Přípravný zápas: Mostečtí Lvi - HC Slovan Ústí nad Labem 3. 8. 2021 v 18:00 hod. | HSM 2021: Článek | Přihlášení
Robert Kysela: Extraligu bych chtěl mít v Ústí do tří let
11.05.2008 | Jan Horák

Robert Kysela: Extraligu bych chtěl mít v Ústí do tří let

Ú s t í n/L. - Přišel do klubu, který propadl v baráži a momentálně se netěší té nejlepší reputaci. Nový generální manažer Ústeckých Lvů Robert Kysela však vnímá své nové angažmá ve Slovanu jako výzvu. V čele managementu nedávno nahradil Davida Šaffera, smlouvu ještě nemá, ale pracuje na plný výkon. „Chtěl bych klub očistit a znovu si získat přízeň veřejnosti," pojmenovává jeden ze svých úkolů v klubu Kysela.

První myšlenkou po mém příchodu bylo přivést trenéra Hořavu

Kdy jste byl poprvé osloven kvůli postu generálního manažera ve Slovanu?
Nepamatuju si to přesně, ale bylo to někdy kolem 25. dubna. Oslovil mě primátor Kubata, jestli bych měl zájem pracovat v klubu a pomoct s nápravou jeho reputace. O konkrétní pozici jsme se tehdy nebavili.

Neodrazovaly vás od příchodu do Ústí všechny ty spekulace, co baráž provázely?
Měl jsem a mám na to svůj názor, ale rozhodně mě to neodrazovalo. Naopak si myslím, že je nutné ty věci vyřešit.

Řekl jste, že na to máte svůj názor. Jaký?
Myslím, že to byla nafouknutá bublina. Dle mého se zástupcům Mladé Boleslavi umě povedlo navodit kolem baráže atmosféru podezřívání a nedůvěry.

Probíhala jednání ohledně vašeho příchodu bez problémů?
Dá se říct, že jednání byla rychlá. Moje funkce se vyjasňovala zhruba týden, řešilo se to těsně předtím, než se jmenovalo nové představenstvo.

Jaká skutečnost sehrála největší roli, že jste nakonec pozici generálního manažera v Ústí přijal?
Moje první myšlenka byla oslovit Miloše Hořavu, jestli by mi v Ústí nepomohl, protože ho považuji za špičkového odborníka. Velikou roli v mém rozhodování hrálo roli právě to, že Miloš mou nabídku na spolupráci přijal.

Na jak dlouho jste uzavřel smlouvu?
Smlouva se teprve připravuje, protože jsem musel řešit jiné věci. Ale měl bych ji podepsat na dva roky. Musím se přiznat, že jsem zatím návrh smlouvy ani nečetl (úsměv).

Co bylo vaším prvním krokem v nové funkci?
Prvním krokem bylo získání Miloše Hořavy. Pak jsem se samozřejmě potřeboval seznámit se smlouvami hráčů, promluvit s klíčovými hráči a vyjasnit si, jak to všechno bylo.

Spolupráci s ČT po mistrovství světa ještě zvážím

Vy teď zároveň vystupujete v České televizi jako expert ve studiu mistrovství světa v hokeji. Musí být časově náročné skloubit tuto práci s vaším novým postem v Ústí…
Je to časově náročné. Už v prosinci jsem se s Robertem Zárubou domluvil na spolupráci ohledně mistrovství světa. Bokem tedy dělám na Kavčích horách hokejové studio. Je to náročné, protože studio vysílá až do noci, takže se moc nevyspím. Třeba dnes jsem přijel v pět ráno.

Ale není to úplně vhodná doba na to, abyste jste se věnoval hokeji v televizi, když vás v Ústí čeká dozajista mnoho práce, je to tak?
Tím, že jsem si spolupráci s ČT domluvil už dřív, tak se to už nedá odmítnout. S Josefem Zajícem jsme dva, kteří jsou jako experti ve studiu, a nešlo by, aby to dělal jen jeden člověk a denně. V Ústí jsem samozřejmě každý den a myslím si, že to tady dáme dohromady.

Vaše spolupráce s ČT bude pokračovat i po mistrovství světa?
V tom zatím nemám jasno. Už jsem se o tom bavil s předsedou představenstva. Moje spolupráce s ČT má dvě roviny. První je časová náročnost a pak jde o činnost, která z mediálního hlediska může klubu pomoct. Pokud bych v tom pokračoval, tak by to nebylo tak intenzivní jako teď. Představuji si, že by šlo o jeden nebo dva zápasy do měsíce. Ještě to zvážím.

Jestli se nemýlím, měl jste určité podnikatelské aktivity. Jsou stále aktuální?
Jsem osoba samostatně výdělečně činná. Kdysi jsem založil zhruba šest firem, které jsem v roce 2004 prodal tehdejším společníkům a řídícím pracovníkům. Poté jsem pro ně pracoval jako obchodní manažer na smlouvu. Já jsem se pak chtěl více věnovat mediální práci. Spolupracoval jsem s ČT a jedním mosteckým týdeníkem.

Můžete využít vaše zkušenosti z podnikání v řízení subjektu, jakým je hokejový klub?
Ve firmách, které jsem založil, pracovalo kolem stovky lidí. Takže zkušenosti s řízením nějakého ekonomického subjektu mám a řekl bych, že jsou velmi dobré. Doufám, že se mi tu budou hodit.

Mimo jiné jste i zastupitelem v Litvínově. Mandát si ponecháte?
V zastupitelstvu Litvínova zůstanu do voleb. Občas to ve volbách do zastupitelstva funguje tak, že si určité strany zařadí na kandidátku lidi, kteří mají jen přitáhnout hlasy a kteří pak odstupují. Tohle já kritizuji. Kdybych teď složil mandát, tak poškodím Hnutí nezávislých, za které jsem kandidoval, a to bych nechtěl. Funkce zastupitele navíc není tak časově náročná. Rád bych díky své funkci nastavil s Litvínovem na tom hokejovém poli korektnější vztahy, které jsou teď prakticky nulové. Přitom ta města jsou tak blízko sebe, že by tu byla ideální spolupráce na úrovni mládeže i „A“ týmu. Bylo by dobré, aby obě mužstva spolupracovala a ne si škodila.

Chci, aby hráči udělali za baráží tlustou čáru

Říkal jste, že pana Hořavu jste kontaktoval hned po svém příchodu do klubu. Ale podle jiných informací už s ním jednal váš předchůdce David Šaffer…
Eventuální příchod Miloše Hořavy vyjednával David Šaffer už někdy v listopadu. Když jsem pana Hořavu kontaktoval, nevěděl jsem, že už s ním vyjednával pan Šaffer. Šaffer mi neradil, abych se s Hořavou spojil. Je to náhoda, že jsme se obrátili na stejného člověka. Až od Miloše Hořavy jsem se dozvěděl, že s Ústím na podzim jednal. Když jsem se Hořavovi ozval já, Miloš měl na stole nabídku od Karlových Varů a od Znojma.

Co nakonec rozhodlo o tom, že trenér Hořava přijal nabídku v Ústí a neodešel právě do Karlových Varů nebo do Znojma?
Hlavní důvod, že pan Hořava přijal mojí nabídku, je, že jsem ho přesvědčil o tom, že ho v Ústí čeká zajímavá práce a že mu pro ni vytvořím podmínky. My se známe dlouho. Hráli jsme spolu a pak mě Miloš trénoval na Kladně. Předpokládám, že on je ta správná osoba, která dokáže mužstvo postavit a perfektně připravit.

Jan Votruba zůstává u mužstva jako asistent?
Jana Votrubu si jako asistenta přál sám Miloš Hořava, byla to jeho volba. Oni spolu trénovali už ve Znojmě. Miloš řekl, že potřebuje mít vedle sebe člověka, kterému důvěřuje. Trenér Hořava Votrubovi věří a ví, že se na něj může spolehnout. S Milošem Hořavou jsem to samozřejmě konzultoval, ale jasně jsem mu řekl, že asistent je jeho volba. A pokud by tam chtěl třeba manželku, tak tam bude mít manželku (směje se).

Určitá skupina fanoušků si přála, aby tzv. čistka proběhla v klubu na všech postech, tedy i na postu Jana Votruby. Nemyslíte si, že může jako asistent některé fanoušky dráždit?
Pan Votruba určitě může dráždit některé hráče i fanoušky. Já bych ale neřekl, že sestup byla vyloženě jeho vina. Hráči i fanoušci mu možná budou vyčítat, že mohl postupovat jinak nebo že se mohl hráčů v baráži víc zastat. Já neumím vyhodnotit, pod jakým tlakem Jan Votruba byl, nebo nebyl. Je to složité a už se v tom nechci šťourat. Já po panu Votrubovi a hráčích chci, aby si ty věci mezi sebou vyjasnili, udělali za tím tlustou čáru a pracovali na tom, aby ty věci napravili. Říkám hráčům, že nejlepší odpovědí na to, jestli něco nebylo v baráži v pořádku, je odehrát naplno každý zápas, dát 30 branek za sezonu a přispět k tomu, že se Ústí vrátí do extraligy.

V jakém duchu proběhlo vaše setkání s hráči, kteří byli během baráže vyřazeni?
Já jsem s nimi zatím hovořil jen okrajově. V první řadě jsem se musel věnovat zahájení přípravy. Nebyla objednaná sportoviště, musel jsem shánět hráče, protože mají do 12. května dovolenou, takže tu ještě nejsou všichni. Musel jsem se seznámit se svými spolupracovníky, převzít od Davida Šaffera agendu apod. Delší pohovor s „dovolenkáři“ plánuju na nadcházející týden, stejně jako se zbytkem mužstva.

Co vám dotyční zatím řekli?
Bavil jsem se s Vencou Novákem a také s Davidem Pazourkem. Samozřejmě to těžce nesou, že je někdo obvinil z toho, že jim poklesla forma. Všichni také čtou mezi řádky, že pokles formy mohl být způsobený různými věcmi. Psalo se o různých mailech, telefonátech apod. Hráči se dušují, že do toho dali všechno. Pravda bude taková, že někteří lidé z Mladé Boleslavi využili určité metody, aby rozvrátili morálku ústeckého klubu, což se jim bohužel povedlo.

Nejvíce stojím o Václava Nováka, ale takového jaký byl dřív

Měl jste s Davidem Šafferem kvůli "dovolenkářům" nějaký pohovor?
Vysvětloval mi, že je divné, že jeden zápas vyhraje Ústí 4:0 a druhý prohraje 0:3 a že to není normální. To se těžko hodnotí. Já jsem třeba jako hráč zažil, že jednu třetinu jsme vyhráli 5:1 a druhou jsme prohráli 0:6. Hokej je o momentální pohodě, psychice, formě a o štěstí. Také si pamatuju, že reprezentační brankář vychytal tři nuly za sebou a pak dostal deset branek. Ještě s Janem Čalounem jsme v Litvínově zažili zápas, kdy jsme s beznadějně posledním Jindřichovým Hradcem remizovali 5:5. My jsme tehdy hráli někde na špici tabulky. S Honzou Čalounem jsme šli k Ivanu Hlinkovi na kobereček. Hlinka tenkrát udělal stejné dusno jako David Šaffer. Také nás obvinil z náhlého poklesu formy. Já ale nejlíp vím, že to nebyla pravda. Prostě to byl den blbec.

Doporučoval vám třeba pan Šaffer, abyste jste ty odstavené hráče nebral zpátky?
Myslím, že nic v tomto smyslu mi neřekl. Určitě mi doporučil, abych se nad setrváním některých hráčů zamyslel. Dle mého David Šaffer všechny ty kroky udělal v nejlepší víře. Kdyby ti hráči, co tu zbyli, nakonec baráž zvládli, tak je David král a všichni ho tu nosí na ramenou. Nakonec se to ukázalo jako špatný postup a David za to nesl odpovědnost a odstoupil. Takové je riziko tohohle povolání. Nejhorší na tom je, že se tyhle věci tahají do novin. Hráči mají pocit, že se na ně hází špína a že je chce někdo poškodit. Bohužel novináři pak některé věci interpretují jinak, než jim to vysvětlí druhá strana.

Řekl jste, že nejhorší je, když se takto citlivé záležitostí tahají do novin. Přesto Václav Novák anoncoval, že je s hráči připraven vydat během nejbližších dní na toto téma společné prohlášení…
Rozhodně jim nebudu zakazovat, aby se k něčemu vyjadřovali. Dle mého je nejlepší jednou provždy k tomu něco říct a zapomenout na to. Kdybych já byl hráč, vyjádřil bych se k tomu hned druhý den, i kdyby mi to jakkoliv zakazovali. Ale zase je otázka, k čemu se chtějí vyjádřit. Oni řeknou, že je David Šaffer poslal na dovolenou s odůvodněním, že prohráli schválně, on to popře a nikam se to nepohne. Nakonec to může skončit nějakým trestním oznámením a budeme to řešit ještě za rok. To je úplně zbytečné. Výsledek je ten, že mužstvo selhalo jako celek a spadlo. Já nechci tvrdit, že selhal nějaký hráč záměrně. Já jsem baráž také hrál a vím, jak je psychicky náročná. Proti vám stojí mužstvo, které celý rok vyhrává a nemá co ztratit. Jestli tu 1. ligu budou hrát i příští rok, nebo postoupí do extraligy, jim je relativně jedno. Navíc si všichni uvědomují, že když se postoupí, tak půlka mužstva půjde pryč, protože se bude posilovat. Takže to mužstvo hraje naprosto bez zábran. Představte si, kdybyste hrál letos za Ústí. Celý rok prohráváte, klepete se jako pudink a přijdete do baráže a pořád si říkáte, musí se to udržet, musí se to udržet. Do toho na vás tlačí veřejnost, novináři, všichni. A teď se do toho vnese nějaká atmosféra vzájemné nedůvěry, což je podle mě parketa Mladé Boleslavi. Ti hráči se pak bojí hrát. Přestanou být drzí, aby něco nezkazili. Nakonec přijde manažerovi mail, že je to všechno domluvené, a je hotovo. Nebo se něco prosákne mezi hráči, že tenhle podepsal tady a ten tamhle. Pak si ti hráči nevěří. Já osobně nevěřím tomu, že někdo z těch hráčů udělal záměrnou chybu. Znovu říkám, že je potřeba si říct něco ve smyslu „pojďme udělat vítěznou sezonu a pojďme se zase poprat o extraligu.“

O kterého z vyřazených hokejistů máte největší zájem?
Největší zájem mám o Davida Pazourka a Václava Nováka.

Co třeba Pavel Janků?
Pavla Janků příliš neznám. Nikdy jsem s ním nehrál, měl jsem ho vždycky za soupeře. Pavel je samozřejmě excelentní střelec. Ale když jste se mě ptal, o koho bych stál nejvíc, tak o Václava Nováka. Ale takového Václava Nováka, kterého znám. Já bych si hrozně přál, aby se Venca Novák soustředil na hokej a zapomněl na to, co bylo. Také doufám, aby s Milošem Hořavou našel společnou řeč. Jsem přesvědčený, že Miloš Hořava je Vencu schopný vrátit tam, kde byl před odchodem do Ruska. Pokud se bude Venca Novák stoprocentně věnovat hokeji, bude mít klid a psychickou pohodu, tak z něj zas může být hráč, jakého ho pamatuji. Před odchodem do Ruska měl sezonu, kdy jsem říkal, že Václav Novák je nejlepší hokejista v České republice. Tehdy hrál v Liberci excelentně.

Jan Čaloun je připravený nést za sestup zodpovědnost

Kdo z hráčů, kteří byli na soupisce Ústí v baráži, už klub opustili?
Kromě Marka Hovorky, Petra Hořavy a Tomáše Káni neodešel zatím nikdo. Také hráči, co tu byli na hostování, jsou pryč. Do přípravy se zatím nezapojili například Martinec, Klobouček, Špirko, Šagát nebo Hašek. Snažíme se mužstvo konsolidovat a vhodně doplnit. Rádi bychom do mužstva zapojili i juniory, co už si za áčko dřív zahráli.

Jste v kontaktu se všemi, co se zatím do přípravy nezapojili?
Se Špirkem jsem mluvil osobně, ten má teď zkoušky na vysoké škole. Šagát je v Americe za přítelkyní, což mu povolilo už předchozí vedení. Ale už podepsal dodatek ve smlouvě na příští rok. Špirko je pod smlouvou, takže s ním se určitě dohodneme. On je vlastně v situaci, kdy mu ani nic jiného nezbývá. Já bych ale chtěl, aby v Ústí zůstal rád a ne z donucení. Ale samozřejmě i Špirko musí nést následky sestupu stejně jako ostatní hráči, kteří se na tom podíleli. Se všemi hráči budeme jednat a budeme to v průběhu týdne řešit.

Jan Čaloun zůstane v Ústí?
Honza Čaloun mě velmi mile překvapil, protože se k té situaci postavil čelem. Má jednoznačný zájem v Ústí pokračovat, očistit se a dokázat, že je opora. Honza přistoupil i na nepříjemné věci, které s sebou sestup přinesl, jako je třeba snížení platu. On je ale profesionál. Mohl třeba říct, že za sestup nemůže, protože byl půl roku zraněný, ale neudělal to. Jasně řekl, že se na tom také podílel a že ponese následky. Honza Čaloun je hokejová ikona a já bych chtěl pomoct tomu, aby se v Ústí chodilo na Čalouna. My jsme spolu hráli v jednom útoku a dodnes si pamatuju, s jakou lehkostí dával branky. A on to určitě nezapomněl. Zrovna včera jsem s Milošem Hořavou mluvil a řekl mi, že Honza Čaloun vypadá v tréningu výborně.

Nové posily budete vyhledávat vy, trenér Hořava, nebo budete svůj postup koordinovat společně?
Platí pravidlo, že mužstvo tvoří především trenér. On mi musí říct, koho chce a koho ne. Mým úkolem pak je, abych se dohodnul s tím hráčem, s jeho agentem a s klubem, který na něj má práva. Ale protože hokej také sleduju a znám pár agentů, tak se třeba dovím, koho nechtějí v Litvínově, nebo kdo odchází z Kladna, z Českých Budějovic nebo odjinud. S Milošem budeme posily konzultovat společně. On si pak určitě nechá poradit také od Jana Votruby, protože působil v 1. lize a zná hráče tam. Bude to taková týmová práce. Ale chci zdůraznit, že hlavní slovo má hlavní trenér.

Jinými slovy, pokud budete stát o nějakého hráče, ale trenér Hořava nikoliv, tak dotyčný se v Ústí neobjeví?
Pokud já přijdu s tím, že bych chtěl někoho koupit a on mi řekne, že ho do mužstva nechce, tak to budu respektovat.

Slovanu by se skaut hodil, uvažuji o něm

Předpokládám, že už pracujete na příchodu nových hráčů…
Bohužel se pohybujeme na rozebraném hráčském trhu. Zatím jsme se dohodli na spolupráci se Zbyňkem Skleničkou, kterého znám z Litvínova. Je to důrazný a silový hráč, kterého před brankou nikdo neodtlačí. Typově bych ho přirovnal k Václavu Skuhravému. Pokud ještě zapracuje na technice, bude vynikající. Momentálně máme ještě rozjednaný příchod dvou hráčů. Je to komplikované, protože přicházíme pozdě. Ale pokud si za ně jejich kluby seženou náhradu, tak budou uvolněni, protože oni by sem chtěli jít. Dva hráči zase nevyšli, to jsou mladí perspektivní hráči, ale jeden nakonec bude hrát v Liberci a druhý ve Znojmě.

Z vašich předchozích slov jsem odtušil, že se sportovním manažerem do klubu nepočítáte, mám pravdu?
Sportovního manažera, tak jak si ho veřejnost představuje, se klub nedočká. Je to nadbytečná funkce. Ale rád bych tu měl skauta, který by mapoval terén, sledoval určité hráče, podával o nich informace a případně s nimi vedl i některá jednání. Stavba mužstva je zodpovědnost trenérů. Třeba Miloš Hořava je něco víc než trenér. Podle mého to nemůže být tak, aby sportovní manažer přivedl hráče a řekl trenérovi, „trénuj ho.“

Tedy skaut pro Ústí je jen otázkou času?
To bude záležet také na financích klubu. Sportovního manažera by měla mít mládež od žáků až po juniory. Tam by měl mít člověk kompetence komunikovat s hráči, rodiči, zajišťovat školy nebo ubytování. To už se pak jedná o manažera. To je právě ten rozdíl mezi ním a skautem, který jen tipuje hráče a mapuje jejich výkonnost. Junioři v Ústí udrželi extraligu zuby nehty a dorost spadnul. Jestli má klub plnit svou úlohu a být na profesionální úrovni, tak se musí perfektně starat i o mládež, a ne jen lákat lidi na áčko.

Může funkci skauta zastávat Vladimír Evan?
Je to možné, ale zatím nevím, jestli se dohodneme konkrétně s ním. On by mohl být právě tím manažerem u mládeže. To se také musí člověk naučit a pan Evan dělal s mládeží na Kladně roky.

Minulý pátek jste absolvoval schůzku s Davidem Šafferem. Setkáváte se průběžně?
S Davidem Šafferem se vídám prakticky denně. Já od něj potřebuju získat spoustu informací, převzít spoustu věcí apod. Pan Šaffer se s představenstvem dohodl na dvouměsíční spolupráci ve smyslu, že mi bude k dispozici.

S partnery a zástupci města budu podporu klubu řešit co nejdříve

Jste schopný odhadnout, s jakým rozpočtem bude klub hospodařit v příští sezoně?
Rozpočet jsem schopný odhadnout, ale byl by to nepodložený odhad. Rozpočet v 1. lize bude určitě menší než v extralize a ten byl 58 miliónů.

Jste v kontaktu se stávajícími nebo potenciálními sponzory či partnery?
Kromě Oleofinu s nikým v kontaktu nejsem. Ještě jsem se ani neviděl s panem Procházkou, ale co nejdřív to napravím.

Máte signály od stávajících sponzorů a partnerů, že svou podporu klubu stáhnou? Nebo už vás naopak někdo oslovil s nabídkou podpory klubu?
Zatím ne. Partnery se ale budu snažit řešit rychle. Mám signály, že přízeň by mohlo zachovat město a společnost Drinks Union.

Naznačovali už vám zástupci města, jak to bude s jejich podporou ústeckého hokeje?
Já jsem se bavil s panem primátorem Kubatou. Ale na veřejné úrovni jde vždycky o kolektivní rozhodování, nikdy to nedělá jeden člověk. Pan Kubata by hokeji zachoval přízeň rád. On má velkou zásluhu na tom, že se tu hokej hraje na takové úrovni a hodně mu pomohl.

V jakém časovém horizontu budete s městem vyjednávat?
Podpora města na rok 2008 je smluvně daná. Městské rozpočty se plánují na kalendářní rok a pro letošek je to dané. Se zástupci města budu jejich další podporu klubu v dohledné době řešit.

Stanovilo vám představenstvo nějaký konkrétní cíl, nebo máte v tomto volné ruce?
Od představenstva žádný cíl zadaný nemám. Mým cílem je hrát špičku 1. ligy a pokusit se o návrat. Není samozřejmě striktně dáno, že to musí být letos. Všichni si přejeme očistit jméno klubu a znovu si naklonit veřejnost. Na druhou stranu jsem přesvědčený, že klub svou základnu fanoušků má, a to je skvělé. Chceme nastavit příznivé vztahy s médii a sponzory. Důležitá je také finanční stabilita klubu. Musíme vyřešit spolupráci se sponzory, kteří byli jen pro extraligu apod.

Kdy byste v Ústí nejraději uvítal extraligu?
Zítra (směje se). To je ale samozřejmě nesmysl. My chceme pracovat koncepčně. Proto Miloš Hořava podepíše smlouvu na jeden rok s roční opcí. Ale vstupujeme do toho v okamžiku, kdy mužstvo je v rozkladu, není zajištěné financování, hráčský trh je vybraný. Během první sezony se nám třeba nepodaří dát kádr dohromady úplně podle našich představ. Rozumný horizont jsou dva roky. Dva roky na to, aby mužstvo fungovalo, táhlo za jeden provaz, mělo dobré jméno a dobré výsledky. Tím nutně neříkám, že se za dva roky postoupí. Můžeme se vrátit do extraligy za rok, nebo taky za pět let. Já osobně bych si to představoval tak, že první rok budeme podávat výborné výkony, za které se nebudeme stydět. Druhý rok bych tu chtěl mít špičkové mužstvo 1. ligy, které bude bojovat o postup, a do tří let bych tu chtěl mít extraligu.

Rozhovor se uskutečnil v pátek 9. května (pozn. aut.).

 
 
Aktuálně na webu

Po fyzické stránce jsme připraveni dobře, hlásí Jakub Trefný

Ú s t í n/L. - Před prvním vstupem na ústecký led v nové sezóně jsme vyzpovídali zkušenou posilu do... Celý článek

Robin Hanzl se před sezónou prohání po ústeckém ledě

Ú s t í n/L. - Při prvním tréninku na domácím ledě jsme vyzpovídali českého reprezentanta a... Celý článek

Miroslav Mach: Bude to boj od prvního zápasu

Ú s t í n/L. - Miroslav Mach společně se svými asistenty Jiřím Mertou a Jaroslavem Roubíkem... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv