Ú s t í n/L. - Třetím domácím zápase v řadě bude sobotní souboj Ústeckých Lvů proti Hradci Králové, který začíná ve Lví aréně v tradiční víkendový čas v 17 hod. Ústečtí hokejisté se budou snažit potvrdit střelecké procitnutí ze třetí třetiny středečního duelu s Opavou. Tehdy během deseti minut zlomili čtyřikrát prokletí koncovky a poslali Slezany domů celkem s půltuctem branek.
Hradec Králové odstartoval do sezóny velmi dobře. Po čtrnácti odehraných kolech se usadil na čtvrté příčce. Získal 29 bodů a na Slovan ztrácí pouhé tři body. Případným vítězstvím by tak ústecký celek bodově dostihl.

Hradec ve svých dosavadních šesti vystoupeních na soupeřových kluzištích shodně třikrát zvítězil i prohrál. Debakl z Brna 0:6 odčinil v posledním kole. To zvítězil v Třebíči 3:1, když strhl vítězství na svou stranu dvěma brankami v rozmezí 54 vteřin v závěru utkání.

V prvním vzájemném soutěžním duelu, který se z důvodu dokončování přestavby Lví arény odehrál na východě Čech, byli úspěšnější Lvi, když po vyrovnaném průběhu urvali vítězství na svou stranu. Zvítězili o gól 4:3. V přípravě spolu sehrála obě družstva roztodivná utkání. V Děčíně Ústečané podlehli 2:6, aby v odvetě připravili soupeři odvetu s gólem v rozdílu navrch. Vyhráli 7:2.

Východočeši se opírají o výkony brankáře Alexandra Hyláka, který si již také okusil extraligu v dresu souseda z Pardubic. Hylák se v hodnocení brankářů usídlil ihned za ústeckým Sáblíkem. Úspěšnost jeho zákroků se přehoupla přes 93,5%. Nastoupil ve dvanácti zápasech, z nichž ve dvou za svá záda nepustil jedinou ze střel soupeřů.

O produktivitu se v největší míře stará kvartet Martinec, Roubík, Fořt, Beck, který se v kanadském bodování přehoupl přes deset získaných bodů za branky a přihrávky. Tomáš Matrinec a Jaroslav Roubík získali shodně třináct bodů. Martinec, který již za má sebou také angažmá v extralize např. v Litvínově, se trefil již desetkrát. Obranu diriguje nestárnoucí Stanislav Mečiar, který i ve svých jedenačtyřiceti letech brouzdí prvoligové stadiony. S pěti asistencemi je navíc druhým nejlépe přihrávajícím bekem Východočechů. Petr Suchý se k sedmi přihrávkám navíc ještě dvakrát trefil.

V poslední době divácké návštěvy ve Lví aréně mírně upadají z nastoleného trendu, který měl svůj vrchol při zápase s Českými Budějovicemi. Přijďte povzbudit Ústecké Lvy a vyvrátit předchozí tvrzení.

Sdílet článek na sociálních sítích

Aktuality

 • Petr Šidlík do Slovanu

  6. 11. 2021

  Do dnešního utkání se Sokolovem nastoupí za Slovan obránce Petr Šidlík z Mladé Boleslavi.

 • Aktuální marodka

  1. 11. 2021

  Na marodku Slovanu přibyli po utkání se Slavií Praha obránce Petr Přindiš a útočník Tomáš Čermák. Dále jsou stále na marodce útočníci: David Tůma, Vítězslav Bílek, Daniel Jouza a Tomáš Kulhánek.

 • Premium permanentkáři

  9. 9. 2021

  Držitelé premium permanentky si mohou vyzvednout kulich a šálu ve fanshopu před nebo o přestávkách domácích utkání HC Slovan Ústí nad Labem.

 • Fanshop otevřen 19. 5.

  12. 5. 2021

  Fanshop Slovanu bude otevřen ve středu 19. 5. 2021 od 16:30 - 17:30 hod.

 • Realiz.týmy - mládež

  27. 4. 2021

  Realizační týmy mládeže pro sezónu 2021/2022 naleznete na webu pod sekcí Mládež -> Realizační týmy.

Youtube kanál

Sestřih: Frýdek vs. Slovan, 21. 11. 2021

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže