Ú s t í n/L. - Šestibodový víkend opět zažili přesně po třech měsících ústečtí junioři. Po výhře v Liberci zdolali ve Zlatopramen aréně Mladou Boleslav a kromě toho, že se definitivně v extralize zachránili, si také uchovali naději na účast v bojích play off.
so 31. 1. 2009
BK Mladá Boleslav
3:2 1:1, 1:0, 1:1

Branky a nahrávky: 4. Bříza (Holomek), 31. Havlíček (Kentoš, Zákoutský), 50. Šrámek (Žák, Drnec). Rozhodčí: Smitka, Hrubý - Rozlílek, Sichrovský. Vyloučení: 7:8, navíc Havlíček (UNL) 10 min. NESP. Využití: 1:2. Diváci: 137. Střely na branku: 35:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Grin, Zákoutský, Humpolíček, Jurčák, Holomek, Drahorád - Šrámek, Drnec, Žák - Kentoš, Havlíček, Bříza - Kočí, Baránek, Pojezný - Březa, Řídel, Janíček.

BK Mladá Boleslav: Klimíček - Lacika, Arazím, Šimon, Mikuláštík, Vrba, Čížek, Malý, Soukup - Protivný, Krejčík, Lenc, Hájek, Kotrba, Janček, Velechovský, Belay, Vernek, Milotínský, Jiránek.

Do zápasu vstoupili o něco lépe hosté, před Petráskem bylo hodně horko už ve 3. minutě. Udeřilo ale na druhé straně. Bříza převzal od Holomka kotouč ve středním pásmu, proskočil mezi obránci a na jeho kličku byl Klimíček krátký. Poté se hrál oboustranně rychlý hokej, hra se přelévala ze strany na stranu. V 10. minutě hráli hosté první přesilovku a už po 16 vteřinách se mohli radovat z vyrovnání. Přihrávku od zadního mantinelu zužitkoval střelou z první Jiránek. V 16. minutě mohlo být při dalším oslabení domácím ouvej, ale Petrásek vytáhl parádní zákrok proti pokusu Krejčíka téměř do prázdné branky.

Na začátku druhé třetiny dohrávali domácí přesilovku, ale nic při ní vymyslet nedokázali. Ve 26. minutě ujel do brejku Milotínský, ale Petrásek jeho pokus zmařil. Ve 31. minutě, při přesilovce domácích, si Havlíček najel na přesný pas Kentoše a trefil přesně mezírku mezi betonem a tyčkou boleslavské branky - 2:1. Poté se střídaly šance před oběma brankami, skóre se už ale do druhé sirény nezměnilo.

Hned v úvodní minutě třetí třetiny domácí faulovali. Těsně před koncem oslabení neuhlídal Holomek Krejčíka a ten se z mezikruží trefil pod Petráskovu lapačku - 2:2. Vzápětí hráli domácí opět v oslabení a ´brankář Slovanu na poslední chvíli zachránil před Jančekem. Přesilovku si poté zahráli i domácí. Branka ale padla až těsně po jejím skončení. Od zadního mantinelu nahrál před branku Drnec, Žák posunul na Šrámka a ten z první poslal domácí opět do vedení. V 55. minutě hráli domácí další přesilovku. Do přečíslení se však dostali hosté, ale Petrásek před Velechovským zachránil. S přibývajícími minutami narůstal tlak boleslavských hokejistů. Minutu a půl před koncem třetí třetiny si hosté vyžádali oddechový čas a odvolali brankáře. Powerplay hostí navíc byla umocněna přesilovkou, ale domácí Lvi už těsné vítězství udrželi.