Ú s t í n/L. - V prvním utkání na zimním stadionu po vánoční přestávce přivítali junioři v pátek 7.1 k pětadvacátému kolu ligy soupeře z Jablonce nad Nisou. A byla to parádní podívaná. Skóre se měnilo celkem dvanáctkrát a skoro vždy v krátkém rozmezí desítek sekund. Tvořivější a lépe se pohybující domácí tým nakonec zaslouženě tyto gólové hody získal v poměru 8:4 na svou stranu a připisuje si další dva body.
pá 7. 1. 2005
HC Vlci Jablonec nad Nisou
8:4 4:3, 3:0, 1:1

Branky: 8. Lojek (Jiří Svoboda), 9. Janus (Musílek), 19. Gottfried (Jiří Svoboda, Lojek), 20. Petrus (Kupec), 24. Gottfried (Lojek), 31. Bašta (Janus), 36. Jakl (Gottfried, Kučera), 48. Gottfried (Lojek, Jiří Svoboda) - 10. Nedvěd (Rašín), 11. Čejka (Mrkvička, Preussler), 19. Preussler, 47. Preussler (Daněk). Rozhodčí: Plachý - Marek, Pokorný. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 60. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 7:3, 7:4, 8:4.

Byli to domácí, kdo do zápasu vstoupili aktivněji. Vyslali první střelu a zpočátku hráli lépe. Mezi pěknými kombinacemi vynikl Baštův pokus, který skončil na boční síti. Další příležitost domácích už skončila gólem. V čase 7:40 Jiří Svoboda rozdrtil o mantinel jednoho ze soupeřů a volný puk poslal ihned před bránu na Lojka, který se nemýlil – 1:0. Toto skóre ale na tabuli dlouho nesvítilo. O 32 sekund později totiž vystřelil od modré věkem ještě dorostenec Musílek a Janus odražený puk pohotově doklepl – 2:0. V 10. minutě střílel ještě od modré Jakl, ale třetí rychlý gól nepřišel. Naopak. Na druhé straně Rašín v protiútoku nahrál Nedvědovi a ten jen nastavil hůl – 2:1. A ani tento stav netrval dlouho. Tentokrát to bylo celých 46 sekund, než se na časomíře ukázalo 2:2. To se Čejka mohutně napřáhl a trefil přesně horní růžek branky. Kdo ale čeká, že se gólové hody zastavily, je na omylu. Nejdříve sice Stehno dorážel mimo, ale ve 14. minutě ukazoval rozhodčí opět rukou do domácí branky. To se Preussler v kruhu obtočil kolem obránce a rovnou vyslal puk směr brána. Ten kupodivu golmana překvapil a po zemi dojel až za čáru. Jenže ani to nebylo vše. Hráči se sešli na buly, ze kterého vyjel Lojek, posunul na Jiřího Svobodu a ten vybídl po své střele číhajícího Gottfrieda k přesné dorážce, kterou opět po 14 vteřinách tento střelec změnil vývoj klání. Už už to vypadalo, že se první třetina dohraje v klidu, když Petrus kroužil jako sup okolo brankoviště tak dlouho, dokud z toho nepadal branka – 4:3.

Do prostřední části vstoupili o něco rychleji zase Lvi, které reprezentovali svými pokusy Petrus a Kupec. V další šanci byli Lojek hledající s Gottfriedem střílejícím. A jejich kombinace se stala úspěšnou – 5:3. Poté ale jako by se domácí uklidnili a hosté naopak ztratili chuť. Hokej přestal přinášet zajímavé momenty, i když se to tak mohlo jen zdát, protože divák viděl v první části gól každou třetí minutu a čekal to samé i teď. Až před uplynutí poloviny hrací doby procitl hostující Baroch a pokusil se z dálky skórovat. Jenže pak jeho spoluhráči chybovali na své útočné modré čáře, kde jim sebral kotouč Bašta, jenž svůj únik zakončil jak efektním tak efektivním bekhendovým blafákem a donutil brankáře Tomíčka k předčasnému opuštění své klece– 6:3. Nahradil ho Obyt, který ale zanedlouho kapituloval také. Domácí hráli přesilovku, ve které se puk pohyboval po ose Kučera-Gottfried-Jakl, posledně jmenovaný jednu z kombinací utnul přesnou střelou – 7:3. S hosty to v tu chvíli vypadalo špatně, kdekdo čekal ještě větší výprask a opožděnou vánoční nadílku v podobě dalších gólů. Ve druhé části už se ale nic vážného nestalo.

Také úvod poslední dvacetiminutovky hovořil pro žlutomodré. Byla jim nabídnuta dvojnásobná přesilová hra, kterou ale v rozmezí 45. a 47. minuty nevyužili. Domácím se paradoxně dařilo více v klasickém počtu hráčů na ledě. V 51. minutě zakombinovala opět skvěle řada Janus-Kloz-Bašta, aby prvně jmenovaný v těsné blízkosti brankáři šanci spálil. V podobné situaci se po dvou minutách octl také Jedlička po vysunutí Kupce, jenže i on byl nepřesný. V téže minutě si nenápadně jablonecký Preussler na jel v bekhendovém postavení na střed hřiště a když už byl na dostřel, zkusil vyslat puk na ústeckou branku. V 55. minutě se pro změnu na druhém konci kluziště blýskl Bašta. Obbruslil dva protihráče a chytře se zkoušel trefit do protipohybu strážce klece. Ten byl ale pozorný a nachytat se nedal. Hra i soustředěnost domácích trochu polevila a Preussler toho využil k další nepozorovatelné akci. Jel po mantinelu a protože ho nikdo nestíhal na těsno, měl čas vystřelit a to se mu povedlo dokonale – 7:4. Gólová přestřelka ale nebrala konců, opět se na odpověď nedalo čekat déle než minutu. Na začátku 58. minuty nahrál Lojek do mezikruží Gottfriedovi, jehož bomba z první vymetla pavučinky v jablonecké bráně a znamenala pro střelce dosažení hatrricku – 8:4. Pak ještě jeho spoluhráč Klaus neproměnil vyloženou šanci, když stál osamocen u brankoviště a ani Stehno z hostujícího týmu si nepočínal při svém sólu jinak.