Příchody: Aktuální soupiska Slovanu
Tisková konference
08.09.2008 | Miroslav Janíček

Tisková konference

Ú s t í n/L. - Dva dny před ostrým startem ligových bojů proběhla tisková konference klubu. Před poměrně širokou sestavou zástupců médií se ji zúčastnil Generální manažer klubu Ing. Robert Kysela, předseda představenstva JUDr. Jan Dragomir, hlavní trenér Miloslav Hořava, tiskový mluvčí klubu Přemysl Zeman a zástupci hráčů Jan Čaloun a Dušan Salfický.

Úvodního slova se ujal Robert Kysela, který všechny přítomné přivítal a stručně shrnul, co se v klubu dělo po sestupu z extraligy. "V dubnu klub převzal nový vlastník, byl vyměněn management a realizační tým. Jednou z velkých deviz našeho klubu je příchod hlavního trenéra Hořavy. Snažili jsme se stabilizovat, a na některých postech posílit, kádr. Mužstvo je v současné době konsolidované, podařilo se nám udržet klíčové hráče. Ke kompletní výměně došlo na místě brankářů a i další posily, myslím, budou divákům dělat radost. Co se týče cílů, které jsme si do sezony stanovili, tak především bychom chtěli hrát dobrý hokej, který se bude líbit, a trochu narovnat vztahy s veřejností a médii. Vzhledem k tomu kádru, jaký tady máme, a finanční stabilizaci klubu, chceme prohánět favority jako je Brno a Chomutov a hrát v horních patrech tabulky."

Na slova generálního manažera navázal Miloslav Hořava. "Težko tady budu říkat, jak probíhala příprava a jestli byla podle našich představ. To můžete slyšet od každého. To se ukáže ve výsledcích a v naší hře až tak po šesti kolech. Ten první zápas, který nás čeká, je pro nás důležitý a musíme k němu přistoupit jako ke každému jinému zápasu. Musí být vidět, že do něj jdeme s touhou vyhrát."

Další velkou změnu pro klub znamenal příchod nového vlastníka, společnosti OLEOFIN, a. s. Ta má v klubu svého zástupce v podobě předsedy představenstva Jana Dragomira. "Do klubu jsme vstoupili v květnu letošního roku tím, že jsme navýšili základní jmění společnosti. Po zralém uvážení jsme se rozhodli, že pomůžeme ústeckému hokeji, aby se klub jednak stabilizoval a jednak proto, že Ústí nad Labem je krajské město. Museli jsme se vypořádat s některými nepříjemnými věcmi, jako byla ekonomická stránka klubu nebo sportovní výsledky, které vyústily v pád z extraligy. V neposlední řadě bychom chtěli napravit pohled veřejnosti na ústecký hokej. Začínáme novou sezonu. Od prvního zápasu chceme hrát dobrý hokej a dosahovat co nejlepších výsledků. Že to s ústeckým hokejem myslíme skutečně vážně nejlépe dokládá to, že jsme do klubu přivedli, dle mého názoru, jedny z nejlepších odborníků, tzn. generálního manažera ing. Roberta Kyselu a trenéra Miloslava Hořavu, kteří jsou zárukou toho, že se tady hokej bude ubírat správným směrem."

Nakonec se ke slovu dostali i zástupci hráčů. "Nebudu opakovat slova, která už tu byla přede mnou řečena," uvedl nový kapitán Jan Čaloun. "My jsme prošli letní přípravou, která byla hodně dlouhá a tvrdá. Po dovolených jsme skočili na led a tam to pokračovalo. Myslím, že na sezonu jsme připraveni, abychom podávali co nejlepší výkony. Budeme se snažit, abychom si veřejnost opět naklonili." Na jeho slova navázal Dušan Salfický a dodal: "Všechno chce svůj čas. Já jsem tady už od května a pořád se tu připomíná ta loňská sezona. Čím dřív se o tom přestaneme bavit a budeme koukat dopředu, tím dřív to bude lepší. To už je minulost a musíme se dívat dopředu. Myslím, že to už začalo tou hodně kvalitní, i když tvrdou, přípravou."

 
 
Aktuálně na webu

Možný systém Chance ligy? Podobné rozdělení jako loni a nově play down

Z úterního jednání prvoligových klubů vzešel návrh, jak by mohl vypadat hrací model Chance ligy v... Celý článek

Obranné řady Slovanu posílí Jiří Drtina

Ú s t í n/L. - Vedení klubu uzavřelo smlouvu se zkušeným obráncem Jiřím Drtinou, který v minulé... Celý článek

Petr Eret bude hájit žlutomodré barvy

Ú s t í n/L. - Vedení klubu podepsalo smlouvu s Petrem Eretem, který v minulé sezoně nastupoval za... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv