Ú s t í n/L - Tak to bylo vydařené představení ze strany ústeckých juniorů, které přineslo kýžený výsledek. A sice postup do play-off. Kralupy v rozhodujícím klání byly těžkým soupeřem, avšak Slovan to zvládl po trefách Harkabuse, Stuchlého a Šindeláře a může se tak radovat z postupu do čtvrtfinále.
čt 27. 2. 2020, ZS Ústí n/L
HC Slovan Ústečtí Lvi
HC Kralupy nad Vltavou
3:0 1:0, 0:0, 2:0

Branky a nahrávky: 19. Harkabus (Tot, Šindelář), 56. Stuchlý (Šindelář), 58. Šindelář (Harkabus, Tot). Rozhodčí: Jaroš - Hynek, Dědek. Vyloučení: 5:6, navíc Klapka a Šíba (oba KNV) - 5 + OK. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 111. Střely na branku: 41:36. Průběh utkání: 3:0.

HC Slovan Ústečtí Lvi: Svoboda – Šešina, Stuchlý, Jarábek, Gottfried, Polata, Štěpánek – Průša, Matloch, Hampl, Brandner, Harkabus (C), Janoušek, Tot, Koval, Šindelář, Macek.

HC Kralupy nad Vltavou: Krinwald – Hes, Zedek (A), Klapka, Drozda, Hájek, Kučera – Marek, Šíba, Kleveta, Hašlar, Němec (A), Šmíd, Šiška, Kočí, Januška (C), Pejchal, Binko.

Komentář

První třetina se nesla víceméně ve vyrovnaném duchu. Oba týmy se teprve hledaly a hra se přenášela od jedné branky k druhé. K samotnému zakončení ale dlouho nedošlo a když už, tak se jej zmocnili gólmani. To se změnilo až v samém závěru periody, kdy po důrazné kombinační akci využil hned první ústeckou přesilovku přesným zásahem Matěj Harkabus. Slovan tak vstupoval do další fáze utkání s těsným náskokem.

Do druhé periody vstoupily oba týmy v trochu větším tempu než v první části utkání. O něco aktivnější byl domácí tým, který si vytvářel celou řadu povedených útočných příležitostí. Kralupy ale zvolily taktiku důrazné obranné hry, na kterou Slovan často narážel. Do utkání také vstoupila pětiminutová přesilovka domácích, avšak ani ta gól nepřinesla a hráči Ústí před závěrečnou fází zápasu stále vedli o jediný gól.

Třetí třetina přinesla ještě o poznání vyšší tempo hry. Slovanu se v něm dařilo o něco lépe, což využíval k častým atakům na branku. Na druhé straně i Kralupy předváděly celkem aktivní hru a gólman Svoboda měl párkrát dost namále. Svůj tým ale podpořil bravurními výkony, čímž udržel čisté konto.

A naopak domácí tým byl v závěru úspěšnější. Na 2:0 dokázal zvýšit po vydařené kombinační souhře Tomáš Stuchlý, který s přehledem vymetl prostor u levé tyče kralupské branky. Následně dílo dokonal Vít Šindelář. Ten definitivně stvrdil vítězství Slovanu v tomto utkání a tedy i postup do play-off. V něm Slovan narazí na jednoho z dvojice Havířov – Přerov.

Ohlasy trenérů

Jiří Merta (HC Slovan Ústí nad Labem): Od začátku až do konce to byl parádní zápas. Kluci k němu přistoupili zodpovědně, předvedli super týmový výkon. V zápase bylo všechno, nechyběly tam emoce, bojovnost, náboj. Myslím si, že diváci viděli parádní hokej, hrálo se nahoru dolů, bylo to rychlé, bylo to důrazné. Kluci si to zasloužili, za výsledkem si šli po celou dobu, prostě všechna čest. Je to odměna za jejich celoroční práci, protože leden jsme měli trochu rozbitý. Měli jsme hodně zraněných a nemocných hráčů a dost bodů nám uteklo. Kluci se semkli, makali, play-off si vybojovali a jsme strašně rádi.

Lukáš Majer (HK Kralupy nad Vltavou): Zápas to byl hodně zajímavý, na to, že to bylo 36. kolo. Domácí jej sehráli výborně, výborný výkon jim podal brankář a blahopřeji jim k vítězství.

Sdílet článek na sociálních sítích

Junioři

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže