Chance Liga: LHK Jestřábi Prostějov vs. HC Slovan Ústí nad Labem 0:3 | Informace pro diváky: Aktuální pravidla pro vstup na zápasy
Dorost  v Šumperku neuspěl
15.09.2007 | Petr Matěj, Kateřina Mádlová

Dorost v Šumperku neuspěl

Ú s t í n/L. - Další zápas se moravským soupeřem neskončil pro ústecký dorost ideálně. Po první třetině sice prohrával jen o jednu branku, ale domácí se rozstříleli. Ve druhé části přidali tři branky, ve třetí dvě. Konečný výsledek 7:1.

5. kolo
pátek 14. 9. 2007, 18:00 h
7:1
(2:1, 3:0, 2:0)
 

Branky a nahrávky: 15. Skoumal (Tomaník), 17. Cink, 27. Trtík (Tomaník), 29. Fryč (Skoumal), 33. Stejskal, 56. Fořt (Cink), 57. Drtil (Skoumal) - 20. Ptáček (Medjanöi). Rozhodčí: Malíř - Langr, Šedina. Vyloučení: 9:13. Využití: 5:1. Diváci: 200. Střely na branku: 31:21. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 7:1.

Šumperk: Misiorz - Fryč, Kašpar, Cink, Fořt, Stejskal, Štefan, Starý, Šrámek, Prokopec, Tomaník, Drtil, Hasník, Skoumal, Svoboda, Trtík, Soós, Holinka, Pezda, Hradil.

Ústí n. L.: Petrásek - Sova, Špila, Hříbal, Medjanöi, Rektořík, Andres, Ponikelský, Kubín, Jankovič, Ptáček, Faigl, Pojezný, Tuček, Chytrý, Bezpalec, Purma, Slavíček, Richter, Žák, Ehrlich.

Komentář

V úvodu utkání se museli Draci bránit ve třech mužích v poli, hosté měli výhodu přesilovky 5 na 3, ovšem jejich snaha ke gólu nevedla. Postupem času se začali prosazovat lépe bruslící hráči Šumperka a jejich tlak také brzy přinesl ovoce. Michal Skoumal se v čase 14:22 nádherně trefil a domácí šli do vedení - 1:0. Další branka na sebe nenechala dlouho čekat. Zmatenou rozehrávku hostí vystihl Cink a svojí procházku brankovištěm zakončil bekendovou střelou do odkryté brány - 2:0. Již to vypadalo, že první třetinu Draci vyhrají 2:0, ovšem hostům se podařil vstřelit kontaktní gól, navíc těsně před odchodem do kabin. Na světelné tabuli svítil čas 19:22, kdy přesnou ranou překonal Misiorze Ptáček - 2:1.

Kdo z 200 fanoušků na tribunách čekal ve druhé třetině stíhací jízdu hostí, byl překvapen. Draci nedopustili, aby se na ně Ústí gólově dotáhlo a byli to naopak právě Draci, kteří opět skórovali. V čase 26:36 ujel po pravém křídle Tomaník, který skvělou přihrávkou našel Trtíka. Ten se bez problémů trefil - 3:1. Dvě minuty po něm se do kolonky střelců zapsal i domácí kapitán, Jakub Fryč - 4:1. Na rozdíl čtyř branek navíc ve 33. minutě zvýšil Stejskal a utkání bylo od této chvíle rozhodnuté.

Domácí si vychutnávali i závěrečnou třetinu. Svojí kombinační hrou dostávali Lvy do úzkých. Hokej se musel líbit, což dokazoval i častý potlesk z tribun, kde i dnes nechyběla skupinka skalních příznivců. Ti se ještě v závěrečné pětiminutovce dočkali ještě dvou branek. Nejprve se v polovině 56. minuty prosadil Fořt (6:1) a 56 sekund po něm také Lukáš Drtil, talentovaný hráč deváté třídy, který svým gólem završil konečné skóre utkání - 7:1.

Statistiky hráčů
Související články
V tento den před lety

 
Aktuálně na webu

Z9: Ústí zdolalo i Louny, Šafařovský vstřelil pět branek

Louny - Ústečtí hokejisté deváté třídy dokázali vyhrát i druhý zápas. V Lounech se radovali z... Celý článek

Z9: Ústí bez inkasované branky zdolalo Litoměřice

Ú s t í n/L. - Deváťáci dokázali v prvním zápase nové sezony vyhrát v derby nad Litoměřicemi 7:0.... Celý článek

Z7: Vysoká domácí prohra s HC Děčín

Ú s t í n/L. - Ve třetím kole narazil ústecký tým na soupeře z Děčína, o žádné vyrovnané bitvě... Celý článek

 
Klub  |   Vstupenky  |   A-tým  |   Zápasy  |   Mládež  |   Fanzone  |   Eshop  |   Multimedia  |   Partneři  |   Archiv