Chance Liga: LHK Jestřábi Prostějov vs. HC Slovan Ústí nad Labem 0:3 | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy
Mladá Boleslav? Ústí se v baráži hodně zapotí
04.04.2008 | Jan Horák

Mladá Boleslav? Ústí se v baráži hodně zapotí

Ústí n./L. - Přesně za týden se rozbouří vody baráže. Zatím je však klid. O soupeři Slovanu se rozhodlo velmi rychle. Možná až příliš. Mladá Boleslav zametla s Chomutovem ve čtyřech zápasech a chystá se na Slovan. Překvapivě potichu. Kapitán Boleslavi Richard Král mluví o Ústí jako o favoritovi. Ale favorita baráž nemá. Na první pohled by se možná zdálo, že lepší vyhlídky má Slovan. Ale při hlubší úvaze zjistíme, že Lvi si v souboji o hokejové (ne)bytí budou muset nabrousit drápy jako nikdy předtím.

Jako redaktor klubového webu se od běžného příznivce Slovanu zásadně neliším. V podstatě jsem píšící fanoušek, který si musí dat jen trochu pozor, když po utkání zpovídá hráče. Ale letošní sezonu jsem neprožíval jinak, než tisícovky lidí, jež pravidelně docházely do ústecké Zlatopramen Areny. Také jsem jásal nad každým bodem, který dokázali Lvi urvat, a po prohraném zápase zase konejšil bolavou duši. A během šňůry 11 porážek v řadě na přelomu ledna a února jsem si doslova osahal důvěru v ústecký hokej, stejně jako většina z Vás. Podobná zkouška nás čeká v baráži, kde se Lvům postaví Mladá Boleslav. Starý známý, chtělo by se říci. Nikolivěk. „Autíčkaři“ jsou letos jiným týmem, než kterému jsme v posledních letech přáli pěknou dovolenou.

Premiérovou sezonou v extralize se Ústí protrápilo, to není třeba zapírat. Od poloviny základní části bylo zřejmé, že extraligu bez baráže Lvi neuhájí. Jen pár snílků věřilo, že v play-out se Slovanu podaří zázrak. Nepodařil. Tato nadstavba se Lvům však bezpochyby povedla.

Ozývají se hlasy, že si tak ústečtí borci zvedli po zpackané sezoně sebevědomí. Těžko. Proti juniorům a náhradníkům, které soupeři posílali do zápasů, to snad ani nešlo. Lvi si nanejvýš zahojili ty největší šrámy na duši po nepovedené základní části, aby do baráže mohli vstoupit s čistou hlavou.

To Mladá Boleslav řeší opačný problém. První ligou proplula suverénně, jak se na adepta postupu extraligy sluší. V domácím prostředí dokonce čtyři měsíce nenašla přemožitele. Takovou vizitkou se nemohl chlubit ani Slovan v dobách svého kralování v 1. lize. Středočeši zakončili svou prvoligovou anabázi velkolepým vítězstvím nad Chomutovem ve finále play-off. Tým kolem Richarda Krále tak proti Slovanu povede velká porce euforie.

Letos se také klubové vedení úspěšně vyhnulo přehmatům z let minulých. Dalo dohromady silný a sebevědomý celek, který konečně našel své srdce. Ku příkladu kapitán Richard Král byl na rozdíl od loňského ročníku svému týmu v play-off skutečným vůdcem. Suverénně opanoval kanadské bodování vyřazovacích bojů 1. ligy.

Středočeši navíc prahnou po revanši z předchozích sezon. Jistě, z tábora Boleslavských slýcháme podobné řeči touto dobou už několik let. Ale letos se naskytla Boleslavi jedinečná příležitost. Oplatit Ústí staré křivdy a návdavkem ho vrátit do 1. ligy. A to musí být pro hráče hájící zelenou, bílou a černou lákavé. Víc než kdykoliv předtím.

Vždyť Ústí hrají do karet desítky zápasů v extralize, říkáte si? Že se musí rozdíl mezi extraligou a 1. ligou projevit? Ale kdeže! Vzpomeňte na předloňskou účast Slovanu v baráži. Tehdy se papírově slabší Ústí také přizpůsobilo extraligovému Vsetínu. Lvi zachytili tempo Valachů během několika prvních střídání. Herně Vsetín rozhodně nad Ústím nevyčníval, byl jen daleko efektivnější v koncovce. V baráži všechny rozdíly padají.

Svou roli sehraje v baráži i osoba Jana Votruby. Na Středočechy působí jako rudá na býka. Hráči, nyní paradoxně těžící z jeho letní přípravy, mu na ledě s chutí připomenou jeho předčasný odchod od týmu. Nehledě na jednotlivce, kteří se před Votrubou budou chtít vytáhnout, protože je kdysi málo stavěl.

Zdálo by se, že Mladá Boleslav směřuje k velké pomstě. Středočechům by sladce zachutnala. A tužby boleslavského vedení by se tím letos grandiózně naplnily. Ústí čeká v baráži nesmírně náročný úkol. A vůbec nejsem nadšený z toho, že mu v cestě bude stát zrovna Mladá Boleslav. Je to ten nejhorší možný soupeř. Favorizovat před baráží Mladou Boleslav bych se asi nedovážil, ale veliký respekt jí rozhodně upřít nemůžu.

 
vstupenky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

První body jsou na světě, Slovan obral Jestřáby z Prostějova

Prostějov - V rámci třetího kola Chance ligy odcestoval Slovan do vzdáleného Prostějova. Ústečtí se... Celý článek

Druhý vítězný zápas v řadě, juniorka zdolala i Kralupy

Ú s t í n/L. - V rámci třetího kola Ligy juniorů přivítala ústecká juniorka na svém ledě soupeře z... Celý článek

První domácí utkání sezony okořenil nový maskot Viktor, státní hymna

Ústí nad Labem - První domácí utkání Slovanu v novém ročníku Chance ligy 2021/2022 se neslo ve... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv