Chance Liga: HC Slovan Ústí nad Labem vs. AZ Heimstaden Havířov 4:3 | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy
Fotbalový turnaj v Mutěnicich
29.06.2007 | Stefi

M u t ě n i c e - Ve čtvrtek 21. června a pátek 22. června se v Mutěnicích u Hodonína konal fotbalový turnaj mužstev Extraligy ledního hokeje. Poprvé se ho účastnil i celek Ústeckých Lvů. Nezanechal špatný dojem. Bohužel smolná penalta ho odsoudila v konečném účtování na poslední místo.

Turnaj se hrál na dvě skupiny po třech. Skupina A - Karlovy Vary (obhájce posledních dvou vítězství), Pardubice, Vsetín a Skupina B - Třinec, Plzeň, Ústí n.L.

Ve skupině Lvi odehráli dva vyrovnané zápasy. S Plzní remizovali 1:1 a Třincem prohráli 2:1. Díky prohře Plzně s Třincem 2:1 musel o postupujících ze skupiny rozhodnout penaltový rozstřel. Na penalty vyhrálo Ústí a ve čtvrtfinále se mělo utkat ještě týž večer s Pardubicemi. Bohužel, ale těsně před začátkem zápasu se strhla silná bouře s krupobitim a hřiště se behem okamžiku proměnilo ve vodní plochu.

Zápas s Pardubicemi byl zrušen a místo něho se kopaly před záčatkem semifinálovývh bojů penalty. V nich vedlo Ústí 2:1 a Petr Přeučil mohl rozhodnout o vítězství Lvů a postupu do semifinále. Bohužel, trefil břevno a Pardubice vyrovnaly. V náhlé smrti byl šťastnějsí soupeř a na Lvy tak zbyl jen boj o 5. místo.

Souboj o 5. místo začal pro Lvy nadějně a už ve druhé minutě krásnou brankou po ještě krásnější akci otevřel skóre David Šaffer, když poslal přihrávku z levé strany od Jana Kloze nechytatelnou ranou do "víka".
Lvi se ale dlouho neradovali a za pár minut byl stav 2:1 pro soupeře. Snaha Lvů změnit nepříznivý stav přinesla své ovoce. Samostatnou akci přes polovinu soupeřova uzemí předvedl Jan Kloz a střelou podél bezmocného gólmana vyrovnal.
Bohužel ani z tohoto stavu se Lvi dlouho neradovali a Plzeň behem několika minut opět strhla vedení na svou stranu. Chybovala obrana a brakář Bohumil Slavíček mohl jen bezmocně pokrčit rameny.
Poslední ranou do vazu Lvů byla branka v 5. minutě nastavení. Lvům se nepodařila ofsajdová past a dva plzeňští hráči se řítili sami na Slavíčka. Ten kapituloval a o vítězi bylo rozhodnuto.
Druhá půle už nepřinesla mnoho fotbalové krásy a Plzeň si pohlídala vítězství.

Lvi tak zůstali na posledním místě. Turnaj vyhrály potřetí za sebou Karlovy Vary, když ve finále zdolaly Třinec, který vedl v první půli už 2:0. Fotografie k turnaji naleznete zde