Ústečtí hokejisté mají za sebou další zápas. V domácím prostředí hostili Kolín, který si vypracoval dvoubrankový náskok. Ze začátku druhé třetiny se Slovanu podařilo snížit, po přihrávce Davida Tůmy se prosadil Martin Tůma. Právě David Tůma se vrací k utkání proti Kolínu. „Bod z domácího zápasu je pro nás málo," dodal smutně.

Slovanu se příliš nepovedla první třetina, v čem byl soupeř lepší?
Hlavní problém byl v tom, že jsme neproměnili šance, které jsme si vypracovali. Kdybychom vstřelili góly, mohla první třetina vypadat jinak. Tato třetina se nám nepovedla.

Nahrával jste na první gól Slovanu. Mohl byste situaci popsat?
Akce začala už v našem pásmu hned po vhazování. Šli jsme do protiútoku. Podařilo se mi vystřelit přes obránce a Martin Tůma puk ještě tečoval.

Smazali jste dvoubrankovou ztrátu, nakonec ze zápasu máte bod...
Bod z domácího zápasu je pro nás málo. Celou sezonu nás trápí, že se nám doma nedaří. Rádi bychom to změnili. Snad to brzo prolomíme a budeme více bodovat i v domácím prostředí.

Jak byste okomentoval výkon brankáře Cikánka?
Musím říci, že Cigi chytal parádně a znovu nás v tomto zápase hodně podržel.

Zítra jedete do Šumperka. Co od zápasu očekáváte?
Víme, že nás čeká další těžký soupeř. Věříme tomu, že na ledě soupeře budeme bodovat. Chceme odevzdat co nejlepší výkon.

• Cheb - K prvnímu přípravnému utkání vyrazili hokejisté Slovanu na západ Čech do Chebu. V sestavě chyběly všechny nejzvučnější tváře ústeckého kádru, ty se v zápasech objeví až v pozdější fázi přípravy. Za Slovan se dokázali prosadit Damašek a Kordule, dva zásahy ovšem na Cheb nestačily a Ústí tak z tohoto zápasu odchází jako poražený tým. Na první zápas přípravy dorazilo i pár fanoušků Slovanu, tímto jim za podporu děkujeme. V úterý 16.8.2022 od 18:00 nás čeká první domácí přípravný zápas proti Pirátům Chomutov.

• Jsi chlapec nebo dívka? Baví tě lední hokej a chceš se stát jeho součástí? Nyní máš jedinečnou šanci rozšířit řady rozhodčích ledního hokeje a s každým zápasem prožívat nezapomenutelné zážitky. Český hokej ve spolupráci s krajskými pracovišti pořádá nábory pro rozhodčí, kteří mají zájem řídit utkání přímo na ledě nebo kteří chtějí doplnit týmy v boxu rozhodčích (zapisovatel, časoměřič, hlasatel a podobně).

• Ústí nad Labem - V minulém týdnu proběhlo v Ústí nad Labem úspěšně již sedmé Hokejové soustředění mládeže. Mezi trenéry nemohl chybět také Václav Drahorád. Aktuálně hlavní trenér mládeže Slovanu, zároveň trenér základny.