Ú s t í n/L. - K prvnímu utkání Kvalifikace o DHL ELJ se postavili naši junioři 20. 3. 2019 od 19:30, a jejich soupeřem byl HCM Warriors Brno. Po celou dobu utkání režírovali hru domácí a zaslouženě zvítězili - 8:2! Čtyřmi brankami se blýskl Matěj Harkabus. Výborný výkon předvedl také Vít Šindelář, který si připsal pět kanadských bodů. Juniory čeká druhé utkání hned v pátek 22. 3. 2019 od 18:30 na domácím ledě proti IHC Písek, tak přijďte opět zafandit žlutomodrým!
st 20. 3. 2019, ZS Ústí n/L
HCM Warriors Brno
8:2 0:0, 5:1, 3:1

Branky a nahrávky: 23. Šindelář (TS), 25. Harkabus (Dörner), 28. Harkabus (Šindelář), 30. Benda (Dohnal), 39. Harkabus (Dörner, Gottfried), 45. Šindelář (Harkabus, Gottfried), 50. Harkabus (Šindelář), 52. Gottfried (Šindelář) – 31. Mudrych (Miloš), 46. Karpíšek (Mudrych, Miloš). Rozhodčí: Hrubý – Beneš, Kurtin. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 220. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1, 6:2, 8:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Volke – Stuchlý (A), Mareš (C), Gottfried (A), Šešina, Štěpánek, V. Tůma, Polata – Janoušek, Čermák, J. Tůma – Šindelář, Dörner, Harkabus – Dohnal, Tot, Benda

HCM Warriors Brno: Atanasiadis – Furch, Miloš (A), Branžovský, Klimeš, Sedlák, Hykl – Žák, Mudrych, Kunst (C) – Karpíšek, Kavický, Holotík, Mrkvica, Kubíček, Rašovský, Marčík, Malý (A), Bocián

První polovina úvodní třetiny byla pro Ústí náročná. Soupeř vyvíjel nátlak na branku domácích a Volke zachránil spousty kritických situací svými zákroky. Později začali i žlutomodří vytvářet slibné akce, žádnou ze svých šancí ale neproměnili. V průběhu první periody se nedostal ani jeden z týmů do přesilové hry, přesto se ale zápas vyvíjel dynamicky a až do poslední minuty nebylo jasné, že skóre zůstane 0:0. Třetina tedy skončila za nerozhodného stavu.

Několik minut po začátku druhé části zápasu bylo nařízeno trestné střílení. Ústí tak mělo jedinečnou šanci zvýšit na 1:0, a to se žlutomodrým také povedlo! První branku utkání vstřelil Vít Šindelář. Puk se poté pohyboval převážně u brány hostí a domácí celek zanedlouho skóroval podruhé. Stav změnil na 2:0 Matěj Harkabus, kterému asistoval Sebastian Dörner. Warriors začali být pod tlakem a snažili se zvládat útočné situace, které Slovan vytvářel. Ve 27. minutě se ale nedokázali ubránit, a na 3:0 opět zvýšil Matěj Harkabus. Tentokrát s asistencí Víta Šindeláře. O pár chvil později se trefil Lukáš Benda, čímž opět zvýšil vedení domácího celku. Na gól mu přihrál Jakub Dohnal. Později brněnští i přes jejich velmi nepříznivou situaci dokázali snížit na 1:4, zásluhou Alexe Mudrycha. Oba celky byly až do konce třetiny aktivní a především hosté usilovali o změnu stavu ve svůj prospěch, minutu před koncem periody ale přišel hattrick z hokejky Matěje Harkabuse. Gólu na 5:1 asistovali Sebastian Dörner a Pavel Gottfried. Chvilku po pátém gólu se dostalo Ústí do oslabení.

Do poslední třetiny tak domácí vstupovali v početní nevýhodě. Tu ale zvládli a za několik minut šel na trestnou lavici hráč Warriors. Přesilová hra Slovanu netrvala dlouho, protože Vít Šindelář vstřelil další branku, kterou zvýšil na 6:1. Asistovali mu Matěj Harkabus a Pavel Gottfried. Za moment ale ústeckou radost přebil gól Davida Karpíška a bylo sníženo na 2:6. Následovala hra 4 na 4. Během ní nedošlo k žádnému zvratu, v polovině závěrečné třetiny se ale již počtvrté za zápas trefil Matěj Harkabus, díky přihrávce Víta Šindeláře. Hned po sedmém gólu žlutomodrých se Slovan dostal do přesilové hry a ani ta nebyla promarněna. Na 8:2 zvýšil Pavel Gottfried, asistoval Vít Šindelář. S blížícím se koncem utkání hosté využívali svoji poslední šanci na zlepšení stavu a zasypali domácího gólmana střelami, žádnou z šancí ale neproměnili. Ani do Atanasiadisovy branky si už puk cestu nenašel a zápas skončil vysokou výhrou Slovanu 8:2.

Jiří Merta (HC Slovan Ústí nad Labem): „Je to první utkání kvalifikační části. Když vezmu vstup do utkání, prvních osm deset minut, tak jsme byli trošku nervózní. Kluci byli v tom začátku zakřiklí, ale myslím si, že od té desáté minuty už začali hrát to, co jsme po nich chtěli. Napadali, bruslili, hráli dobře do kombinace, a nakonec z toho byly pěkné branky. Myslím si, že po tom jsme už byli po zásluze celý zápas lepší.“

Jiří Sýkora (HCM Warriors Brno): „Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání, zvlášť po té dlouhé cestě. Měli jsme obavy, abychom zachytili začátek, ze kterého jsme měli největší strach. Paradoxně začátek jsme zvládli, ale naprosto jsme nezvládli druhou třetinu, kdy jsme dělali triviální chyby, hráli jsme bez důrazu, laxně. Víceméně jsme zaslouženě prohráli. Pokud budeme takhle dále pokračovat, tak to bude hodně těžké.“