Chance Liga: LHK Jestřábi Prostějov vs. HC Slovan Ústí nad Labem 0:3 | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy
V neděli vytáhnou Lvi do boje proti Plzni
22.09.2007 | Karel Greiner

V neděli vytáhnou Lvi do boje proti Plzni

Ú s t í n/L. - První extraligový bod již Ústečtí Lvi mají, teď zbývá dobýt také první vítězství. Dalším soupeřem Lvů v rozjeté soutěži budou hokejisté Lasselsbergeru Plzeň. Třináctý tým minulé sezóny se posílil a tak může být v neděli 23. září k vidění napínavá hokejová podívaná. Podaří se Slovanu Plzeň zdolat? Zápas začíná od 17:30 hod.

Sezóna 2006/2007

Již tři roky se hokejisté plzeňského Lasselsbergeru snaží protlačit do play-off. Zatím nejmarnější pokus z těch tří byl ten z minulé sezóny. Ve hře o účast ve vyřazovacích bojích se Plzeňští drželi po celý průběh soutěže až do 44. kola. V něm podlehli v Pardubicích těsně 2:1 a pak přišla dlouhá série dalších šesti porážek. Během sedmi kol nevybojovali z možných bodů ani jediný a vidina play-off se rozplynula jako pověstná pára nad hrncem. V posledních dvou kolech, když již o nic nešlo, brali Plzeňští ještě dvě výhry. Ty ale nic nezměnily na konečné předposlední příčce se ztrátou jedenácti bodů na dvanáctý Chemopetrol.

Změny v týmu

Stejně jako před minulou sezónou, i před nynějším extraligovým ročníkem se povedlo přivést na západ Čech hokejovou hvězdu. Zatímco Richard Král vloni očekávaní nesplnil a nakonec odešel do prvoligové Boleslavi, nová superposila Tomáš Vlasák se již začíná vyplácet. Velmistr samostatných nájezdů zařídil díky svému umu v této disciplíně Plzni již dva body, přestože jako rozhodující střelci jsou zapsáni jiní. Hodně se plzeňští fanoušci těšili na návrat útočníka Michala Dvořáka, který strávil poslední tři sezóny u konkurence v Karlových Varech.
Obranu vyztužila dvojice exvítkovických obránců Stanislav Jasečko s Janem Dreslerem. Doplnil je ještě Angel Nikolov z Litvínova.
Novou brankářskou dvojkou za Romanem Málkem je Kamil Jarina. Ten má navíc vyřízeny střídavé strarty za Kometu Brno.

Příprava a vstup do soutěže

V letním hokejovém poháru si Plzeňští vedli velmi dobře. Všechna tři domácí utkání zvládli na jedničku. Přihodili ještě vítězství na Slavii a resultátem byla druhá příčka za prvními Českými Budějovicemi. Postup do semifinále utekl pouze díky horšímu skóre ze vzájemných utkání s Mountfieldem.
Zajímavě se zatím odvíjí extraligový příběh v plzeňském podání. V obou domácích duelech Západočeši dokázali vyhrát tím samým výsledkem. Obě utkání vyhráli až v samostatných nájezdech, pokaždé se při nich dokázal prosadit penaltový mág Vlasák a navíc zřejmě prozradil své kouzlo i Jakubu Šindelovi, který taktéž proměnil oba nájezdy. Mezi dvě domácí výhry se vklínila porážka na budějovickém ledě.

Tipsport Hockey Cup:
Plzeň - Mountfield 3:2
Slavia – Plzeň 1:3
Plzeň – Znojmo 5:2
Mountfield – Plzeň 4:1
Plzeň – Slavia 4:2
Znojmo – Plzeň 7:3

O2 extraliga:
Plzeň – Vítkovice 5:4sn
Mountfield – Plzeň 3:1
Plzeň – Kladno 5:4sn

Předpokládané sestavy

Ústí n.L.: Přikryl - Novotný, Hořava, Houdek, Zeman, Evan, Ficenc, Vágner, Zápotočný - Janků, Pazourek, Antoš, Nedorost, Liščák, Mrázek, Šaffer, Martinec, Klimt, Hašek, Míka,Klobouček.

Plzeň.: Málek - Cartelli, Čakajík, Benák, Dresler, Jasečko, Nikolov, Dobrovolný, Trojovský - Vlasák, Divíšek, Ludvík - Fabuš, Kracík, Matějovský - Dvořák, Šindel, Adamský - Důras, Vampola, Laš

 
vstupenky
Slovan TV
Související články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

První body jsou na světě, Slovan obral Jestřáby z Prostějova

Prostějov - V rámci třetího kola Chance ligy odcestoval Slovan do vzdáleného Prostějova. Ústečtí se... Celý článek

Druhý vítězný zápas v řadě, juniorka zdolala i Kralupy

Ú s t í n/L. - V rámci třetího kola Ligy juniorů přivítala ústecká juniorka na svém ledě soupeře z... Celý článek

První domácí utkání sezony okořenil nový maskot Viktor, státní hymna

Ústí nad Labem - První domácí utkání Slovanu v novém ročníku Chance ligy 2021/2022 se neslo ve... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv