CHA Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - HC Slavia Praha 2:4 | ELJ: HC Slovan Ústí nad Labem - SKLH Ždár nad Sázavou 7:3
Starší dorost: bod z Plzně
24.10.2009 | Otto Slabý, Miroslav Janíček

Starší dorost: bod z Plzně

P l z e ň - Po páteční výhře nad Kladnem zajížděli ústečtí starší dorostenci na led Plzně. V plzeňské ČEZ Aréně se bylo opravdu na co dívat a po tuhém boji si nakonec hokejisté Ústeckých Lvů odvezli bod za remízu po 60 minutách. Prémiový bod za výhru v prodloužení zůstal v Plzni.

ČEZ Arena
16. kolo
sobota 24. 10. 2009
4:3P
(1:2, 1:0, 1:1 - 1:0)
 

Branky a nahrávky: 9. Váchal (Pitel), 37. Pašek (Němec), 49. Slavík (Erben), 64. Slavík (Váchal, Pitel) - 11. Bacovský (Keltner), 20. Fajgl (Burkovec, Hanzl), 53. Burkovec (Migliavacca). Vyloučení: 5:8. Využití: 0:2. Střely na branku: 35:35. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3.

Plzeň: Makarovič - Tichý, Marcel, Slavík, Karpíšek, Procházka, Blumentrit - Němec, Pitel, Soukup, Pravda, Váchal, Erben, Noga, Biskup, Pašek, Pour.

Ústí nad Labem: Bursa - Hejl, Smetana, Burkovec, Procházka, Novotný, Jeništa, Bulva - Krupička, Bacovský, Kuchynka, Hanzl, Keltner, Migliavacca, Šetka, Tuček, Faigl, Racek, Vegner.

Komentář

Již první minuty nastínily, že utkání nebude mít žádný tým úplně ve svém držení. Obě mužstva se snažila především bránit a osobní souboje nebyly zrovna v rukavičkách. Obrannou hru zlomila polovina první třetiny a za domácí se prosadil Váchal po přihrávce Pitla. Plzeň se ale z vedení příliš dlouho neradovala. Hned o minutu déle totiž Lvi srovnali krásnou akcí Keltnera, který z kruhu vystřelil, dojel si pro odražený kotouč, objel branku a nahrál před branku naprosto osamocenému Bacovskému, který s proměněním této šance neměl problém. Hosty tento gól hodně povzbudil a zatlačili Plzeň na svoji polovinu. Ta se ubránila pouze za pomoci faulu. Pětiminutový tlak hostů však změnu skóre nepřinesl. To se ovšem nedá říci o druhé přesilovce hostí. V momentě, kdy seděl na trestné lavici domácí střelec Váchal, prosadil se Faigl a hosté se tak odebrali do šaten za svého vedení.

Trenéři své hráče v kabině zřejmě upozornili o co jde a prvních pět minut byl opět bojem o kousek ledu. Souboj vyvrcholil vzájemnou potyčkou mezi Erbenem a Burkovcem po ataku na gólmana hostí. Hra čtyři na čtyři svědčila spíše domácím a vytvořili si mírný tlak, který žlutí zastavili až faulem. Dobře sehraná přesilovka 4 na 3 a o pět minut déle 5 na 4 však gólový užitek nepřinesla. Plzeň získala alespoň výhodu mírného tlaku, ze kterého se nakonec vylovil srovnávací gól. Úspěšným střelcem byl Pašek. Když přehlédneme odmítavý postoj trenéra hostí k poslání hráče na trestnou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě, nic vážného se do konce druhé třetiny nestalo.

Ve třetí třetině byl k vidění svižný hokej bez zábran. Z tohoto pojetí těžili indiáni, kteří vzali otěže do svých rukou zásluhou Slavíka. Tyto otěže jim byly však hodně rychle odebrány. Ústečtí Lvi využili opět svou výhodu přesilové hry a při signalizovaném dalším trestu pro domácí vystřelil Burkovec. Jeho projektil rozezvonil tyč, která zní ještě nyní a zároveň rozvlnil síť za výborným Makarovičem. Zmiňovaný strážce svatyně ještě podrže své mužstvo výbornými zákroky v závěrečných minutách. Tři minuty před koncem zápasu se strhla mela a bylo to opět před brankářem hostí. Z každé strany si šel ale sednout pouze jeden hráč.

Do prodloužení nastoupila s větší chutí Plzeň. Pro úspěch se ale musel obětovat jeden z hráčů, který nejprve schytal tvrdou střelu do zad, aby o chvilku déle inkasoval faul kolenem, za který byl vyloučen Burkovec. Plzeň využila svou první přesilovou hru v utkání. Lovcem druhého bodu pro Plzeň se stal Slavík, který propálil vše, co mu stálo v cestě.

Statistiky hráčů
Související články
V tento den před lety

 
Aktuálně na webu

Slavia vydřela na ledě Slovanu těsné vítězství

Ú s t í n/L. - Druhou čtvrtinu zahájil Slovan těsnou prohrou s pražskou Slavií. O duelu rozhodla... Celý článek

Po těsné porážce s Pískem si Junioři došli opět pro vítězství

Ú s t í n/L. - Junioři vstoupili do nedělního utkání se Žďárem nad Sázavou na jedničku. Z první... Celý článek

Druhou čtvrtinu načneme doma proti sešívaným

Ú s t í n/L. - Druhou čtvrtinu zahájí Slovan na domácím ledě proti pražské Slavii. Sešívané jsme... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv