Chance Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - HC Dukla Jihlava 0:4 | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy
Od pondělí začínáme naplno, hlásí trenér Evan
21.07.2007 | Marcel Voneš

Od pondělí začínáme naplno, hlásí trenér Evan

Ú s t í n/L. - Již v neděli však vyjede lví smečka poprvé na led. Tým se sejde ve čtyři hodiny odpoledne, aby hráči vyfasovali výstroj a výzbroj na novou sezónu. Kolem šesté už ji hráči budou zkoušet na ledě. Trenér Vladimír Evan se svým realizačním týmem již od pondělí připravuje vše potřebné.

Jak jste si užil dovolenou?
Já jsem dovolenou prožil u nás. Projel jsem Jižní Moravu a Čechy. Po třech dnech jsme střídali města, zámky a vinné sklípky, takže jsem moc spokojený.

Kdy jste se zapojil do práce?
Teď už jsem od pondělí v práci, zajišťujeme organizačně nějaké věci, aby bylo na neděli všechno připravené. V neděli nás čeká takový zahřívací trénink, aby si kluci vyzkoušeli brusle, hokejky a výstroj. Od pondělka začneme naplno. My jsme zvolili tu neděli úmyslně, protože je většina z daleka, ale stejně jezdí už v neděli, bude čas se na to připravit.

Nemáte zprávy o tom, že by se někdo z hráčů zranil na dovolené?
Zatím nemám. Poslední zranění hráči tak byli Jirka Hašek a Petr Hořava, kteří s námi už ani nebyli na posledním soustředění. Oba měli mírně natažené stehenní svaly, tak jsme to nechtěli nijak pokoušet a dali jsme jim tam deset dní volno, pak individuální trénink. Já si myslím, že ti hráči jsou dneska natolik profesionálové, že to zkrátka nepodcení. I poslední den soustředění jsme hráčům řekli, na čem by měli zapracovat, protože každého tlačí bota někde jinde. Takže já věřím, že si to vzali k srdci. Navíc je ve středu čeká vyšetření trénovanosti VO2 max, takže si myslím, že by byli sami proti sobě, kdyby jenom tři neděle leželi někde na lehátku.

Hráči říkají, že už se těší na led a na přípravné zápasy. Jak jste na tom Vy?
Tak to určitě, na led se těší každej. Když skončí sezóna, tak každej zahodí hokejku a utíká ze zimáku. Ale za týden se oklepe a už by tam byl nejradši zpátky, ale hráče ještě čeká velká dřina. To přípravný období v létě je hodně těžký, je tam hodně tréninků, ale to předzávodní období, ten konec července a srpen, je pro ty hráče ještě těžší. Teď je budou čekat dvoufázové až třífázové tréninky, to znamená dvě fáze na ledě plus jedna fáze v posilovně, na hřišti nebo v lese. Takže je nečeká nic zábavného, ale samá dřina, ale zase se těšíme na pohár, kde máme soupeře z extraligového finalisty a vítěze základní části. Myslím si, že ten pohár nás prověří, tak abychom viděli, kde máme slabiny, na čem máme pracovat.

Očekáváte v týmu ještě nějaké posily?
My v současné době určitě nemáme nikoho, koho bychom zítra nebo pozítří podepsali, ale určitě máme v hledáčku hráče, kterými bychom to mužstvo chtěli posílit. Uvidíme, jak to všechno půjde, ale určitě bychom chtěli udělat jednoho obránce a uvidíme, jak to bude vypadat v útoku.

Jaká tedy bude náplň tréninků?
Tak v první fázi to budou ty třífázové tréninky, budou mít hlavně kondiční charakter. V těch prvních zápasech nepůjde o výsledek, ale půjde o zkoušení hráčů. My tady máme třicet hráčů a chceme mít na led šest pětek, takže my doplníme mužstvo o juniory. Takže s námi začne trénovat gólman Dědek, obránci Musílek s Mizerou, který přišel z Kladna, v útoku to bude Hanzl nebo Salač. Chceme těm juniorům šanci, aby si sáhli na velkej hokej. Abych se vrátil k té otázce – ten kondiční charakter bude postupem času ubývat a budeme se více věnovat herním činnostem, taktickým prvkům a přesilovkám.

Máte už představu o tom, s kým by mohl hrát v lajně Jan Čaloun?
Tak já tu představu samozřejmě mám. Když přivedete takového hráče, tak už samozřejmě musíte mít vytipované hráče, se kterými by mohl hrát. Hráč takového kalibru musí být hodně vytěžovaný. Já jsem o tom s Honzou mluvil, jaká je jeho představa. Stejně jako se všemi ostatními hráči. U Honzy tu představu mám, ale zatím ji prozrazovat nebudu.

Děkuji za rozhovor.

 
vstupenky
Slovan TV
Podobné články
V tento den před lety
Facebook

 
Aktuálně na webu

PREVIEW: V sobotu narazíme na Vsetín

Ú s t í n/L. - Po další domácí porážce čeká Slovan hodně nepříjemný soupeř, a to přesně VHK ROBE... Celý článek

Do Slovanu přichází brankář Šimon Zajíček

Do ústeckého Slovanu přichází na střídavé starty mladý talentovaný brankář Šimon Zajíček z HC Verva... Celý článek

Petr Přindiš: Nepovedl se nám vstup do utkání

Ú s t í n/L. - V posledním odehraném duelu jsme hostili Duklu Jihlavu, které jsme bohužel... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv