kde se nechtěli nadějného obránce vzdát.

V play off nastoupil čtyřiatřicetiletý odchovanec nymburského hokeje k 17 zápasům, ve kterých si připsal 1 přesnou trefu a 4 asistence. V následné barážové sérii proti Boleslavi nastoupil do všech 4 utkání, kde vyšel bodově naprázdno.

Původní smlouva Ondřeje Kříže, kterou převzal Slovan po jeho přestupu do Ústí, měla vypršet na konci následující sezóny. Obě strany se už předčasně dohodly na jejím prodloužení o jeden rok. „Ondra Kříž je zkušený obránce, navíc držením hole pravák a takových hráčů je nedostatek. Má tvrdou střelu od modré, kterou využívá hlavně v přesilových hrách,“ řekl na adresu bývalého hráče např. Kladna a Plzně marketingový asistent severočeského klubu Přemysl Zeman. Navíc bude Ondřej Kříž svými zkušenosti jistě nápomocný nadějným juniorům, kteří by se mohli zapojit do ústeckého „áčka“. Lvi mají totiž v záloze např. Davida Mizeru (20 let), juniorské reprezentanty Vladimíra Brože (18), Jakuba Grina (17) nebo Ondřeje Holomka (18), který si ostrý start mezi muži odbyl loni v zápase proti Kadani.

Ondřej Kříž tak rozšíří svou bilanci v dresu Slovanu. Tento bek, který má za sebou více jak 180 zápasů v základní části extraligy v dresu Plzně, Kladna a Znojma, se v ústeckém hokeji pohybuje v nepravidelných intervalech již potřetí.

Poprvé se objevil v Ústí v sezóně 1993/94, když přišel z týmu Dayton Bombers (ECHL), tehdy farmy Vancouver Canucks. Druhá zastávka Kříže v Ústí byla v letech 2003 – 2005, odtud následoval odchod do Olomouce, kde s výjimkou hostování v extraligovém Znojmě zůstal až do letošního února. Potřetí vstoupil do stejné řeky a oblékl žlutomodrý dres, ve kterém ho fanoušci uvidí minimálně do závěru ročníku 2010/11.

 
vstupenky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

PREVIEW: V sobotu narazíme na Vsetín

Ú s t í n/L. - Po další domácí porážce čeká Slovan hodně nepříjemný soupeř, a to přesně VHK ROBE... Celý článek

Do Slovanu přichází brankář Šimon Zajíček

Do ústeckého Slovanu přichází na střídavé starty mladý talentovaný brankář Šimon Zajíček z HC Verva... Celý článek

Petr Přindiš: Nepovedl se nám vstup do utkání

Ú s t í n/L. - V posledním odehraném duelu jsme hostili Duklu Jihlavu, které jsme bohužel... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv