Ústí n.L./Chuderov - Střeleckou exhibici předvedli ve fotbalovém přátelském utkání hokejisté Ústeckých Lvů a tým Chuderova. Slovan po porážce v Trmicích tentokrát svého soupeře jasně přehrál 9:4, přestože měl domácí Chuderov v sestavě ústeckou fotbalovou legendu Jiřího Jarošíka, současného obránce španělské Zaragozy.

Lvi drželi s domácím výběrem po poločase remízový stav, pěti brankami ve druhé části zápasu však strhli skóre na svou stranu. V brance Slovanu opět nechyběl Miroslav Gureň, na trávníku však chyběl třeba Rok Pajič nebo Jan Alinč. Zato se střelecky dařilo pětibrankovému Janu Klozovi. „Šlo vidět, že si Chuderov dokázal skvěle nahrát, má šikovné hráče. Ťukali si to, hráli na krásu. My jsme naopak bojovali a hráli jednoduše. Žádní fotbalisté nejsme, nakopávali jsme míče a naše taktika byla úspěšnější. Jejich hra na nás neplatila,“ zhodnotil klání čtyřiadvacetiletý forvard Lvů.

Pro Kloze znamenalo představení v Chuderově letošní fotbalovou premiéru. „Předtím v Trmicích jsem nehrál, měl jsem něco s nohou. My co jsme nemohli tehdy běhat, jsme jeli etapu na kole. Vím akorát, že jsme tam prohráli, ale netuším, jak to tam vypadalo,“ odtajnil.

Ústecký odchovanec si po dlouhé sezóně letní přípravu pochvaluje. „Trénovali jsme kratší čas než obvykle, protože jsme hráli až do poloviny dubna. Příprava byla dobrá, makali jsme naplno a věřím, že nás na sezónu dobře připraví,“ doufá.

Ústečtí hokejisté i přes prohranou baráž vzhlíží k další sezóně s nadšením a těší se na nové zápasy. „Je škoda, že jsme to už na postup nedotáhli. Pokaždé, když si na to vzpomeneme, tak to zamrzí, ale nemá cenu se na to už ohlížet. Musíme na to zapomenout a bojovat znovu.“

Složení kádru se mění i přes letní období, Hanzl s Pojkarem například zamíří do Litvínova. „O změny v týmu se nestarám, takže jestli by měl někdo zájem o mě netuším. Počítám, že budu nadále hrát v Ústí a bojovat o postup,“ tvrdí.

Sdílet článek na sociálních sítích

Nejnovější články

  • Trenéři základny si pro naše nejmenší děti připravili překvapení v podobě návštěvy maskota Viktora, společně s Mikulášem, čertem a anděly. Všechny děti si domů odnesly drobné dárky. "Myslím, že se trénink s překvapením vydařil a děti měly krásný zážitek", sdělil redakci Václav Drahorád, hlavní trenér základny.

  • Š u m p e r k - V posledních čtyřech zápasech žlutomodrý celek dokázal vždy bodovat. Dnes změřil síly se Šumperkem, se kterým od začátku držel krok a podařilo se mu dvakrát srovnat nepříznivé skóre, když se o to postaral Ondřej Bláha, ale to bylo vše, na co se Slovan v utkání zmohl.

  • Ústečtí hokejisté mají za sebou další zápas. V domácím prostředí hostili Kolín, který si vypracoval dvoubrankový náskok. Ze začátku druhé třetiny se Slovanu podařilo snížit, po přihrávce Davida Tůmy se prosadil Martin Tůma. Právě David Tůma se vrací k utkání proti Kolínu. „Bod z domácího zápasu je pro nás málo," dodal smutně.

Youtube kanál

Sestřih: Benátky vs. Slovan, 27. 11. 2021

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže