V neděli 29.1.2017 Slovan opět vyhrál domácí zápas, a to 6:0. Tým Kobry se tedy domů vracel s nepořízenou a do Kosinovy branky se hostím nepodařilo vstřelit ani jeden gól.
ne 29. 1. 2017, ZS Ústí nad Labem
HC Kobra Praha
6:0 3:0, 1:0, 2:0

Branky a nahrávky: 2. Dörner, 6. Balcar (Dörner), 15. Hucek (Magasanik), 38. Moucha (Hucek, Balcar), 49. Veselý (Žďánský), 53. Hucek (Kopta, Zdvořáček). Rozhodčí: Wagner - Grundler, Svobodová. Vyloučení: 6:4. Diváci: 83. Střely na branku: . Průběh utkání: 6:0.

Ústecký Slovan s.r.o.: Kosina - Loukota, Vytejček, Hucek, Moucha, Balcar, Zdvořáček, Tomáš, Dörner, Amirov, Magasanik, Veselý, Žďánský, Kopta.

HC Kobra Praha: Krása - Hofman, Vencl, Hodoňský, Wünsch, Šťastný, Sovík, Mužík, Souček, Brandejský, Koliš, Lukáš.

Od začátku zápasu byl puk v držení domácích hráčů. Hned ve 2. minutě dostal svůj tým do vedení Dörner. Hra se i nadále pohybovala spíše u brány hostí. Také díky tomu se Slovanu podařilo vstřelit druhý gól – tentokrát se trefil Balcar, kterému asistoval střelec první branky. Tým Kobry dostal šanci v podobě oslabení domácích, ale ani přes vyvíjený nátlak se hostům nepodařilo snížit skóre. Několik minut na to domácí opět zvyšují své vedení, díky Huckově gólu, kterému dopomohla asistence Magasanika.

Na hře pražského týmu bylo v prvních minutách 2. třetiny zřetelné odhodlaní snížit náskok domácích. Obě mužstva byla v průběhu druhé třetiny několikrát v oslabení. Hostům se, bohužel pro ně, ale nepodařilo ani jednu přesilovou hru využít. To se povedlo až hráči domácího týmu Mouchovi dvě minuty před koncem druhé třetiny, díky asistenci Hucka a Balcara. Domácí tým ukončil třetinu s velmi příznivým skóre.

V poslední části zápasu byl hned od prvních minut kotouč v držení Slovanu. Kobra dostala další šanci v podobě přesilové hry, ale tu se jim nepodařilo proměnit ani tentokrát. Oba týmy měly několik solidních šancí, z nichž se dvě podařilo proměnit domácím hráčům. Jako první se trefil Veselý s asistencí Žďánského, šestým gólem potvrdil domácí vítězství Hucek, kterému přihrál Kopta. Ani dvě přesilové hry obou mužstev na konci 3. třetiny nic nezměnily, a Slovan se tak mohl radovat z výsledku 6:0.

,,Myslím, že soupeř nebyl tak kvalitní, aby nás prověřil jako tým. Ale výkon stačil,'' vyjadřuje se k vyhranému zápasu střelec 4. gólu, Jakub Moucha. Patrik Balcar, který se rovněž zasloužil o jednu branku pro svůj tým, dodává: ,,Mohli jsme dát víc gólů, ale je paráda, že jsme žádný nedostali. Nepředvedli jsme ale všechno, co v nás je, máme na víc.''

Jiří Merta (HC Slovan Ústí.n.L.): S Vlastou Davídkem hodnotíme zápas samozřejmě kladně. Byly to povinné tři body, vyhráli jsme 6:0. Výsledek vypadá přesvědčivě, ale soupeř nás vůbec neprověřil do dalších bojů, podal slabý výkon.

Rudolf Dlouhý (HC Kobra Praha): Myslím si, že dnešní zápas ani nemusím komentovat. Soupeř byl určitě ve všech směrech jednoznačně lepší, k vítězství gratuluji. Pro náš tým hrálo velkou roli to, že nás postihla nějaká zranění a hodně hráčů je na marodce. To nás ale neomlouvá, protože ani přes velkou absenci hráčů jsme dnešní zápas nemuseli odehrát takto nekvalitně.