Chance Liga: HC Slovan Ústí nad Labem vs HC Motor České Budějovice 0:4
Z Havířova jedou junioři s prázdnou
14.02.2011 | Josef Nudera, Zdeněk Kamínek ml.

Z Havířova jedou junioři s prázdnou

Havířov - Po devítidenní zápasové pauze zajížděli ústečtí junioři v rámci 52. kola do Havířova. Nejprve se utkání vyvíjelo lépe pro Slovan, když otevřel skóre ve 27. minutě Kuchynka. Za čtyři minuty ale domácí srovnali, a to zásluhou Puffera. Přesilovkovým zásahem do šatny otočil havířovský Krause na 2:1 a na začátku třetí části přidal třetí trefu do ústecké sítě Kasperlík. Ústečtí ještě dokázali vsítit kontaktní branku, o kterou se v 53. minutě postaral Bohumil Slavíček. Svěřencům trenéra Neliby už v závěru nevyšel oddechový čas ani "tradiční" power-play.

52. kolo
pondělí 14. 2. 2011, 18:00 h
3:2
(0:0, 2:1, 1:1)
 

b>Branky a nahrávky: 31. Puffer (Bálint, Smuž), 39. Krause (Duda, Čaja), 41. Kasperlík - 27. Kuchynka (Racek, Baránek), 53. Slavíček (Daráš, Šetka). Rozhodčí: Mikula - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 150. Střely na branku: 30:38. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.

Havířov: Matoušek - Duda, Zientek, Teper, Krause, Jindřich, Deutsch - Bálint, Pechanec, Puffer, Čaja, Číp, Smuž, Brezani, Kasperlík, Juhász

Ústí nad Labem: Petrásek - Boháč, Hříbal, Grin, Holomek, Brož, Humpolíček, Racek - Daráš, Kuchynka, Hošek, Vávra, Slavíček, Merta, Baránek, Šetka, Pořický

Komentář

V úvodních minutách se na obou stranách objevily šance, které ale nemohli pozorné brankáře překonat. Až v 6. minutě se dostal k puku Antonín Pechanec a zamířil téměř dokonale, puku chybělo jen málo a byl by za Petráskem, nakonec to byla tyčka! Nedlouho na to se ke střele dostal osamocený Marek Šetka, kterého Matoušek vychytal precizním semaforem. Opět netrvalo dlouho a další nebezpečná akce byla na scéně. Martin Baránek se dostal až před Matouška, ten jeho střelu i dorážku chytil a obránci se už postarali o vytlačení útočníka mimo branku. Zhruba v polovině třetiny se dokázal Pechanec proháčkovat až před Petráska, zkusil na něj blafák, ten mu ale nevyšel a ze souboje tak vyšel úspěšně ústecký brankář.

O něco později se dostal ke střele nejprve Tomáš Vávra a o něco později Vladimír Brož, ale ani jeden z nich Matouška v brance Havířova nepřekonal, obě střely vytěsnil Matoušek betony do rohu. Poslední akcí třetiny, která se dá vypíchnout je šance Martina Kasperlíka, který se dral do branky, ale nakonec zvolil z křídla přihrávku na svého spoluhráče, ta byla ale zblokována.

Ve 27. minutě to přišlo, stav utkání se poprvé měnil, když Štěpán KUCHYNKA se dostal z dorážky k brance - 0:1. Havířov reagoval ve 31. minutě, když dostal přihrávku od Smuže Bálint a Jan Bálint vystřelil puk směrem k tyčce. Puk ještě tečoval Jan PUFFER a Havířov se radoval z vyrovnání - 1:1. Potom následovala pasáž hry, kdy se oba týmy nedostávaly do výrazných šancí. Klíčový okamžik možná celého utkání se odehrál ve 39. minutě, když se nechal vyloučit ústecký Ondřej Holomek. Dominik KRAUSE se jako jediný vyznal ve spleti hokejek a hráčů a dokázal puk dorazit za záda Petráska, který nemohl už nic moc dělat - 2:1.

Hned na začátku třetiny zaúřadoval Havířov znovu. Ve 41. minutě se dostal k volnému puku Martin KASPERLÍK , puk si přikopl bruslí na čepel a potom už neměl problém zamířit do branky, která před ním zívala prázdnotou - 3:1. V 53. minutě se Ústí mohlo radovat s kontaktní branky. Volný puk před Matouškem se vzal na starost Bohumil SLAVÍČEK , který ho přesně dokázal umístit za záda Matouška - 3:2. Na konci utkání Ústí nad Labem ještě odvolalo brankáře, to měl obrovskou příležitost Jiří Čaja, který ale prázdnou branku netrefil. Oba týmy si vybraly oddechový čas a vymýšlely poslední taktiku. Havířov v poslení minutě neuvěřitelně podržel Petr Matoušek, který několikrát doslova akrobatisticky vyrážel puky mimo branku. Zásluhou Petra Matouška a bojovnosti týmu, dokázal Havířov zápas vyhrát 3:2.

 Ohlasy trenérů

Janeček Martin (AZ Havířov) - Od začátku utkání bylo vidět, že se spolu střetla mužstva ze spodu tabulky. Nicméně takový důraznější hokej a trochu oboustraně aktivnější vznikl až po pvním gólu. Tak se tak hra oboustraně více otevřela. Nám se podařilo tu druhou třetinu ještě otočit na 2:1 a to si myslím, že byl takový zlomový bod. V třetí třetině samozřejmě Ústí bylo v tlaku a chtělo vyrovnat, bylo aktivnější a předčilo nás. Ale hráči dokonce bojovali a díky výbornému výkonu Matouška jsme nakonec ubouchali, umlátili vítězství 3:2. Takže hráčům děkuji za přístup a bojovnost, protože dneska byl příkladný a to vítězství si zasloužili.

Jan Neliba (Ústí nad Labem) - Takže určitě to byl vyrovnaný zápas, myslím si, že jsme si zasloužili aspoň vyrovnat ten zápas, protože jsme měli spoustu brankových šancí, bohužel jsme to neproměnili. I při sporný power-play byl údajně gól a to je na rozhodčím jak to posoudí. Myslím si, že náš celý problém je v tom, že neumíme proměnit spoustu šancí, které si vytvoříme a tím pádem pak hrajem takový výsledky jaký jsou.

Statistiky hráčů
Související články
V tento den před lety

 
Aktuálně na webu

Slovan míří do Prostějova

Ústí nad Labem - Ústecké hokejisty čeká v rámci 26. kola Chance ligy venkovní zápas. Po domácím... Celý článek

Už se na sebe občas usmějeme, říká Krliš

Ú s t í n/L. - Každý to v týmu cítí, že se nedaří tak, jak by se mělo. Jak říká Václav Krliš, nikdo... Celý článek

V souboji s Motorem selhal Slovan v koncovce

Ú s t í n/L. - V rámci 25. kola přijel na ústecký led lídr soutěže, českobudějovický Motor. Slovan... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv