Ústí nad Labem - Ústečtí si v sobotním utkání s Táborem vybojovali cenné tři body. Ačkoli se Tábor poměrně dlouho držel ve vedení, ústeckým se v druhé třetině podařil parádní obrat, kdy do sítě Tábora vstřelili hned tři góly. Byl to Jan Smola, kdo za stavu 1:1, s pomocí Ondřeje Damaška, poslal Ústí do vedení. Jan nám po zápase prozradil, co bylo podle něj v utkání rozhodující.

Gratuluji k vítězství, jak byste utkání s Táborem zhodnotil?

Výhra proti těžkému soupeři je určitě cenná. Začátek, ve kterém jsme od Tábora dostali gól, byl těžší, ale během druhé třetiny jsme dokázali utkání překlopit na naši stranu. Ve třetí třetině jsme si vedení dokázali uhlídat, a navíc jsme ještě přidali gól. Podali jsme skvělý týmový výkon.

Ve druhé třetině jste svým gólem poslal Ústí do vedení. Popsal byste nám tuto situaci podrobně?

Ondra Damašek s Lukášem Kučerou vybojovali puk a Ondra mi ho přihrál. Bylo trochu těžší si puk zkorigovat, ale naštěstí jsem to zvládl a proměnil jsem.

Jak už bylo řečeno, u této branky Vám asistoval Ondřej Damašek, Váš spoluhráč už od mládežnických kategorií. Jak se vám spolu hraje?

Hraje se mi s ním skvěle. Mám radost už jen z toho, že spolu nastupujeme. Upřímně, z mého gólu jsem měl ještě větší radost už jen kvůli tomu, že mi na něj nahrával právě on. Je s ním opravdu radost hrát. Rozumíme si a jsem za něj moc rád.

Co si myslíte, že v tomto utkání rozhodlo?

Rozhodně to, že jsme to za stavu 0:1 nevzdali a že jsme hráli podle plánu. Zápas se nám podařilo otočit během chvilky. Důležité je nevzdat se a bojovat do poslední minuty.

Našel byste konkrétně něco pozitivního, co byste v tomto utkání vypíchl?

Musím zmínit Davida Stahla, který chytal výborně. Byl vystaven opravdu těžkým situacím, měl skvělé zákroky a podržel nás. Vyzdvihnu i naši obrannou hru, která skvěle blokovala střely.

Ve středu zajíždíte na led Jablonce. Jaký je váš plán do té doby?

Připravíme se na ně, jak nejlépe můžeme, a získáme tři body. To je náš cíl.

• Ústí nad Labem – Středeční derby s Chomutovem se Slovanu přetrhla dlouhá vítězná řada. Severočeské derby nenabídlo příliš gólových momentů a tři body si odvezl Chomutov. Autorem jediného ústeckého gólu byl Martin Tůma, kterým nám po zápase prozradil, v čem viděl trhliny a co by se dalo naopak pozitivně vyzdvihnout.

• Ústí nad Labem - Tomuto derby málo co chybělo! K vidění byla řada útočných příležitostí, vyhrocených situací i výrazná divácká podpora. Slovan dlouhou dobu sahal po bodovém zisku, velkou naději mu dala vyrovnávací trefa Martina Tůmy. Pak ale zaúřadovala zkušená dvojice Lukeš - Hübl, čímž si body odváží domů Piráti. Vítězná série Ústeckých tak prozatím končí.

• Rakousko, Spittal an der Drau - Naše Veroniky, které oblékají dres HC Slovan Ústí nad Labem v 9. třídě, Hujová společně s Ortovou získaly na Evropském olympijském festivalu zlaté medaile! Byly součástí týmu reprezentace žen U16, která si ve finále poradila se Slovenskem v poměru 4:1. Na vítězství se navíc Veronika Hujová blýskla přesnou trefou. Holky, moc gratulujeme.