Ú s t í n/L. - Ráno potrénují a vyrazí na další dlouhou štaci. Po výjezdu do Olomouce si Ústečtí Lvi vyjedou do Havlíčkova Brodu. Nováček soutěže, který se skrz baráž probojoval po sedmi letech zpět do první ligy, je po pátém kole na uspokojivém šestém místě a může jen a jen překvapit. Utkání se odehraje 27. září od 18 hod. S týmem Lvů už by mohla na zápas jet i nová akvizice z Karlových Varů, forvard Jakub Bauer.
Porovnání týmů

2-1-0-2 celková bilance 4-1-0-0
1-0-0-2 zápasy venku 2-1-0-0
1-1-0-0 zápasy doma 2-0-0-0
6. postavení v tabulce 2.
8 získané body 14
14:14 skóre 23:14
0 utkání bez vstřelené branky 0
1 utkání se shut-outem 0
2:0 (Ostrava) nejvyšší výhra 5:1 (Ostrava)
3:5 (Havířov) nejvyšší prohra -
M. Roháčik; 6b (1+5) nejproduktivnější hráč J. Grof; 5b (3+2)
Kubeš, Žák, Jelínek; 2 nejlepší střelec J. Grof, J. Hulva; 3
M. Roháčik; 5 nejvíce asistencí Martinec, Houdek, Klimt, Slížek; 4
V. Kubeš; 35 nejtrestanější hráč D. Zápotočný; 18
S. Neruda - 91,08% úspěšnost brankáře J. Zikmund - 95,71%
S. Neruda - 2,79 průměr inkas. branek J. Zikmund - 1,17
7 góly v přesilovkách 11
17,95%% využití přesilovek 29,73%
2 góly v oslabení 1
11,47% střelecká úspěšnost 15,33%

Sezóna 2005/2006

Zatímco se Lvi v loňské sezoně rvali o post mistra první ligy, Havlíčkův Brod prožíval stejně strastiplnou cestu v lize druhé. Rebel prošel relativně snadno základní částí, když ve skupině střed ze čtyřiatřiceti utkání odešel z ledu se vztyčenou hlavou našlo se jen šest týmů, kterým za celou soutěž podlehl. Osmdesát jedna bodů a skóre 131:57 svědčí o síle, jakou Havlíčkův Brod disponoval. Suverenitu potvrdil v play-off, kterým projel doslova jako horký nůž máslem. Kobru Praha v osmifinále vyprovodil 3:0 na zápasy, když ve dvou z nich zvítězil 8:0. Ani Nymburk se v dalším kole nevzepřel a podlehl stejným způsobem. Jako kočka s myší si poté Brodští pohráli i s Benátkami nad Jizerou a rozjetý vlak s nápisem Rebel se vřítil na poslední úsek trati – baráž o první ligu. Tam expres sice poněkud zpomalil, ale do cílové stanice dorazil. V barážové skupině se o umístil bod za Prostějovem a postoupil po sedmi letech do druhé nejvyšší české soutěže.

Příprava a vstup do soutěže

Havličkův Brod si naplánoval přátelská klání povětšinou s rovnocennými soupeři, ale zahrál si také proti Slavii Praha, které podlehl hned v prvním zápase 2:8, anebo s Vrchlabím a Žďárem nad Sázavou, tedy s kluby z nižších pater. Oba druholigisty dle očekávání porazil, v druhém duelu s krkonošským mužstvem se vítěz nenašel. Další zápasy proběhly s týmy z první ligy, ale Rebel si v nich nevedl nijak dobře. Vzhledem ke kvalitě kádru Hradce Králové se dá považovat za úspěch remíza 3:3 a prohra 2:4 nebyla nijak ostudná. Rebel také dvakrát vyprovodil z ledu Třebíč, ale se soupeři z Brna a Prostějova pro změnu dvakrát padl.

Případ Havlíčkova Brodu je ale typickou ukázkou rozdílu v přátelských a mistrovských utkáních. Hned ve třetím kole totiž porazil právě Prostějovské, což po srpnových prohrách 1:2 a 2:6 čekal málokdo. Díky skalpům Ostravy a Olomouce je tedy Havlíčkův Brod na šestém místě, což je pro nováčka jistě více než slušné a uspokojující umístění. Zvláště pak při pohledu do spodních pater tabulky, kde se krčí Jihlava nebo Beroun. O dva body méně má i Mladá Boleslav. Jak se tedy bude Rebel prezentovat na svém ledě proti mistrovi ligy?

Předpokládané sestavy

Havlíčkův Brod: Neruda (Hamarč) - Kolář, Rohačik, Charousek, Vašíček, Procházka, Šulc, Pavlík - Žák, Juza, Jelínek A., Varga, Polák, Kubát, Kukla, Jelínek P., Kreuzer, Čermák, Kraučuk, Nermuť, Hadrava.

Ústí n./L.: Zikmund - Grof, Nádašdi, Zápotočný, Houdek, Kudrna Jan, Kolafa, Hořava, Evan - Hulva, Klobouček, Antoš - Janků, Vítek, Martinec - Ivan, Slížek, Klimt – Přeučil, Kudrna Jiří, Kloz (Bauer).


TIPUJEME OSTATNÍ ZÁPASY
Jan Kloz

6.kolo - pondělí 27.září

Havířov - Třebíč 1
„Havířov doma loni válel, podobné to bude i letos.“

Kadaň – Olomouc 1
„Kadaň bude hrát svou klasickou hru a Olomouc se u nich bude těžko prosazovat.“

Hradec Králové – Ostrava1
„Hradec vede tabulku, Ostravu by měl porazit.“

Beroun – Jihlava 0, 2
„Jihlava by měla rychle zabodovat a i když to půjde v Berouně špatně, na výhru domácích nevěřím. “

Prostějov – Mladá Boleslav 2
„Boleslav se chytla a v Prostějově by měla vyhrát.“

Brno – Chomutov 0, 2
„Brno je doma silné, ale Chomutov by ho mohl potrápit.“

Havlíčkův Brod – Ústí 2
„Přece tam nejedeme prohrát...“

Sdílet článek na sociálních sítích

Aktuality

 • Petr Šidlík do Slovanu

  6. 11. 2021

  Do dnešního utkání se Sokolovem nastoupí za Slovan obránce Petr Šidlík z Mladé Boleslavi.

 • Aktuální marodka

  1. 11. 2021

  Na marodku Slovanu přibyli po utkání se Slavií Praha obránce Petr Přindiš a útočník Tomáš Čermák. Dále jsou stále na marodce útočníci: David Tůma, Vítězslav Bílek, Daniel Jouza a Tomáš Kulhánek.

 • Premium permanentkáři

  9. 9. 2021

  Držitelé premium permanentky si mohou vyzvednout kulich a šálu ve fanshopu před nebo o přestávkách domácích utkání HC Slovan Ústí nad Labem.

 • Fanshop otevřen 19. 5.

  12. 5. 2021

  Fanshop Slovanu bude otevřen ve středu 19. 5. 2021 od 16:30 - 17:30 hod.

 • Realiz.týmy - mládež

  27. 4. 2021

  Realizační týmy mládeže pro sezónu 2021/2022 naleznete na webu pod sekcí Mládež -> Realizační týmy.

Youtube kanál

Sestřih: Frýdek vs. Slovan, 21. 11. 2021

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže