Chance Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - HC Frýdek-Místek 20. 1. 2021 od 16:00 hod.
Na aktivu 1. ligy se odhlasovala změna systému soutěže
06.06.2008 | Jan Horák

Na aktivu 1. ligy se odhlasovala změna systému soutěže

Ú s t í n/L. - Na zasedání zástupců 1. ligy ve Velké Bíteši se odhlasoval hrací model pro nadcházející sezonu 2008/2009. Schválený systém se bude od toho loňského zásadním způsobem lišit, přestože se kluby na jarním zasedání v Liberci předbežně dohodly na jeho zachování. Stále zatím není jasné, jestli se uskuteční baráž o 1. ligu. Čeká se na stanovisku druholigových celků.

Základní část

Základní část se odehraje ve dvou fázích. Nejprve se spolu střetnou všechny celky systémem doma - venku. Poté se týmy na základě umístění v tabulce rozdělí na dvě skupiny podle klíče sudá - lichá a v jejich rámci se znovu utkají dvoukolovým systémem. Základní část tedy bude čítat 46 kol, 30 v první části a 16 ve druhé. Poslední kolo základní části se bude konat 28. ledna 2009.

Play-off

V play-off se následně uplatní jakási obdoba extraligového předkola play-off. První čtyři celky po základní části mají postup do čtvrtfinále jistý. Týmy od 5. do 12. místa se o zbylá čtvrtfinálová místa utkají v tzv. osmifinále play-off hraném na tři vítězné zápasy. Od čtvrtfinále se bude hrát na čtyři vítězná utkání.

Skupina o záchranu

Poslední čtyři mužstva si po základní části zahrají ve skupině o záchranu. V ní se jednotlivé celky poměří čtyřkolovým způsobem každý s každým. Účastníkům skupiny o záchranu se započtou získané body ze základní části. V konečném účtování se zachrání první dvě mužstva, zbylé dvě by se měli o setrvání v 1. lize utkat se dvěma nejlepšími týmy 2. ligy v baráži. Na té se však zatím dohodli jen zástupci prvoligových týmů, na stanovisko klubů 2. ligy se ještě čeká.

HC Slovan Ústečtí Lvi vstoupí do nové sezony 10. září domácím zápasem s Havlíčkovým Brodem. K utkání 2. kola pak Slovan zamíří na půdu brněnské Komety.

 
vstupenky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

PREVIEW: Souboj o důležité body, Slovan hraje proti Frýdku-Místku

Ú s t í n/L. –Zápasový kolotoč pro ústecké hokejisty pokračuje dál. V rámci 22. kola Chance Ligy... Celý článek

Miroslav Mach: Cílem je pro nás stále předkolo play-off

Ú s t í n/L. - Dvacet střetnutí ústeckého Slovanu, letošní specifické sezony Chance ligy je za... Celý článek

Slovan tahal za kratší konec, z Třebíče jede bez bodů

T ř e b í č - Na dobrý domácí výkon proti Jihlavě Slovan dnes nenavázal, v utkání proti Třebíči byl... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv