Ú s t í n/L. - V rámci 14. kola REDSTONE extraligy juniorů jsme měli možnost sledovat v Ústí nad Labem souboj prvních dvou týmů tabulky západní skupiny. Mladíci Slovanu v tomto souboji dali jasně najevo, kdo je lídrem západní skupiny a vyprovodili svého soupeře šesti brankami. Navíc Jakub Volke v brance zapsal čisté konto, čímž korunoval svůj skvělý výkon. Další výzva čeká juniory příští neděli, kdy doma přivítají Havlíčkův Brod.
ne 27. 10. 2019, ZS Ústí n/L
HC Slovan Ústí nad Labem
HC Kralupy nad Vltavou
6:0 3:0, 3:0, 0:0

Branky a nahrávky: 4. Tot (Mareš), 8. Harkabus (Janoušek, Stuchlý), 19. Macel (Čermák), 31. Mareš (Tot, Hakrabus), 39. Šešina (Brandner), 40. Janoušek (Harkabus). Rozhodčí: Lukáš Místecký – Martin Ševic, Ondřej Lauko. Vyloučení: 3:5, navíc David Bradáček (KNV) - 2+10 minut za vražení na hrazení. Využití: 2:0. Průběh utkání: 6:0.

HC Slovan Ústí nad Labem: Volke – Gottfried, Jarábek, Mareš, Šešina, Stuchlý (A), Polata, Štěpánek – Janoušek (A), Čermák, Brandner – Harkabus, Macel, Hampl – Tot, Matloch, Šindelář – Kušej.

HC Kralupy nad Vltavou: Halamka (8. Krinwald) – Drozda, Halamka Marek, Zedek, Hes, Šimůnek, Hájek, Kučera – Soukup, Štibran, Januška (C) – Kleveta, Marek, Pejchal – Bradáček, Runza, Binko – Kočí, Litera.

Komentář

Souboj o první místo v západní skupině REDSTONE extraligy začali lépe mladíci Slovanu, ale ani střela Adama Janouška, ani pokus Pavla Gottfrieda neskončily za Halamkou. Poté dostal Slovan první možnost přesilové hry a tu využil velmi rychle. Ránu Erika Mareše dorazil do sítě Jakub Tot – 1:0! Utekly pouhé čtyři minuty a ústečtí mladící slavili podruhé. Rychlý únik zakončil přesnou ranou Matěj Harkabus, který donutil hosty k oddechovému času a výměně brankářů – 2:0! Při prvním oslabení Slovanu jsme měli možnost vidět velké šance na obou stranách. Nejprve vychytal Jakub Volke Aleše Drozda, a na druhé straně se neujala bekhendová klička Matěje Harkabuse v úniku. Hosté z Kralup nemohli slavit ani po rychlém úniku Kryštofa Pejchala, jehož pouť skončila ranou do pravé tyče. V závěru první periody ukázal velký důraz Jan Macel, který přetlačil v souboji obránce a samostatný únik zakončil přesnou ranou pod lapačku – 3:0!

Začátek druhé třetiny přinesl velmi rychlý hokej z obou stran a zároveň dvě velké šance. Za hosty se neprosadil z mezikruží David Bradáček, za domácí neuspěl v samostatném úniku Roman Brandner. Kralupy poté ubránily oslabení a hned z trestní lavice ujel sám na Volkeho Tomáš Kleveta, ale domácí brankář tento souboj vyhrál a šanci zlikvidoval. Kralupy hřešily ve druhé periodě na nevyužívání šanci! Kryštof Pejchal měl dokonce prázdnou branku před sebou, ale kotouč mu nesedl ideálně a svou střelu poslal vedle pravé tyče! Hosté byli potrestáni za svou střeleckou potenci těsně po polovině utkání, když ranou od modré trefil přesně horní růžek Erik Mareš – 4:0! Další branku do sítě Kralup mohl přidat Pavel Gottfried, ale odkrytou část branky trestuhodně netrefil. Pátou branku do sítě Kralup nakonec stihl přidat ještě ve druhé třetině Jaroslav Šešina, jehož rána cinkla o horní tyč a zapadla do sítě – 5:0! V poslední minutě druhé části dostali domácí ještě výhodu dvojnásobné přesilové hry a tu využil osm vteřin před sirénou Adam Janoušek – 6:0.

Úvod třetí části začal ve čtyřech na obou stranách a Matěj Harkabus svou ranou rozezvučel pouze zadní plexisklo. Na druhé straně lapil střelu Davida Litery přesný Jakub Volke. Domácího fantoma v brance nepřekonal ani na levé straně osamocený kapitán hostů František Januška, jenž nenašel střelou mezeru mezi betony Jakuba Volkeho. Gólový účet třetí třetiny neotevřel ani domácí Samuel Hampl, jehož střela orazítkovala horní tyč. Kralupy nedokázaly poté využít svou přesilovou hru, která měla sice kvalitu, ale Jakub Volke svou branku pro dnešní utkání doslova zavřel.

Ohlasy trenérů

Jiří Merta (HC Slovan Ústí nad Labem): Dneska se nám utkání povedlo. Hlavně jsme nedostali branku, i když Kralupy jsou kvalitní tým. Hrál dnes první s druhým, hrál se dobrý hokej nahoru, dolů. My jsme byli efektivnější v koncovce, a i když měly i Kralupy své šance, nás dnes podržel Jakub Volke v brance, který tam měl horké chvíle. Nejvíce se projevila naše kvalita v útočné třetině, kde jsme byli efektivnější a hokejovější.

Lukáš Majer (Kralupy n.V.): Těžko se to dnes hodnotí, domácí nás v prvních dvou třetinách jasně přehráli. První dvě třetiny bylo na ledě pouze jedno mužstvo. V třetí třetině jsme hru vyrovnali, ale domácí dnes vyhráli naprosto zaslouženě. Ústí má zkušené mužstvo a to se dnes v těch prvních dvou třetinách projevilo. Je to však pouze jedno utkání, které dopadlo, jak dopadlo. My jedeme dál, věříme tomu, jak chceme hrát, jak se prezentovat. Z dnešního utkání se poučíme a jedeme dál.

Sdílet článek na sociálních sítích

Junioři

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže