Přípravný zápas: Mostečtí Lvi - HC Slovan Ústí nad Labem 3. 8. 2021 v 18:00 hod. | HSM 2021: Článek | Přihlášení
Lion Patriots a svátek práce
02.05.2007 | Stefi, Dwaynee, Severočech

Lion Patriots a svátek práce

Ú s t í n/L. - Svátek práce, první máj, dá se trávit mnoha rozličnými způsoby. Průvody pod tribunami patří naštěstí minulosti, a proto se povětšinou vyráží s rodinou či přáteli na různé politické mítinky, milenci vyhledávají rozkvetlé lípy a leckdo nepohrdne procházkou jarní přírodou. Najdou se ovšem i tací, kteří využijí volna ke sportovní aktivitě. Právě tak se rozhodli strávit začátek května přátelé ústeckého hokeje.

Protože počasí již nenabízí podmínky pro lední hokej, volba padla – jako již tradičně – na hokejbal. Pan předseda fanklubu Stojčenko (známý též pod trefnou přezdívkou Tepličák) svolal sraz na dvanáctou hodinu, ve kterou se skutečně začali scházet účastníci hokejbalového turnaje na hřišti u gymnázia na Severní Terase. Slunečné počasí a úsměvy přítomných byly příjemným základem pro pozdější úspěch celé akce. První chvíle patřily záležitostem organizačním; ustavovaly se jednotlivé týmy, brankáři – začátečníci objevovali tajemství úspěšného oblečení se do výstroje a ostatní využívali nervózních chvil před začátkem k vzájemnému hecování se. Protože slunce nad asfaltovým povrchem sálalo silou letos ještě snad nepoznanou, fanklub se postaral i o pitný režim. Fronta u soudku s vychlazeným pivem se tvořila již od prvních odpoledních minut a vydržela až do konce celého turnaje, stejně jako dobrá nálada přítomných. Okolo jedné hodiny odpolední bylo již vše připraveno k úvodnímu vhazování. Již od začátku bylo jasné, že kamarádské, příbuzenské i jiné vztahy půjdou na hřišti stranou. První minuty zápasů ovládla nervozita a bojovnost. Soupeři si nedarovali ani centimetr asfaltu, tribuny mohutně povzbuzovaly střídavě ten, střídavě onen tým a s prvními góly se do hry začínaly vkrádat emoce. Zářným příkladem byl brankář Stojčenko (na fotografiích poněkud nepřesně se jmenovkou Klimt na dresu), který se několikrát nechal unést nepříznivým vývojem zápasu a nevybíravými výrazy častoval nejen protihráče, ale i spoluhráče, rozhodčího, obecenstvo a snad i kolemjdoucí. Pamětníkům hokejové sezony 2006/2007 jistě vytanuly v paměti kousky nejmenovaného brankáře Mladé Boleslavi ze semifinále Play Off. Atmosféra s přibývajícími zápasy houstla a rozhodčí musel čím dál častěji posílat hříšníky na trestnou lavici. Přímo odstrašujícím příkladem pak byl další brankář Pícha Michael, který musel být vyveden z hrací plochy a posléze i ze střídačky po inzultaci rozhodčího i všech ostatních, co mu přišli pod lapačku. Celý turnaj vygradoval zápasem o první místo. Proti navrátivšímu se hříšníkovi Píchovi Michaelovi se v protější bráně postavil jeho bratr Pícha Martin, čímž utkání dostalo další rozměr. Ve strhující bitvě nebylo nouze o parádní individuální akce i krásné souhry útoků, brankáři se co chvíli činili výbornými zákroky a diváci tvořili skvělou kulisu. Tu měl navrch jeden tým, tu druhý a jen blázen by se pokusil na jeden z celků vsadit. Viditelně se hrálo o všechno a za některé akce by se jistě nestyděly ani největší opory Slovanu. V základní hrací době se nerozhodlo a na řadu přišly samostatné nájezdy. Nervy hrály a míček co chvíli seskočil z čepele střelců; vždyť šlo o vše! A kdo vyhrál? Vyhráli všichni, co se zúčastnili. Hráči si příjemně zasportovali, diváci si užili pohledných zápasů a všichni vespolek se utvrdili v tom, že fanoušci Slovanu jsou činorodí a sympatičtí lidé, kteří se spolu umí dobře bavit i mimo stadiony – protože pro ně sezona nikdy nekončí. 
 
Aktuálně na webu

Po fyzické stránce jsme připraveni dobře, hlásí Jakub Trefný

Ú s t í n/L. - Před prvním vstupem na ústecký led v nové sezóně jsme vyzpovídali zkušenou posilu do... Celý článek

Robin Hanzl se před sezónou prohání po ústeckém ledě

Ú s t í n/L. - Při prvním tréninku na domácím ledě jsme vyzpovídali českého reprezentanta a... Celý článek

Miroslav Mach: Bude to boj od prvního zápasu

Ú s t í n/L. - Miroslav Mach společně se svými asistenty Jiřím Mertou a Jaroslavem Roubíkem... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv