Ú s t í n/L. - Junioři odehráli druhý barážový zápas. V domácím prostředí hostili PZ Kladno. Lvíčata byla od úvodního buly lepší, první třetinu, která určila vývoj zápasu, vyhrála 4:2. Ve zbytku utkání vstřelila další tři góly a vyhrála 7:3. Dva přesné zápasy zaznamenal Kuchynka i Dostálek.
ne 17. 3. 2013
PZ Kladno
7:3 4:2, 2:1, 1:0

Branky a nahrávky: 9. Kuchynka (Hanzl, Kubáč), 11. Dostálek (Faigl), 16. Kuchynka (Kubáč, Fojt), 17. Bačák (Vegner), 22. Hanzl (Ságer), 30. Navarra (Faigl, Dostálek), 60. Navarra (Ságer, Faigl) – 6. Butor (Větrovec, Vodička), 18. Vodička (Butor, Voráček), 27. Butor (Kadlec). Rozhodčí: Smitka, Hrubý - Ledinský, Kajínek. Vyloučení: 9:5. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 273. Střely na branku: 41:26. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:3, 7:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Novák D. - Zdvořáček, Smetana, Navarra, Fojt, Kubáč, Kuchynka, Hanzl. Piewak, Strnad, Ságer, Dostálek, Holeček, Vegner, Faigl, Musil, Jindřich, Bulva, Neumann, Málek

PZ Kladno: Kameš, od 17. Černý - Větrovec, Dolgoš, Jirák, Kadlec, Vodička, Čejka, Krpelan, Butor, Novák J., Homer, Hovsepjan, Tlustý, Raclavský, Šroubek, Voráček, Veselý

Vstup do zápasu se Lvíčatům nepovedl, v šesté minutě inkasovala z hole Butora první branku. Žlutomodří se nezalekli a po necelých třech minutách vyrovnal Kuchynka. Ústí obléhalo kladenskou branku i na dále, z čehož těžil Dostálek. V čase 15:48 se prosadil Kuchynka povedenou střelou. O padesát sekund později se do kotouče opřel Bačák a domácí vedli 4:1. Kladno nestíhalo, potřebovalo nějaký impulz, a tak vyměnilo gólmany. Do hry šel Černý. Změna pomohla, ještě před přestávkou snížil Vodička. Po dvou třetinách vedlo Ústí 4:2.

Lvíčata měla i v prostřední periodě více ze hry, hostujícímu celku docházely síly. Uplynulo šedesát tři sekund a do brejku se dostal Hanzl se Ságerem. Ústecký bek přihrál přesně na hůl Hanzla, který ve vlastním oslabení (!) upravil na 5:2. Ve 27. minutě chybovala žlutomodrá defenziva a Butor měl mnoho prostoru i času pro zakončení. Poslední slovo si v třetině vzal Navarra, který v přesilové hře zakončoval parádní akci do prázdné branky. Po dvou třetinách vedli domácí 6:3.

Poslední třetina se v klidu dohrávala. Lvíčata pohodlně bránila svůj náskok, Kladno do velkých šancí nepouštělo. Hostům v závěru došly síly, což domácím pomohlo. V čase 59:42 stanovil konečný výsledek 7:3 Navarra. Ústí zcela po zásluze vyhrálo.

Milan Skrbek (HC Slovan Ústí nad Labem): S výsledkem jsem spokojený, s předvedenou hrou už ne. Hlavní jsou tři body.