Chance Liga: VHK ROBE Vsetín - HC Slovan Ústí nad Labem 3:4sn | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy
Junioři: Slovan po napínavém duelu se Vsetínem bere bod
10.10.2021 | Marek Vachta

Junioři: Slovan po napínavém duelu se Vsetínem bere bod

Ú s t í n/L. - Junioři v dalším domácím zápase vyzvali daleký Vsetín. Zápas byl od začátku vyrovnaným kláním, kdy se oba týmy přetahovaly o vedení. Následné prodloužení však lépe vyšlo Valachům, kteří tak berou bod navíc.

8. kolo
neděle 10. 10. 2021, 14:45 h
2:3P
(0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)
 

Branky a nahrávky: 23. Kredl (Špaček, Koval), 53. Martínek (Gašpar, Macel) – 48. Broža (Houser, Janíček), 58. Macík (Bachárek, Broža), 64. Houser (Bachánek). Rozhodčí: Hlinka – Janíček, Bublová. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 59. Střely na branku: 29:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.

Ústí n. L.: Štěpka – Česnohlídek, Hynek, Kuchař, Tomšík, Martínek, Polata, Filip, Gašpar, Bár, Macek, Macel, Špaček, Kredl, Nedoma, Tot, Koval

Vsetín: Tkadlec – Sýkora, Houser, Machů, Prčík, Fojtík, Čapka, Macík, Bednařík, Maštalíř, Janíček, Vrána, Matějíček, Veselý, Bachánek, Urge, Broža

Komentář

Do utkání vstoupily oba celky velmi opatrně. Ani jedna strana se nechtěla dopustit zbytečné chyby, takže jsme v úvodu utkání příliš šancí vidět nemohli. Postupem času se však hráči osmělovali a hra poněkud ožila. Oba týmy měly krátkodobé pasáže, kdy si dokázaly vytvořit krátkodobý tlak na soupeře, avšak žádnou vážnější šanci to nepřineslo. Ta přišla až v závěru prvního dějství, když se Maštalíř ocitl sám před domácím brankářem, avšak ten svůj tým podržel, takže první třetina skončila bez branek.

Druhá třetina byla pravým opakem prvního dějství. Již po dvou minutách jsem se dočkali první branky, když se zblízka prosadil nad rameno brankáře domácí David Kredl. Hosty však tento gól nesrazil. Již několik chvil poté totiž mohli vyrovnat, avšak Štěpka se blýskl skvělým zákrokem a skóre se tak neměnilo. Poté opět hrozil Slovan, Aleš Macek se po individuální akci dostal až před Tkadlece, který následný pokus zlikvidoval betonem. Závěr třetiny poté patřil hostům, kteří sahali po vyrovnání. Nejprve si však ve vyložené šanci vylámal zuby na Štěpkovi Bachánek a následně také Urge.

Třetí třetina navzdory očekávání nezačala příliš aktivně. Avšak vše se rázem změnilo, když se ke střele nečekaně dostal vsetínský Ondřej Broža, který dokázal překonat Štěpku. Nerozhodný stav však neměl dlouhého trvání. Ústecký David Martínek se totiž dostal ke střele od modré, kterou dokázal navrátit vedení domácím. V závěru zápasu domácí čelili nelehké situaci, kdy museli hrát oslabení ve třech, které nakonec dokázal zužitkovat Adam Macík a stav byl tak opět nerozhodný. V úplném závěru mohl o výhře Slovanu rozhodnout Gašpar, ale jeho únik se nakonec nesetkal s úspěchem a utkání tak šlo do prodloužení.

V následném prodloužení se nakonec výhra přiklonila k Valachům, kterou jim vystřelil Marek Houser.

 Ohlasy trenérů

Marco Vrba (HC Slovan Ústí nad Labem): Začátek utkání byl opatrný z obou stran. Nám se nakonec podařilo dát první gól a poté to z nás trochu spadlo. Bohužel na konci druhé třetiny jsme si začali dělat, co jsme chtěli a každý si do našeho herního systému přidával něco svého. Na obrazu hry se to samozřejmě ukázalo, kdy soupeř také následně vyrovnal. My jsme poté dokázali dát branku na 2:1, avšak zlomový okamžik přišel pět minut před koncem, kdy jsme šli do tří po nesmyslném faulu. Soupeř tam dokázal srovnat a v následném prodloužení měli více štěstěny hosté. Poté bych chtěl pochválit našeho brankáře, který nás dnes podržel. Rád bych ještě poblahopřál soupeři k výhře. My jsme si dnes ukázali, že jsme schopní hrát vyrovnaný hokej s kýmkoliv. Zápasy budou rozhodovat detaily a chyby jednotlivců a kdo bude více dodržovat systém. Pro nás ponaučení do budoucna je především to, abychom se vyvarovali faulů a drželi se systému, jelikož v téhle soutěži se každý bod počítá.

Související články
V tento den před lety

 
Aktuálně na webu

Slovan bojoval statečně a odváží si z Přerova jeden bod

Ú s t í n/L. - Ústečtí hokejisté zavítali ve čtrnáctém kole Chance ligy na led dalekého Přerova. K... Celý článek

Junioři: Napínavé drama nakonec ovládla juniorka Kobry Praha

Ú s t í n/L. - V jedenáctém kole ligy juniorů přivítal Slovan soupeře z Kobry Praha. Utkání patřilo... Celý článek

PREVIEW: V sobotu na sebe narazí Zubři a Lvi

Ú s t í n/L. - Oběma týmům se v poslední době daří. Slovan si doma poradil s Porubou, Přerov vyhrál... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv