Ú s t í n/L. - V rámci 13. kola první ligy zajíždí Ústečtí Lvi na bouřlivý led Šumperku. Slovan vyhrál posledních pět zápasů v řadě a rád by vítěznou sérii prodloužil i v utkání proti Drakům. Zápas začíná ve středu 17. října od 18:00. Kromě tradičního onlajn přenosu ho můžete sledovat prostřednictvím videopřenosu, který zajišťují domácí Draci.

Porovnání obou soupeřů

Údaje před
13. kolem

5-0-1-6
celková bilance
9-1-1-1
8.
postavení v tabulce
2.
16
získané body
30
26:39
skóre
49:28
2
utkání bez vstřelené branky
0
1
utkání se shut-outem
0
3:0 (Třebíč)
nejvyšší výhra
7:2 (IHC Písek)
1:7 (Kadaň)
nejvyšší prohra
2:4 (BK Mladá Boleslav)
Daniel Vrdlovec(4+6) - 10 b.
nejproduktivnější hráč
Jaroslav Roubík (10+13) -
- 23 b.
Daniel Vrdlovec, Aleš Holík - 4
nejlepší střelec
Jaroslav Roubík - 10
Daniel Vrdlovec, Karel Plášek - 6
nejvíce asistencí
Jaroslav Roubík - 13
Daniel Vrdlovec, Aleš Staněk, Aleš Holík; +3
nejlepší v +/-
Jaroslav Roubík; +9
Adam Červenka, Tomáš Sedlák; -6
nejhorší v +/-
Petr Hořava; -4
Aleš Holík; 52 TM
nejtrestanější hráč
Lukáš Poživil; 43 TM
Tomáš Štůrala - 90,00% úspěšnost brankářů Zdeněk Orct - 92,56 %;
Vladislav Koutský -
- 90,00 %
Tomáš Štůrala - 3,36 průměr inkas. branek Zdeněk Orct - 1,89;
Vladislav Koutský - 2,56
1056 průměrná domácí návštěvnost 1945

Šumperk pod lupou

Salith Šumperk

 • Rok založení: 1945
 • Klubové barvy: žlutá, modrá
 • Prezident klubu: Ing. Vladimír Velčovský
 • Trenér: Radek Kučera
 • Vedoucí týmu:Petr Adamec

Draci ze Šumperka se mohou tradičně opřít o solidní podporu fanoušků, jejich domácí zápasy jsou slušně navštěvované. A na poměry první ligy s průměrem 1056 diváků dokážou fanoušci vytvořit kvalitní kulisu. I proto utkání na jejich ledě nebývají pro soupeře úplně snadná.

V tabulce uzavírá Šumperk po 12. kolech osmičku postupujících do play-off. Naposledy Draci přehráli Třebíč 3:0. Předtím zdolali i Jihlavu 3:2 a stejným poměrem si vyšlápli v úvodu soutěže i na Mladou Boleslav! Dosud největší debakl pro hokejisty ze střední Moravy znamenal zápas v Kadani, který ztratili v poměru 1:7. Šumperk se zařadil mezi stálé účastníky první ligy a letos by chtěl dosáhnout na větší úspěch, než jen hru o záchranu.

Kádr Šumperku

Po sezóně zamířila největší hvězda Draků Michal Velecký do Jihlavy. Mezi největší opory týmu patří brankář Michal Štůrala. V defenzivních řadách působí exústecký Jiří Suchý. Z Havířova pak fanoušci znají Marka Haase. Kanadské bodování týmu vede s deseti body Daniel Vrdlovec (4+6). Mezi osobnosti klubu patří i exznojemský forvard Karel Plášek s osmi kanadskými body (2+6).

Vzájemné zápasy v minulé sezóně

Šumperk si na Ústí už dlouhá léta láme zuby. V ročníku 2011-2012 ovládl ústecký Slovan všechny čtyři vzájemné zápasy. A to bez větších potíží: 9:1, 7:3, 3:1, 4:3.

Ústecký tým

V minulém utkání proti Litoměřicím nenastoupil za Slovan útočník David Ludvík, naopak po delší době nastoupil brankář Zdeněk Orct. Druhý start za „A“ tým si pak připsal zadák Grin.

Zápas můžete sledovat živě

Živý přenos bude komentovaný, nabídne i přestávkové programy. Vysílán bude prostřednictvím služby Livestream, díky čemuž jej budou moci fanoušci sledovat i na displejích svých chytrých telefonů, samozřejmě za předpokladu kvalitního internetového připojení. V přenosu se lze kdykoliv během vysílání vracet zpět a pouštět si tak znovu a znovu zajímavé okamžiky, například góly.

http://new.livestream.com/accounts/1173174/events/1607535

Poslední utkání obou celků

 • HC HS Třebíč - HC Draci Šumperk 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
  Branky a nahrávky: 27. Holík (Staněk, Plášek), 33. Staněk (Plášek), 54. Vrdlovec (Rufer).
  Sestava Draci Šumperk: Štůrala - Novotný, Holík, Geweise, Sedlák, Tesařík, Suchý, Kovář, Pastor - Staněk, Plášek, Haas - Vrdlovec, Hulva, Stoklasa - Červenka, Skoumal, Cink - Kindl, Rufer, Hlinka.
 • HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Litoměřice 4:1 (1:0, 1:1, 2:1)
  Branky a nahrávky: 8. Kovář (Poživil, Smetana), 34. Sklenička (Sýkora, Brož), 48. Laš (Daniel Boháč, Pavlík), 48. Roubík - 28. Martinka (Lapšanský).
  Sestava HC Slovan Ústečtí Lvi: Orct - L. Poživil, do 45. Smetana, do 45. Grin, do 45. Holomek, Vl. Brož, Špelda, F. Pavlík, Vobořil - R. Kovář, Roubík, Rod - J. Kloz, do 45. Hess, Handlovský - Sklenička, T. Sýkora, M. Čermák - do 45. P. Přeučil, Daniel Boháč, Laš.
Sdílet článek na sociálních sítích

Nejnovější články

 • Š u m p e r k - V posledních čtyřech zápasech žlutomodrý celek dokázal vždy bodovat. Dnes změřil síly se Šumperkem, se kterým od začátku držel krok a podařilo se mu dvakrát srovnat nepříznivé skóre, když se o to postaral Ondřej Bláha, ale to bylo vše, na co se Slovan v utkání zmohl.

 • Ústečtí hokejisté mají za sebou další zápas. V domácím prostředí hostili Kolín, který si vypracoval dvoubrankový náskok. Ze začátku druhé třetiny se Slovanu podařilo snížit, po přihrávce Davida Tůmy se prosadil Martin Tůma. Právě David Tůma se vrací k utkání proti Kolínu. „Bod z domácího zápasu je pro nás málo," dodal smutně.

 • Na základě zpřísnění vládních opatření proti nemoci covid-19 se mění podmínky vstupu na zimní stadión. Fanoušci, kteří budou chtít navštívit utkání Chance ligy a podpořit ústecký Slovan musí splnit hned několik pravidel. Nově se dostane na utkání maximálně 1000 lidí, permanentkáři mají přednostní právo vstupu.

Youtube kanál

Sestřih: Benátky vs. Slovan, 27. 11. 2021

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže