Písek - K prvnímu utkání v nové sezóně zajížděli ústečtí junioři na led Písku. Po celý zápas byli o něco lepším týmem, dlouho se ovšem nedokázali prosadit a museli dohánět jednobrankové manko z první třetiny. V druhém dějství vyrovnal Jan Tůma. Další branky přidali Vojtěch Tůma a Samuel Hampl v úvodu třetí třetiny. Domácí ještě snížili při power-play, tečku za zápasem udělal ale Jakub Tot, trefil se do prázdné brnaky.
pá 18. 9. 2020, ZS Písek
IHC Komterm Písek
2:4 1:0, 0:1, 1:3

Branky a nahrávky: 6. Kovařík (Kurfürst, Lechnýř), 58. Brož (Kurfürst, Novotný) – 26. Tůma, 45. Vojtěch Tůma (Jan Tůma, Koval), 45. Hampl (Macel), 59. Tot. Rozhodčí: Horáček – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 80. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4.

IHC Komterm Písek: Buchta – Půst, Tampier, Polák, Kurfürst, Kulvejt, Kocour – Kovařík, Petřík, Novotný, Lechnýř, Wimmer, Brož, Kantor, Kalčík

Ústecký Slovan s.r.o.: Kmoch – Šešina, Chlapec, Tůma Jan, Polata, Tomšík, Macek, Motloch, Macel, Hampl, Tot, Čermák, Nedoma, Kušej, Prchal, Průša, Koval, Tůma Vojtěch

Úvod utkání patřil ústeckým juniorům, Hampl ani Macel ovšem Buchtu neprostřelili. Úřadovali tak domácí, se střílenou přihrávkou si na výbornou poradil Kryštof Kovařík a poslal Písek do vedení. I nadále byli ale aktivní hosté z Ústí, další dobrou příležitost si vypracoval například Macek. Ve dvanácté minutě přišla první přesilová hra pro Slovan, Buchta postupně vychytal Polatu, Tomšíka i Tůmu. Po faulu Kušeje se vylučovalo i na druhé straně, domácí se ovšem do nějaké větší příležitosti nedostali. Právě Kušej si vypracoval poslední šanci třetiny, nedokázal ale kotouč zkrotit tak, aby mohl ohrozit píseckou branku – 1:0

V druhé třetině bylo k vidění hned šest faulů. Jeden ovšem nebyl uložen, postaral se o to v signalizované výhodě pro Ústí Jan Tůma, který z mezikruží propálil Buchtu a srovnal skóre utkání. Hned po chvíli mohl přidat druhou branku Slovanu druhý Tůma ve žlutomodrém dresu, Vojtěch. Po jeho střele byly slyšet hned dvě cinknutí puku o tyče Buchtovy brány. Na druhé straně měli dobré šance Kantor a Kovařík, ani jeden ovšem neudělal radost píseckým fanouškům. Slovanu se poté naskytla výhoda přesilovky pět na tři, ústečtí ji ale nevyužili, všechny šance skončili na Buchtovi. Naopak v závěru oslabení ujížděl sám na Kmocha Andrle, ten ale nadvakrát neuspěl. Třetinu zakončil faul píseckého Hlaváčka, díky kterému vstupovalo Ústí do třetí třetiny v přesilovce - 1:1

Z úvodní přesilovky Slovan sice nevytěžil nic, nicméně poté začal úřadovat. Během šestnácti vteřin přidal hned dvě branky a odskočil soupeři. Nejprve se z pravého kruhu trefil přesně Vojtěch Tůma, druhá branka přišla naopak z kruhu levého, zásluhou Samuela Hampla. Ihned poté se nechali domácí opět vyloučit, i toto oslabení ale ubránili na výbornou. Písečtí si ve své přesilové hře, která přišla krátce po té ústecké, počínali lépe. Chvíli se puk nacházel před prázdnou brankou hostů, ani jeden hráč z domácího kádru ho ale nedostal za brankovou čáru. Tři minuty před koncem pálil neúspěšně jeden z ústeckých útočníků, Buchta zasáhl. Poté to zkusil Písek s power-play a snaha to nebyla vůbec marná. Kalčíkovu střelu ještě Kmoch chytil, na dorážku Václava Brože z následující akce byl už ovšem krátký. Domácí už ale nevyrovnali, naopak Jakub Tot obral na modré jednoho z protihráčů a do střelou prázdné branky vrátil dvoubrankový náskok Ústí – 2:4