ne 16. 10. 2005
Piráti Chomutov
3:3 2:2, 0:1, 1:0

Branky a nahrávky: 12. Chvátal (Luka), 14. Chvátal, 60. Iterský (Vörös) - 2. Svoboda (Petrus), 9. Bašta (Janus), 25. Svoboda (Jakl, Jedlička). Rozhodčí: Dominik - Mašek, Gerát. Vyloučení: 4:10. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3.

Piráti Chomutov: Husák - Iterský, Mezera, Vörös, Klír, Palubjak, Fiala - Chvátal, Dudek, Luka - Petrovka, Gellner, Šedivý - Rabas, Bureš, Průcha - Andres, Žatecký, Žilík

Ústecký Slovan s.r.o.: Schwamberger - Musílek, Macaj, Kučera, Hillmich, Jakl, Chromý, Weidlich, Janus, Petrus, Gottfried, Kočiš, Kupec, Bašta, Svoboda, Mach, Jedlička, Hříbal, Jindřich.

Zápas pro chomutovské nezačal dobře. Ve 2. minutě přihrál Petrus před bránu Svobodovi, který z první poslal puk mezi Husákovi betony – 0:1. Domácí si první šanci připravili až o pět minut později. Mezerovu střelu z mezikruží ale Šwamberger pravým betonem vyrazil. Skóre se znovu měnilo na druhé straně, kdy obránci neuhlídali Baštu – 0:2. Následně po nebezpečném faulu kolenem na Petrovku hráli domácí další početní výhodu. Tři vteřiny před jejím koncem objel branku Luka a jeho přihrávku proměnil v gól Kamil Chvátal - 1:2. Další trefu si Kamil Chvátal schoval ve 14. minutě. Po zaváhání ústeckého beka ujel ve vlastním oslabení do samostatného nájezdu a ukázkovou forhendovou kličkou vyrovnal – 2:2. V závěru třetiny mohli domácí jít do vedení, jenže Rabas zblízka brankáře hostí nepřekonal.

I úvod druhé části vyšel lépe hostům. Připravili si dvě dobré střelecké příležitosti, avšak Husáka nepřekonali. Chomutovský brankář výborně zneškodnil i samostatný nájezd Hříbala. Gólu Svobody ve 25. minutě už ale zabránit nemohl – 2:3. Ústečtí poté zvyšovali svůj nápor a nutili soupeře k chybám. Až při vlastní přesilovce zatlačili hosty v obranném pásmu, ale přes několik šancí se jim srovnat nepovedlo. Ve 38. minutě vypálil dvě rány od modré ústecký Chromý, ale Husák pokaždé schoval puk do lapačky.

Hned po 25 vteřinách třetí třetiny se před bránu tlačil Chvátal, v přesnějším zakončení mu však zabránil faul soupeře. Ve 44. minutě vystřelil z levé strany Gellner, puk přepadl Šwambergerovi za záda a doslova po brankové čáře proskákal mimo. Na opačné straně podržel své spoluhráče Husák, když si poradil se střelami Hříbala a Macha. Ve 47. minutě byli v rychlém sledu po sobě vyloučeni dva hráči hostů a Chomutov měl více než minutovou výhodu dvojnásobné přesily, kterou ale využít nedokázali. Všechny příležitosti ústeckých na rozhodnutí zápasu vzaly za své minutu před koncem. Svěřenci trenéra Svitavského hráli přesilovku 6 na 4, usadili se v útočném pásmu a nakonec se i dočkali zaslouženého vyrovnání. Od modré vypálil Vörös a Martin Iterský pohotovou dorážkou stanovil konečné skóre na 3:3