Ústí nad Labem - Ústečtí si v sobotním utkání s Táborem vybojovali cenné tři body. Ačkoli se Tábor poměrně dlouho držel ve vedení, ústeckým se v druhé třetině podařil parádní obrat, kdy do sítě Tábora vstřelili hned tři góly. Byl to Jan Smola, kdo za stavu 1:1, s pomocí Ondřeje Damaška, poslal Ústí do vedení. Jan nám po zápase prozradil, co bylo podle něj v utkání rozhodující.

Gratuluji k vítězství, jak byste utkání s Táborem zhodnotil?

Výhra proti těžkému soupeři je určitě cenná. Začátek, ve kterém jsme od Tábora dostali gól, byl těžší, ale během druhé třetiny jsme dokázali utkání překlopit na naši stranu. Ve třetí třetině jsme si vedení dokázali uhlídat, a navíc jsme ještě přidali gól. Podali jsme skvělý týmový výkon.

Ve druhé třetině jste svým gólem poslal Ústí do vedení. Popsal byste nám tuto situaci podrobně?

Ondra Damašek s Lukášem Kučerou vybojovali puk a Ondra mi ho přihrál. Bylo trochu těžší si puk zkorigovat, ale naštěstí jsem to zvládl a proměnil jsem.

Jak už bylo řečeno, u této branky Vám asistoval Ondřej Damašek, Váš spoluhráč už od mládežnických kategorií. Jak se vám spolu hraje?

Hraje se mi s ním skvěle. Mám radost už jen z toho, že spolu nastupujeme. Upřímně, z mého gólu jsem měl ještě větší radost už jen kvůli tomu, že mi na něj nahrával právě on. Je s ním opravdu radost hrát. Rozumíme si a jsem za něj moc rád.

Co si myslíte, že v tomto utkání rozhodlo?

Rozhodně to, že jsme to za stavu 0:1 nevzdali a že jsme hráli podle plánu. Zápas se nám podařilo otočit během chvilky. Důležité je nevzdat se a bojovat do poslední minuty.

Našel byste konkrétně něco pozitivního, co byste v tomto utkání vypíchl?

Musím zmínit Davida Stahla, který chytal výborně. Byl vystaven opravdu těžkým situacím, měl skvělé zákroky a podržel nás. Vyzdvihnu i naši obrannou hru, která skvěle blokovala střely.

Ve středu zajíždíte na led Jablonce. Jaký je váš plán do té doby?

Připravíme se na ně, jak nejlépe můžeme, a získáme tři body. To je náš cíl.

Sdílet článek na sociálních sítích

Nejnovější články

  • Ústecký Slovan čekají poslední dvě utkání nadstavbové části. Obě odehrají na stadionech soupeřů a v obou případech půjde o derby. V tom dnešním polabském nastoupí od 18:00 na ledě Děčína.

  • Slovan vstoupil do utkání s Táborem skvěle a ujal se vedení, pak ale převzali otěže utkání hosté a už je nepustili. Stěžejní částí utkání byl začátek druhé třetiny, ve kterém během čtyř minut vstřelili kohouti z Tábora čtyři branky.

  • Do konce nadstavbové části zbývají tři kola. Dnes nastoupí hokejisté Slovanu k poslednímu domácímu utkání před vyřazovacími boji. Do Ústí nad Labem přicestuje ambiciózní Tábor, který se nachází na druhém místě druholigové tabulky.

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže