Chance Liga: LHK Jestřábi Prostějov vs. HC Slovan Ústí nad Labem 0:3 | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy
Heřman: Jsme rádi, že jdeme dál
20.02.2009 | Redakce

Heřman: Jsme rádi, že jdeme dál

Ú s t í n/L. - Slovan je v semifinále. Po pěti soubojích Slovan zdolal Benátky nad Jizerou 4:1 na zápasy. Zápasy to však nebyly jednoduché. Slovan sice šel do soubojů s Benátkami jako favorit, ale ukázalo se, že i Benátky umí vystrčit své drápky a příležitost si jasně lapnout. To také prokázaly na domácí půdě, kdy Lvi nejprve těsně vyhráli 3:2, ale při druhém zápase Benátky zjistily, jak se se Slovanem hraje a porazili jej 4:0.

Avšak v posledním pátém zápase, jenž se odehrál ve Zlatopramen Aréně, Lvi jasně ukázali, že postup ze čtvrtfinále patří jim. Porazili totiž Benátky vysoko 9:3 a ukončili tím letošní benáteckou sezónu. Významně se do posledního zápasu zapsal i útočník Jan Heřman. „Jsem strašně moc šťastný, že jsme tu sérii konečně ukopali, že jsme vyhráli a jdeme do dalšího kola,“ pochvaluje si dnešní úspěch ústecký forvard.

Slovan celkově vstřelil devět gólů a o jednu třetinu z nich se postaral právě Heřman, jenž během dnešního zápasu vstřelil hattrick. „Ohromně si to užívám. Já jsem ještě v chlapech hattrick nedal, takže pro mě to je super pocit, a tím, že jsme postoupili, se to ještě víc umocňuje. Musím za to hlavně poděkovat svým spoluhráčům. První gól mi naservíroval Jan Čaloun zpoza brány a druhý mi hodil Rasťa Špirko do prázdna před bránu a měl jsem štěstí, že jsem to trefil. A ten třetí? To už tam nějak spadlo samo,“ pochvaluje si pomoc spoluhráčů.

Jak je známo ve všech klubech, tak i tady se za vstřelené góly platí jistá daň do klubové kasičky. O to větší daň se platí, když jde o hattrick. „Zatím netuším, kolik to bude stát. David Pojkar – náš pokladník – tu není, ale on si mě pak dodatečně určitě zkasíruje. Jelikož to byl hattrick v play-off, tak si myslím, že si na mě smlsne,“ prohlásil Heřman se smíchem.

Devět gólů. Tolik jich v Ústí zatím nepadlo. Bylo to jen o vlásek a na výsledkové tabuli se mohla objevit dvojciferná číslice 10. „Myslím si, že v play-off je to úplně jedno, že nepadla. My jsme rádi, že jdeme dál a to, jestli to bylo o gól, nebo o šest je vedlejší. Faktem je, že kluci říkali „Já ho dám, já ho dám,“ ale my jsme spokojeni s tím, jak to nakonec dopadlo.“

Benátky celou dobu slibovaly, že Ústí výhru jen tak nepřenechají a že je potrápí. To se jim také podařilo. „Určitě v Benátkách nějaká kvalita byla. My jsme si asi trochu mysleli, že to zfoukneme 4:0. měli jsme u nich ten první zápas hodně štěstí, že jsme dali ty tři góly a že nás nakonec ještě podržel Dušan Salfický. Ten další zápas se to otočilo. My jsme góly nedávali a jim tam padlo vše. Tentokrát sem přijely v pár lidech. Nevím, jestli poslaly nějaké hráče do Liberce. Hlavně rozhodlo, že jsme dali rychlý gól, a že jsme se netrápili jako u nich,“ popisuje rozdíly mezi posledními zápasy. „Určitě si ale z těch zápasů bereme ponaučení. Musíme hrát celých šedesát minut naplno. I dnes jsme měli hluchých asi osm minut. Tak to teď prostě máme a musíme na tom hodně zapracovat a snažit se celý zápas hrát stejně."

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

První body jsou na světě, Slovan obral Jestřáby z Prostějova

Prostějov - V rámci třetího kola Chance ligy odcestoval Slovan do vzdáleného Prostějova. Ústečtí se... Celý článek

Druhý vítězný zápas v řadě, juniorka zdolala i Kralupy

Ú s t í n/L. - V rámci třetího kola Ligy juniorů přivítala ústecká juniorka na svém ledě soupeře z... Celý článek

První domácí utkání sezony okořenil nový maskot Viktor, státní hymna

Ústí nad Labem - První domácí utkání Slovanu v novém ročníku Chance ligy 2021/2022 se neslo ve... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv