CHA Liga: HC Slovan Ústí nad Labem - SK Horácká Slavia Třebíč 27. 1. 2020 od 18:00 hod. | ELJ: HK Kralupy nad Vltavou - HC Slovan Ústí nad Labem 4:2
Junioři si na Pardubickém perníku vylámali zuby
06.12.2012 | Jan Prošek

Ú s t í n/L. - Po mdlém výkonu Lvíčata prohrála s hokejisty Pardubic. Zápas rozhodla druhá třetina, kterou vyhráli hosté 6:2. Domácí nebyli nějak výrazně herně horší při hře v plném počtu hráčů, ale pardubičtí hráči vyškolili Lvíčata v koncovce a využívání přesilovek. Jednu z deseti branek vstřelily Pardubice v oslabení tři na pět.

23. kolo
čtvrtek 6. 12. 2012
3:10
(1:3, 2:6, 0:1)

Branky a nahrávky: 17. Ságer, 25. Hanzl (Dostálek, Fojt), 36. Matai (Kubáč, Faigl) - 9. Lenoch (Havlík, Poulíček), 12. Havlík (Poulíček, Půhoný), 17. Škvor (Březina, Vachutka), 27. Vachutka (Chmelař, Schneider), 29. Poulíček (Havlík, Půhoný), 31. Vachutka (Starý, Škvor), 32. Půhoný (Havlík), 37. Chmelař (Voženílek), 39. Lenoch (Půhoný), 46. Poulíček (Veselý, Havlík). Rozhodčí: Hrubý - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:4. V oslabení: 0:1. Diváci: 137. Střely na branku: 24:31. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 2:3, 2:7, 3:7, 3:10.

Ústí nad Labem: Novák - Bulva, Křepelka, Motejlek, Neumann, Ságer, Smetana, Zdvořáček - Bačák, Dostálek, Faigl, Fojt, Hanzl, Jindřich, Kubáč, Matai, Piewak

Pardubice: Jaschke - Havlík, Lenoch, Petira, Robertson, Starý, Škvor, Vácha, Voženílek - Březina, Bureš, Chmelař, Poulíček, Půhoný, Řezníček, Schneider, Vachutka, Veselý, Zelinger

Úvod zápasu byl z obou stran poměrně opatrný, domácí si jako první zahráli přesilovou hru. Tu ovšem nevyužili. V 9. minutě nechala žlutomodrá obrana příliš mnoho prostoru pro Lenocha, který poslal svůj tým do vedení 1:0. O tři minuty později se hokejisté z města perníku dostali do vedení o dvě branky. S velkou dávkou štěstí se prosadil Havlík, svůj pokus nasměřoval o horní tyčku za záda Nováka. Třetí branku hostujícího týmu zaznamenal Škvor. Několik sekund poté skórovali i domácí. Bek Ságer nachytal gólmana Jeschkeho a snížil na 1:3.

Ve 25. minutě se prosadil domácí Hanzl, doklepl střelu Dostálka, a tak snížil na rozdíl jedné branky. O necelé dvě minuty poté se o slovo přihlásili hosté, jmenovitě se prosadil Vachoutka. Ve 29. minutě se prosadil Poulíček a poslal hosty do vedení 5:2. Běžela 31. minuta zápasu a Vachoutka propálil Nováka po šesté. V čase 31:46 hrálo Ústí přesilovku pět na tři. Žlutomodří propadli v útoku, Havlíkův pas poslal do brejku Půhoného, který tváří v tvář proti Novákovi uspěl. Neuvěřitelná záležitost v podání hostujícího týmu. Ve 36. minutě se prosadili i domácí. Do úniku dva na jednoho se dostal Kubáč s Mataiem. Kubáč nasměřoval puk na Mataie který kosmeticky upravil na 3:7. Gólové hody pokračovaly dál. Chmelař a Lenoch upravili na konečných 9:3 z pohledu hostujícího týmu.

Poslední třetina se odehrála v poklidu, oba celky věděly, kdo si připíše tři body. Jedinou branku této periody vstřelil Poulíček. Ústí po nepřesvědčivém výkonu padlo 3:10.

Pardubice Smečka Lvíčata Host Pardubice Tomáš Faigl Buly Brankář Novák Buly Hostující brankář Chycený puk Jsem borec