Ú s t í n/L. - Rozdrtil ho. Tahle scéna je v NHL vcelku běžná. Petr Kanko se zastal Marka Čurilly, který o rvačku ve třetí třetině za rozhodnutého stavu s kadaňským Petrem Přindišem moc nestál, a agresivního soka rychlými údery poslal k zemi. Pak mohl v klidu vztyčit ruce vzhůru. Celá hala mu aplaudovala, o vítězi víkendové hromadné bitky bylo jasno.

Ústečtí Lvi se často neperou. Naposledy se do hromadné šarvátky pustili v loňské přípravě s Chomutovem, ještě předtím zničil v sezóně 2008-2009 Martin Tůma havířovského Nováka. Legendární je i megabitka Zbyňka Skleničky s Josefem Revayem. Nyní pomyslné žezlo krále pěstních soubojů přebírá Petr Kanko.

Vy ale vypadáte…

To je ještě v pohodě. Bývá to i horší…

Kouč vás poslal do bitky, stačil jste se zorientovat?

Pan Rosol do mě strčil, abych šel do bitky pomoct spoluhráčům. Jenže najednou nebylo s kým se bít, nikdo na mě nešel. Tak jsem si vybral jednoho protihráče a pak jste viděli, co z toho bylo.

Přemýšlel jste, na koho se vrhnout?

Právě nebylo na koho. Vletěl jsem na led a všichni odstoupili. Nevěděl jsem proto, koho si vzít na fight. Někdo tam vypadl ze souboje, tak jsem šel na něj. Pak se to mlelo ze všech stran.

Trenér při šarvátkách vyčítal početní převahu Kadaně…

Určitě. Hráčů Kadaně tam bylo víc, nás pouze pět. Na jednoho našeho hráče byli vždy dva od nich. Já to beru, od toho jsem tady.

Ten nahnutý nos máte z dnešních rvaček?

Ne, to už mám z minulosti. Tentokrát se pouze pokřivil víc do strany.

Přemýšlí člověk v takových situacích, co se semele?

Už jsem podobných bitek zažil hodně. Je to o náhodě. Buď rána sedne mě nebo jemu. Člověk se nesmí bát, musí do toho jít naplno.

Hráče ale určitě víc povzbudí, když rána sedne jemu, že?

To každopádně (smích).

Vaše výhra v souboji s Přindišem je evidentní…

Nevím. Dělal jsem pouze svou práci. Kadaň měla přesilu, děly se tam velké věci. Nejdřív byl poměr 5 na 8, pak nás 6 na 12…

Sklidil jste velké ovace, takhle hala dlouho neburácela….

Potěšilo to. Není snadné se poprat. Když dostanete ránu, bolí to. Když vyhrajete, taktéž to bolí. Člověku se do toho moc nechce, ale znám pár kluků, kteří se perou každou noc a ty obdivuji. Snažil jsem se pomoct spoluhráčům a snad se to povedlo.

Dáváte si třeba speciální tréninky, například s boxery?

Ne, to určitě ne. Asi jsem takový od přírody. Nejúčinnější je dát ránu jako první a nebát se.

Je výhra nad Kadaní s přídavkem úspěšné šarvátky odpustek za selhání v Litoměřicích?

Tentokrát jsme hráli úplně jinak. Chtěli jsme odčinit nesmyslnou středeční prohru, přistoupili jsme k utkání zodpovědně. Snad se to povedlo. Hráli jsme stylem jeden za všechny, všichni za jednoho.

Všiml jste si transparentu v kotli: „Za ostudu v Liťáku, máme vás dnes na háku“ a vyklizeného sektoru ultras?

Vykulený jsem z toho nebyl. Snad budou chodit v tradičním počtu a budou nás nadále podporovat. Litoměřice byl pouze jeden výjimečný kolaps, ale ještě zbývá hodně zápasů.

Sdílet článek na sociálních sítích

Nejnovější články

  • Š u m p e r k - V posledních čtyřech zápasech žlutomodrý celek dokázal vždy bodovat. Dnes změřil síly se Šumperkem, se kterým od začátku držel krok a podařilo se mu dvakrát srovnat nepříznivé skóre, když se o to postaral Ondřej Bláha, ale to bylo vše, na co se Slovan v utkání zmohl.

  • Ústečtí hokejisté mají za sebou další zápas. V domácím prostředí hostili Kolín, který si vypracoval dvoubrankový náskok. Ze začátku druhé třetiny se Slovanu podařilo snížit, po přihrávce Davida Tůmy se prosadil Martin Tůma. Právě David Tůma se vrací k utkání proti Kolínu. „Bod z domácího zápasu je pro nás málo," dodal smutně.

  • Na základě zpřísnění vládních opatření proti nemoci covid-19 se mění podmínky vstupu na zimní stadión. Fanoušci, kteří budou chtít navštívit utkání Chance ligy a podpořit ústecký Slovan musí splnit hned několik pravidel. Nově se dostane na utkání maximálně 1000 lidí, permanentkáři mají přednostní právo vstupu.

Youtube kanál

Sestřih: Benátky vs. Slovan, 27. 11. 2021

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže