D ě č í n - Hned šest branek vstřelili ústečtí dorostenci v první třetině svého úvodního přípravného zápasu. Slovan nakonec v derby přehrál Děčín 9:4.
pá 4. 6. 2021
HC Děčín
4:9 2:6, 0:2, 2:1

Branky a nahrávky: 14. Macho (Švejcar), 19. Švarc, 54. Hruška (Švejcar), 59. Hruška - 3. Huja (Stojka, Hašlar), 7. Huja (Filip, Stojka), 8. Hendrych (M. Pengl, Šilhavý), 9. Huja (Stojka), 16. Netík (Hendrych), 20. Stojka (Hašlar), 29. Hrubec (Morvay, Stojka), 35. Filip (Netík), 47. Stojka (Hašlar). Rozhodčí: Brňák, B. Tenkrát. Vyloučení: 3:0. Bez využití. V oslabení: 1:0 . Diváci: 50. Střely na branku: 24:55.

HC Děčín: Kurus (34. Kovář) - Čamra, Macho, Pavlasová, Švarc, M. Tenkrát, Hruška, Kroupa, Švejcar - Antal, Ryšavý, Zedník - Hanzl, Vegner.

Ústecký Slovan s.r.o.: Horáček (34. Nevím) - Huja, Angr, F. Pengl, Šilhavý, Morvay, Hudec - Filip, Stojka, Hašlar - M. Pengl, Netík, Hendrych - Hrubec, Jelínek, Kába.

Roman Špírek (Děčín): Z naší strany nešlo o povedení utkání. Hráči první dvě třetiny neplnili to, co měli. Poslední třetina už byla podle našich představ.

Jaroslav Linet (Ústí nad Labem): Odehráli jsem první přípravný zápas. Bylo vidět, že kluci nebyli dlouho na ledě. Ve hře bylo plno nepřesností. V první třetině jsme sice dali šest gólů, nicméně jsme nechali soupeře patnáctkrát vystřelit, což není dobré. Zlepšení bylo ve druhé třetině, kdy kluci začali dodržovat taktiku. Byli jsme hodně na puku, soupeře jsme nepustili do zakončení, měl snad jen pět střel. Třetina skončila 2:0, což bylo super. Ve třetí třetině jsme trochu promíchali sestavu kvůli zranění. Vyzkoušeli jsme si herní varianty, které v sezoně asi zkoušet nebudeme. Třetí třetina nebyla podle našich představ, máme před sebou ještě dost práce. Věříme, že kluci, kteří se neúčastnili zápasu, herní projev týmu zvednou.