Ú s t í n/L. - Bývalý útočník Slovanu Rok Pajič zanechal v Ústí výraznou stopu. Na severu Čech odehrál čtyři sezóny, během kterých patřil mezi nejvýraznější opory žlutomodrých. Po minulé sezóně však zamířil do italské Ponteby.

V Ústí slovinský reprezentant odehrál 157 zápasů, během kterých zaznamenal 110 kanadských bodů. Několikrát na sebe upozornil skvěle provedenými samostatnými nájezdy. Jako hráč Ústeckých Lvů se zúčastnil dvou mistrovství světa a jednoho šampionátu nižší divize. Po posledním prohraném finále první ligy s Chomutovem si však začal hledat nové angažmá.

Přes krátkou anabázi ve slovenské Žilině se Pajič dostal do italské Serie A. Tam nastupuje v dresu Ponteby, za kterou hraje rovněž exústecký obránce Miroslav Gureň. V novém působišti si zatím připsal jedenáct startů a získal třináct kanadských bodů (8+5).

„Krátce jsem byl v Žilině, ale nebylo to přesně, co jsem hledal. V Itálii jsme se rychle domluvili na konkrétních podmínkách. Potřeboval jsem už někde hrát a jsem rád, že to takhle dopadlo. Navíc liga je zde opravdu hodně kvalitní, až mě to překvapilo,“ řekl Ústeckému Deníku útočník.

Během svého působení v Česku se Pajič naučil perfektně česky. Nyní je nucen mluvit italsky i anglicky. „Učím se italštinu a vzhledem k tomu, že máme v kádru i dva Kanaďany, tak i angličtinu. Parta je tady opravdu super, dlouho jsem nezažil tak pohodové, klidné a přející lidi,“ prozrazuje.

Pro fanoušky Slovanu bylo trochu překvapením, že Pajič nezamířil do české extraligy nebo do nějaké větší soutěže. „Možná kvůli probíhající výluce v NHL jsem nedostal smlouvu jinde. Některé týmy, které se o mě zajímaly, totiž řekly, že počkají, jak to s výlukou dopadne. Pro diváky je to samozřejmě hodně zajímavé, ale pro nás hráče, kteří působíme v Evropě, je to pak těžké,“ hodnotí pro Deník Pajič.

Sedmadvacetiletý forvard dosud působil převážně v českých ligách. Nastupoval za Liberec, Beroun, Jablonec, Mladou Boleslav a právě Ústí.

Sdílet článek na sociálních sítích

Aktuality

 • Petr Šidlík do Slovanu

  6. 11. 2021

  Do dnešního utkání se Sokolovem nastoupí za Slovan obránce Petr Šidlík z Mladé Boleslavi.

 • Aktuální marodka

  1. 11. 2021

  Na marodku Slovanu přibyli po utkání se Slavií Praha obránce Petr Přindiš a útočník Tomáš Čermák. Dále jsou stále na marodce útočníci: David Tůma, Vítězslav Bílek, Daniel Jouza a Tomáš Kulhánek.

 • Premium permanentkáři

  9. 9. 2021

  Držitelé premium permanentky si mohou vyzvednout kulich a šálu ve fanshopu před nebo o přestávkách domácích utkání HC Slovan Ústí nad Labem.

 • Fanshop otevřen 19. 5.

  12. 5. 2021

  Fanshop Slovanu bude otevřen ve středu 19. 5. 2021 od 16:30 - 17:30 hod.

 • Realiz.týmy - mládež

  27. 4. 2021

  Realizační týmy mládeže pro sezónu 2021/2022 naleznete na webu pod sekcí Mládež -> Realizační týmy.

Youtube kanál

Sestřih: Frýdek vs. Slovan, 21. 11. 2021

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže