Chance Liga: LHK Jestřábi Prostějov vs. HC Slovan Ústí nad Labem 0:3 | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy
Přeruší Třebíč sérii Slovanu?
23.01.2004 | Karel Filas

Přeruší Třebíč sérii Slovanu?

Ú s t í n./L. - V rámci 35. kola zavítají Ústečtí Lvi v sobotu po třech domácích úspěšných zápasech, které prodloužily šňůru neporazitelnosti na osm utkání, na led Horácké Slávie Třebíč. Domácí potřebují body snad ještě více než Slovan, protože na devátém místě ztrácejí na vysněnou osmou příčku zajišťující postup do vyřazovacích bojů dva body. Ústeckým půjde o útok na první příčku, na vedoucí Beroun ztrácejí jediný bod.

Historie třebíčského klubu se datuje od roku 1928, kdy vznikla Horácká Slavia, jež v průběhu let prošla několikanásobnou změnou názvu, aby se po revoluci vrátila k názvu původnímu. Klub, jímž prošli např. mistr světa O. Válek, dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru P. Eliáš nebo současný reprezentant M. Mikeska působí v první lize po úspěchu na třetí pokus v báráži roku 1996 nepřetržitě sedmou sezónu a vždy se do play-off probojoval, nejlépe v předloňské sezóně z druhého místa. Na své působení v Třebíči ve formaci právě s Mikeskou a Čermákem jistě rád vzpomíná i nynější lev Milan Buďa.

Pohled na tabulku může svádět k vyřčení role jasného favorita v ústeckém Slovanu, ovšem ve skutečnosti je třeba uvést, že Třebíči se na Lvy dlouhodobě daří, což částečně vyvracuje utkání z 1. kola letošního ročníku, kdy Slovan zvítězil na ledě Třebíče 4:2, ovšem Třebíč má tradičně pomalejší rozjezd do soutěže, což prokázala v odvetě a obrala Slovan o dva body po výhře v prodloužení 4:3. Vyrovnanou bilanci ukazuje srovnání ve statistice utkání doma/venku, když oba dokázaly tříbodově zvítězit shodně devětkrát. Blízko shodě je i poměr branek obou, u Třebíče 54:43, resp. 53:45 u Slovanu. Jestliže se Slovan pyšní sérií osmi utkání bez porážky a v posledních třinácti zápasech jedenáctkrát naplno bodoval, je třeba připomenout více než úspěšnou bilanci Slavie posledních jedenácti domácích zápasů, čítající jedinou porážku.

Nejvytíženějším mužem v brance Slavie je s 1329 odchytanými minutami Filip Luňák, který ovšem proti Ústí v letošní sezóně nastoupil pouze jednou, jednou chytal Koťátko a jednou Kučera. Nejproduktivnějším hráčem třebíčské sestavy je forvard elitní formace Michal Kaňka s 27(13+14) body, nejúspěšnějším obráncem ve stejné statistice je David Mazanec 16(6+10). Třebíčští přišli v posledním zápase o bojovníka Martina Fryaufa, který podle webu Třebíče zůstal po nikým zaviněné akci v bezvědomí a nyní je stále ještě v nemocnici. Poprvé vlastním divákům představí novou posilu, kterou získali na hostování z Českých Budějovic, Lukáše Květoně. Ústecké bodování vede Pavel Zdráhal , který ovšem drtivou většinu ze svých 33 (13+20) bodů nasbíral ještě v dresu Havířova, nicméně v pořadí celé soutěže mu patří osmé místo. Na druhé místo klubového hodnocení již poskočil v poslední době mocně bodující kapitán Daniel Hodek 27(14+13).

Ústecké úsilí bodovat bude zvyšovat vědomí, že z vedoucí čtveřice, jež se celá představí na ledě soupeřů, má tabulkově nejvýše postaveného soupeře, vedoucí Beroun zajíždí do Opavy, Chomutov do Brna a Jihlava do Havířova.

POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ STŘETNUTÍ:
HC Slovan Ústí nad Labem - SK Horácká Slavia Třebíč 4 : 2 (2:1, 1:1, 1:0)

Branky a přihrávky: 2.Mrázek (Skuhrovec), 11. Hodek (Mrázek), 24. Buďa (Lipina, Dragoun), 54. Sedlák (Tvrzník) - 13. Bouz (Černý), 30. Kaňka (Holý).
Vyloučení: 6:7. Využití: 2:2. Diváci: 3000.

Ústí n.L.: Sáblík - Mrázek, Skuhrovec, Kočí, Kříž, Drábek, Pospíšil - Appel, Sýkora, Kudrna - Buďa, Lipina, Dragoun - Hodek, Tvrzník, Sedlák

Třebíč: Koťátko - Mazanec, Černý, Horák, Kučný, Hrbáček, Pecka, Kališ, Spitzer - Žiška, Holý, Kaňka - Beroun, Valko, Topol - Lála, Oliva, Fryauf - Hrůza, Bouz, Sobotka

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

První body jsou na světě, Slovan obral Jestřáby z Prostějova

Prostějov - V rámci třetího kola Chance ligy odcestoval Slovan do vzdáleného Prostějova. Ústečtí se... Celý článek

Druhý vítězný zápas v řadě, juniorka zdolala i Kralupy

Ú s t í n/L. - V rámci třetího kola Ligy juniorů přivítala ústecká juniorka na svém ledě soupeře z... Celý článek

První domácí utkání sezony okořenil nový maskot Viktor, státní hymna

Ústí nad Labem - První domácí utkání Slovanu v novém ročníku Chance ligy 2021/2022 se neslo ve... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv