ne 10. 10. 2021
VHK ROBE Vsetín
2:3pp 0:0, 1:0, 1:2 - 0:1

Branky a nahrávky: 23. Kredl (Špaček, Koval), 53. Martínek (Gašpar, Macel) – 48. Broža (Houser, Janíček), 58. Macík (Bachárek, Broža), 64. Houser (Bachánek). Rozhodčí: Hlinka – Janíček, Bublová. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 59. Střely na branku: 29:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Štěpka – Česnohlídek, Hynek, Kuchař, Tomšík, Martínek, Polata, Filip, Gašpar, Bár, Macek, Macel, Špaček, Kredl, Nedoma, Tot, Koval

VHK ROBE Vsetín: Tkadlec – Sýkora, Houser, Machů, Prčík, Fojtík, Čapka, Macík, Bednařík, Maštalíř, Janíček, Vrána, Matějíček, Veselý, Bachánek, Urge, Broža

Do utkání vstoupily oba celky velmi opatrně. Ani jedna strana se nechtěla dopustit zbytečné chyby, takže jsme v úvodu utkání příliš šancí vidět nemohli. Postupem času se však hráči osmělovali a hra poněkud ožila. Oba týmy měly krátkodobé pasáže, kdy si dokázaly vytvořit krátkodobý tlak na soupeře, avšak žádnou vážnější šanci to nepřineslo. Ta přišla až v závěru prvního dějství, když se Maštalíř ocitl sám před domácím brankářem, avšak ten svůj tým podržel, takže první třetina skončila bez branek.

Druhá třetina byla pravým opakem prvního dějství. Již po dvou minutách jsem se dočkali první branky, když se zblízka prosadil nad rameno brankáře domácí David Kredl. Hosty však tento gól nesrazil. Již několik chvil poté totiž mohli vyrovnat, avšak Štěpka se blýskl skvělým zákrokem a skóre se tak neměnilo. Poté opět hrozil Slovan, Aleš Macek se po individuální akci dostal až před Tkadlece, který následný pokus zlikvidoval betonem. Závěr třetiny poté patřil hostům, kteří sahali po vyrovnání. Nejprve si však ve vyložené šanci vylámal zuby na Štěpkovi Bachánek a následně také Urge.

Třetí třetina navzdory očekávání nezačala příliš aktivně. Avšak vše se rázem změnilo, když se ke střele nečekaně dostal vsetínský Ondřej Broža, který dokázal překonat Štěpku. Nerozhodný stav však neměl dlouhého trvání. Ústecký David Martínek se totiž dostal ke střele od modré, kterou dokázal navrátit vedení domácím. V závěru zápasu domácí čelili nelehké situaci, kdy museli hrát oslabení ve třech, které nakonec dokázal zužitkovat Adam Macík a stav byl tak opět nerozhodný. V úplném závěru mohl o výhře Slovanu rozhodnout Gašpar, ale jeho únik se nakonec nesetkal s úspěchem a utkání tak šlo do prodloužení.

V následném prodloužení se nakonec výhra přiklonila k Valachům, kterou jim vystřelil Marek Houser.

Marco Vrba (HC Slovan Ústí nad Labem): Začátek utkání byl opatrný z obou stran. Nám se nakonec podařilo dát první gól a poté to z nás trochu spadlo. Bohužel na konci druhé třetiny jsme si začali dělat, co jsme chtěli a každý si do našeho herního systému přidával něco svého. Na obrazu hry se to samozřejmě ukázalo, kdy soupeř také následně vyrovnal. My jsme poté dokázali dát branku na 2:1, avšak zlomový okamžik přišel pět minut před koncem, kdy jsme šli do tří po nesmyslném faulu. Soupeř tam dokázal srovnat a v následném prodloužení měli více štěstěny hosté. Poté bych chtěl pochválit našeho brankáře, který nás dnes podržel. Rád bych ještě poblahopřál soupeři k výhře. My jsme si dnes ukázali, že jsme schopní hrát vyrovnaný hokej s kýmkoliv. Zápasy budou rozhodovat detaily a chyby jednotlivců a kdo bude více dodržovat systém. Pro nás ponaučení do budoucna je především to, abychom se vyvarovali faulů a drželi se systému, jelikož v téhle soutěži se každý bod počítá.