CHA Liga: HC RT TORAX Poruba 2011 - HC Slovan Ústí nad Labem 13. 11. 2019 od 17:30 | ELJ: HC Kobra Praha - HC Slovan Ústí nad Labem 15. 11. 2019 od 12:00 hod.
Tisková konference
08.09.2008 | Miroslav Janíček

Tisková konference

Ú s t í n/L. - Dva dny před ostrým startem ligových bojů proběhla tisková konference klubu. Před poměrně širokou sestavou zástupců médií se ji zúčastnil Generální manažer klubu Ing. Robert Kysela, předseda představenstva JUDr. Jan Dragomir, hlavní trenér Miloslav Hořava, tiskový mluvčí klubu Přemysl Zeman a zástupci hráčů Jan Čaloun a Dušan Salfický.

Úvodního slova se ujal Robert Kysela, který všechny přítomné přivítal a stručně shrnul, co se v klubu dělo po sestupu z extraligy. "V dubnu klub převzal nový vlastník, byl vyměněn management a realizační tým. Jednou z velkých deviz našeho klubu je příchod hlavního trenéra Hořavy. Snažili jsme se stabilizovat, a na některých postech posílit, kádr. Mužstvo je v současné době konsolidované, podařilo se nám udržet klíčové hráče. Ke kompletní výměně došlo na místě brankářů a i další posily, myslím, budou divákům dělat radost. Co se týče cílů, které jsme si do sezony stanovili, tak především bychom chtěli hrát dobrý hokej, který se bude líbit, a trochu narovnat vztahy s veřejností a médii. Vzhledem k tomu kádru, jaký tady máme, a finanční stabilizaci klubu, chceme prohánět favority jako je Brno a Chomutov a hrát v horních patrech tabulky."

Na slova generálního manažera navázal Miloslav Hořava. "Težko tady budu říkat, jak probíhala příprava a jestli byla podle našich představ. To můžete slyšet od každého. To se ukáže ve výsledcích a v naší hře až tak po šesti kolech. Ten první zápas, který nás čeká, je pro nás důležitý a musíme k němu přistoupit jako ke každému jinému zápasu. Musí být vidět, že do něj jdeme s touhou vyhrát."

Další velkou změnu pro klub znamenal příchod nového vlastníka, společnosti OLEOFIN, a. s. Ta má v klubu svého zástupce v podobě předsedy představenstva Jana Dragomira. "Do klubu jsme vstoupili v květnu letošního roku tím, že jsme navýšili základní jmění společnosti. Po zralém uvážení jsme se rozhodli, že pomůžeme ústeckému hokeji, aby se klub jednak stabilizoval a jednak proto, že Ústí nad Labem je krajské město. Museli jsme se vypořádat s některými nepříjemnými věcmi, jako byla ekonomická stránka klubu nebo sportovní výsledky, které vyústily v pád z extraligy. V neposlední řadě bychom chtěli napravit pohled veřejnosti na ústecký hokej. Začínáme novou sezonu. Od prvního zápasu chceme hrát dobrý hokej a dosahovat co nejlepších výsledků. Že to s ústeckým hokejem myslíme skutečně vážně nejlépe dokládá to, že jsme do klubu přivedli, dle mého názoru, jedny z nejlepších odborníků, tzn. generálního manažera ing. Roberta Kyselu a trenéra Miloslava Hořavu, kteří jsou zárukou toho, že se tady hokej bude ubírat správným směrem."

Nakonec se ke slovu dostali i zástupci hráčů. "Nebudu opakovat slova, která už tu byla přede mnou řečena," uvedl nový kapitán Jan Čaloun. "My jsme prošli letní přípravou, která byla hodně dlouhá a tvrdá. Po dovolených jsme skočili na led a tam to pokračovalo. Myslím, že na sezonu jsme připraveni, abychom podávali co nejlepší výkony. Budeme se snažit, abychom si veřejnost opět naklonili." Na jeho slova navázal Dušan Salfický a dodal: "Všechno chce svůj čas. Já jsem tady už od května a pořád se tu připomíná ta loňská sezona. Čím dřív se o tom přestaneme bavit a budeme koukat dopředu, tím dřív to bude lepší. To už je minulost a musíme se dívat dopředu. Myslím, že to už začalo tou hodně kvalitní, i když tvrdou, přípravou."

 
vstupenky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

Po reprezentační pauze cestujeme do Ostravy

Ú s t í n/L. - Reprezentační pauza je minulostí a hned po ní se představí Slovan na ledě ostravské... Celý článek

3. třída: Chomutovu dali hráči Ústí 20 gólů

Ú s t í n/L. - Celkem dvacet branek dokázali hokejisté ústecké třetí třídy vstřelit Chomutovu,... Celý článek

3. třída: Výhra nad Drážďany

Ú s t í n/L. - Žáci ústecké třetí třídy dokázali v zápase proti Drážďanům vstřelit šestnáct branek,... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv