Chance Liga: LHK Jestřábi Prostějov vs. HC Slovan Ústí nad Labem 0:3 | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy
Chceme ušetřit únavné cestování, vysvětluje změny zápasů trenér Jan Votruba
08.03.2008 | Karel Filas

Chceme ušetřit únavné cestování, vysvětluje změny zápasů trenér Jan Votruba

Ú s t í n/L. - Ústečtí Lvi si konečně mohli zase po dlouhé době vychutnat plnohodnotnou výhru. Téměř přesně po dvou měsících se po výhře ve třetím kole duelů skupiny o 11. – 14. místo v Pardubicích 2:1 radovali z tříbodového zisku. Stejné pocity zažili naposled 11. ledna po souboji s Libercem. „Poslední čtyři zápasy podáváme vcelku solidní výkony. Mají vzestupnou tendenci,“ tvrdí trenér Ústí Jan Votruba. „Chceme hrát ve větším tempu, ve větším nasazení, více do těla,“ slibuje.

Páteční výhra vám asi dodala zase větší chuť a optimismus do práce…
Každé vítězství dodá určitý impuls mužstvu. Ale myslím, že už i předchozí zápasy jsme sehráli dobře. Propadli jsme sice poslední třetinu proti Zlínu, ale jinak byl cítit už určitý náznak zlepšení. To samé ve Vítkovicích i Litvínově. Poslední čtyři zápasy podáváme vcelku solidní výkony. Mají vzestupnou tendenci, i když jsme měli určité výkyvy. Zejména ve zmiňovaném zápase se Zlínem.

A už není pravidlem, že jako první inkasujete. Zaměřili jste se nějak speciálně na vstupy do zápasů? Naposled jste dokonce proti Zlínu vedli 3:0, poté v Pardubicích 2:0 už v první třetině…
V Pardubicích jsme opravdu velmi dobře začali. První třetina byla výborná do defenzivy a ještě lepší do ofenzivy. Měli jsme snad 28 střel za třetinu. Proti Zlínu nám začátek nevyšel, vlétli na nás a prvních pět minut nás nepustili ze třetiny. V této fázi nás výrazně podržel brankář Petr Přikryl. Až potom jsme se dostali do zápasu. Takže nějaké velké zaměření na začátek ...
Ono se to hezky řekne, zaměřme se na první gól, ale těžko se pak realizuje. Ale pokyny takové nebyly.

Co ukázaly tři zápasy skupiny o udržení? Je tempo proti základní části nižší, nebo k tomuto dojmu svádí třeba nižší návštěvy? Přiznejme si, jinak vypadá hokej před patnácti sty diváky a jinak, když jich přijde šest tisíc.
Nemyslím. Včera (v pátek) bylo v Pardubicích několik tisíc diváků. Myslím, že tempo je dobré. Důkazem budiž výkon Zlína, který se za stavu 0:3 nic nevzdal. Řada hráčů hraje o smlouvy do příští sezony, chtějí se ukázat v nejlepším světla.

U vás je motivace nabíledni, ale u soupeřů… Nezaznamenal žádné názory, že zápasy pro ně mohou být přeci jen trochu zbytečné?
Ne. Od nikoho jsem nic neslyšel. Díky už zmiňovaným důvodům. Včera na tiskovce pardubičtí trenéři zdůrazňovali, že hráči hrají o smlouvy, ve Vítkovicích dokonce devět hráčů. Myslíte, že někdo něco vypustí? To by byl ten hráč blázen.

V historii se v podobných modelech, myslím, při baráži, která se hrála skupinově, když bylo rozhodnuto, utkání zrušila. Toto nyní nehrozí?
V nižších soutěžích nebo v rozvojových zemích možná. My jsme ale hokejová velmoc. Nějaké rušení zápasů v extralize nepřichází v úvahu.

Změnili jste původní rozpis skupiny. Přesunuli zápasy. Příští týden hrajete dvakrát po sobě ve Zlíně. Vzešel impuls k tomuto kroku od vás? Je důvodem zmenšit prodlevy mezi utkáními?
Vzniklo to z naší strany, abychom ušetřili dlouhé sezení v autobuse a daleké cesty na Moravu a samozřejmě i z ekonomického hlediska. Ale hlavně kvůli únavnému cestování. Dali jsme impuls. Zlín nám vyšel vstříc a na oplátku jsme přistoupili jsme na to, že se odehrají všechny zápasy u nich.

Neměli jste i trochu v úmyslu modelovat spád utkání, který vás čeká v baráži?
Ne, vůbec.

V poslední době rozdělujete zápasovou zátěž pravidelně na čtyři lajny i co se týče přesilových her. Bude to takhle pokračovat? Nacházíte některá pozitiva? Třeba čtvrtá řada dala posledně dva góly, předtím se trefil Martin Šagát, který se pak se Šafferem udržel v sestavě při stahování hry na tři pětky v závěru zápasu se Zlínem…
Chceme točit čtyři lajny. Hokej chceme hrát trochu jinak, ve větším tempu, ve větším nasazení, více do těla. Aby hráči chodili na led odpočatí a za čtyřicet sekund se vydali v maximálním tempu a nasazení.

A ke čtvrté řadě. Hráči typu Šagáta, Šaffera, Hovorky poslední dobou začínají mít výbornou formu, dobře na sobě pracují. Hrají jednoduchý hokej a hrají ho účelně a dobře. Jsem za to jedině rád a jsem šťastný, že to máme rozložené na více hráčů a nemáme jen dva tři hráče, kteří by mohli rozhodovat zápasy.

Zvláště v útočných formacích máte nyní jistý nadbytek hráčů. Posledně nehráli Martinec s Haškem. Jakou vizi máte do budoucna? Budou se hráči postupně střídat, nebo když se té které lajně bude dařit, budete se snažit do ní nezasahovat?
Chceme zkoušet některé varianty a na druhou stranu potřebujeme, aby si lajny trochu sedly. Z těch nejlepších variant pak budeme vycházet. Musíme být připravení na to, že v baráži mohou přijít nemoci, zranění a hráči budou muset hrát spolu, i když spolu nehrají tak často,. Musíme se na to připravit.
Varianty zkoušíme a dále budeme. Do baráže bychom chtěli jít se čtyřmi kvalitními a vyrovnanými pětkami.

Přijde mi, že nedořešené téma nebo úkol je najít centra k Janu Čalounovi. Berete to tak?
Neberu. Máme tu centry, které máme, a tomu se musí přizpůsobit i Honza Čaloun. Třeba včera (pátek) útočná trojka Čaloun, Špirko, Krajči, vlastně i celá pětka s Hořavou a Zemanem, podala kvalitní výkon. Jediné, co se nepovedlo, bylo vstřelit gól. Byli kompaktní, vytvářeli si šance. Třeba je to zrovna ta lajna, co bude hrát spolu.

Jaký je zdravotní stav dalších hráčů? Trénoval už bek Evan...
Postupně se zapojil do přípravy. Měl zánět v noze a chyběl pět týdnů. Ještě mu to bude chvíli trvat. Co se týče Gýny, který měl problém s kolenem, je to obdobné. Šanci dostanou. Ve Zlíně ještě ne, ale ten další trip by oba měli nastoupit.

Trénoval s vámi i Petr Přeučil…
Vrátil se z Vrchlabí a bude se s námi připravovat. Od příštího týdne však už trénink nebude vypadat jako tento týden, kdy jsme chodili v šestadvaceti na led. To dělat nebudeme. Jen kompletní mužstvo, čtyři pětky, tři brankáři. Hráči, kteří nebudou nominovaní, budou chodit zvlášť. Budeme trénovat na dvě skupiny.

Dovolte otevřít ještě poslední téma. Jak hodnotíte vývoj play off v první lize? Překvapuje vás, jak se vyvinuly série a co čekáte od semifinále?
Zatím žádné překvapení nebylo. Snad jen, že Brno se trápilo proti Hradci Králové víc, než jsem si myslel. Jinak prakticky první dvě mužstva z obou skupin postoupila, takže překvapení žádné.

Nelze dělat žádné závěry ze série Boleslavi s Havlíčkovým Brodem, která musela hrát dvě prodloužení?
To nemá žádný význam. Play off je specifické a jestli jedno mužstvo hraje někdy prodloužení, není vůbec podstatné. Teď se začne rozhodovat.

Máte nějaké tipy?
Nemám, je složité se do nich pouštět, nebyly by ničím podložené. Čtyři mužstva jsou velice kvalitní. Přál bych si, aby šla do finále Boleslav a pak hrála proti nám.

Je to dané tím, že ji máte nejlépe zmapovanou?
Znám ji velice dobře a přál bych si, aby šla proti nám.

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

První body jsou na světě, Slovan obral Jestřáby z Prostějova

Prostějov - V rámci třetího kola Chance ligy odcestoval Slovan do vzdáleného Prostějova. Ústečtí se... Celý článek

Druhý vítězný zápas v řadě, juniorka zdolala i Kralupy

Ú s t í n/L. - V rámci třetího kola Ligy juniorů přivítala ústecká juniorka na svém ledě soupeře z... Celý článek

První domácí utkání sezony okořenil nový maskot Viktor, státní hymna

Ústí nad Labem - První domácí utkání Slovanu v novém ročníku Chance ligy 2021/2022 se neslo ve... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv