P r a h a - I v šestém kole dorostenecké extraligy se ze soupeře Ústeckých Lvů vyklubal jejich přemožitel. Po vysoké porážce 8:2 od Pardubic si podobný debakl, tentokráte se sedmi inkasovanými brankami, odvážejí z ledu pražské Slavie. Ta vedla po první třetině 2:0 a stejný počet branek přidala i v prostřední části. Ústečtí sice snižovali Šrámkem z trestného střílení, ale domácí ani tak drama nedovolili.
čt 22. 9. 2005, Zimní stadion Eden
HC Slavia Praha
Ústecký Slovan s.r.o.
7:2 2:0, 2:1, 3:1

Branky a nahrávky: 10. Petráň (Uleščenko, Hertl), 12. Hertl (Kauschitz, Charvát), 26. Hafenrichter (Stoklasa, Nestrašil), 36. Hertl (Kauschitz, Indra), 54. Indra, 57. Roth (Kauschitz), 58. Beránek (Uleščenko, Petráň) – 20. Šrámek (z trestného střílení), 49. Forman (Jarkovský).

HC Slavia Praha: Brzobohatý – Beránek, Koumal, Mazanec, Roth, Gold, Stejskal, Gaisler, Hertl, Nestrašil, Doležal, Petráň, Hafenrichter, Vokál, Uleščenko, Charvát, Helmich, Stoklasa, Fára, Indra (C), Kauschitz

Ústecký Slovan s.r.o.: Dědek – Voráček, Husák, Tyle, Sak, Šimon, Prokš, Šulc, Víla - Kočí, Forman, Žák, Tůma, Šrámek, Jirkovský, Hemiš, Jarkovský, Rubeš, Řídel, Karel (C), Místecký, Oulický

Komentář

Mladí slávisté se dostali do první šance hned v první minutě utkání. Indra s Charvátem při ní jeli na jediného obránce Ústí, kterému se však podařilo jejich akci zastavit. O chvíli později střílel od modré obránce Gaisler, ale jeho nepříliš prudkou střelu gólman hostí v pohodě kryje. V 6. minutě si tlak vypracovali dorostenci Ústí, do betonů Brzobohatého střílel Místecký a poté ještě od modré obránce Suk. Gólman Slavie byl na místě. V 7. minutě byl za hákování vyloučen domácí Jakub Fára, ale hosté se brzy o možnost přesilové hry připravili, na hřišti jich totiž bylo o jednoho více. Po návratu Fáry slávisté využili zkrácenou přesilovou hru, závaru před Dědkovou klecí využil Tomáš Petráň a vstřelil první branku Slavie – 1:0. O dvě minuty později nahrál Kauschitz mezi na volného Hertla mezi kruhy a ten střelou mezi betony gólmana hostí zvýšil na 2:0. Ve 13. minutě trefuje v další šanci domácí Radek Koumal konstrukci branky po Stoklasově přihrávce. Na druhé straně se do šance dostal útočník David Tůma, ale Brzobohatý jeho střelu chytá.

V prvních minutách druhé třetiny si slávisté vypracovali až místy drtivý tlak, ale chyběla přesnější finální nahrávka. Aktivitou hýřil především Oleščenko s Vokálem. V 26. minutě se puk po ose Nestrašil – Stoklasa dostává mezi kruhy na volného Jaroslava Hafenrichter, který střelou mezi betony upravuje na 3:0. Po této brance přebrali na chvíli iniciativu hosté, aktivně napadali rozehrávku domácí obrany, ke střelám se dostali postupně útočníci Jarkovský s Jirkovským, ale Brzobohatý obě rány chytá lapačkou. V polovině utkání zaváží do obranné třetiny hostí puk Kauschitz, nahrává na volného Koumala, jeho střelu od modré gólman Dědek kontroluje. Na druhé straně prověřil Brzobohatého forvard Kočí, ale ani ten neuspěl. Slávisté poté dostávají výhodu přesilové hry 5 na 4, během níž ještě fauluje obránce Šimon a rozhodčí posílá hostí do tří hráčů. Následnou přesilovou hru využívá obránce Jaroslav Hertl, který se trefuje ze své palebné pozice na modré čáře, stav je 4:0. Dvacet sekund před koncem druhého dějství se do brejku dostává kapitán hostů Karel, je faulován a sudí nařizuje trestné střílení. Ústecký Martin Šrámek se v něm nemýlí a přesnou střelou do pravého rohu branky snižuje na 4:1.

Do poslední části hry vstupují aktivně domácí hráči, do úniku se dostává Charvát, který předává na Kauschitze, jeho střelu brankář Ústí kryje. Pár chvil poté si připisuje další úspěšný zákrok po střele Beránka od modré. Ve 49. minutě se ovšem po ojedinělé akci radují hosté. Na 4:2 střílí Miroslav Forman, po asistenci Jarkovského. Slávisté se nadále hrnou do útoku, dvakrát se rozezvoní tyč Dědkovy branky. Vzrůstající tlak domácích zastavuje vyloučení Beránka, ale v početní nevýhodě ujíždí kapitál Slavie Marek Indra a svůj nájezd proměňuje na 5:2. Ve 57. minutě se domácí v útoku znovu snaží, Kauschitzovu střelu gólman Ústí jen vyráží a obránce Roth z dorážky zvyšuje na 6:2. O minutu později předává v útočné třetině domácí Petráň puk na Uleščenka, který směřuje nahrávku na volného obránce Beránka, jehož střela končí v brance hostí. Skóre se tedy zastavuje na konečných 7:2 pro slávistické dorostence.

Sdílet článek na sociálních sítích

Dorost

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže