Ú s t í n/L. - Byl to obrovsky vyrovnaný zápas. Lvíčata vždy vstřelila první branku, Stadion musel dotahovat. Litoměřice se svým soupeřem držely krok do třetí branky, poté jim došel střelný prach. Vítěznou branku si připsal Loukota, který v závěru ještě do prázdné branky pojistil výhru.
čt 7. 2. 2013
HC Stadion Litoměřice
5:3 0:0, 2:2, 3:1

Branky a nahrávky: 22. Drha (Zdvořáček, Vaněk), 39. Amirov (Rubeš), 46. Amirov (Rubeš, Zdvořáček), 53. Loukota, 60. Loukota (Drha) - 37. Vandas (Minka), 40. Minka (Vandas), 51. Nikolayeu (Vandas). Rozhodčí: Danylets - Tauš, Krejsa. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváci: 137. Střely na branku: 67:47. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 5:3.

Ústecký Slovan s.r.o.: Zvědělík - Spálenka, Buchtela, Loukota, Kába, Holý T., Vytejček, Moucha, Drha, Bejček, Vico, Leitner, Kordule, Amirov, Rubeš, Zdvořáček, Magasanik, Vaněk

HC Stadion Litoměřice: Dobiáš - Krátký, Minka, Novotný, Lauko, Kloc, Landa, Vandas, Sadil, Prochorenko, Krejza, Nikolayeu, Svoboda, Daniel, Cikánek, Vizner.

První třetina byla velmi nervózní, ani jeden tým nechtěl udělat první chybu. Největší šanci v 15. minutě měli hosté. Ústí propadlo v útočném pásmu. Litoměřice ujížděly dva na jednoho. Gólman Zvědělík vyjel proti střelci, který udělal kličku. Několik soubojů s prázdnou brankou hosté prohráli. Celá ústecká formace vleže zabarikádovala branku. I po této situaci platil bezbrankový stav. Více zajímavých momentů třetina nenabídla.

První branka padla ve 22. minutě. Drha prostřelil gólmana Dobiáše. Další dobrou šanci si vytvořil Zdvořáček, ale minul. To mrzelo dvojnásobně, protože Vandas v čase 36:39 prostřelil Zvědělíka. Lvíčata odpověděla velmi rychle. O necelé dvě minuty se ujala střela Amirova. Třicet tři sekund před koncem periody bylo vyrovnáno. Postaral se o to parádní ránou v brejku ujíždějící Minka. Po dvou třetinách 2:2.

Poslední třetina přinesla velmi vyrovnaný hokej. Skóre se přepisovalo ve 46. minutě, protože se za jásotu domácích prosadil Amirov. Poté se nechal Vyloučit Drha a následnou přesilovku Litoměřice využily. Nikolayeu se prezentoval střelou od modré čáry. Puk možná ještě někdo tečoval. V 53. minutě se zjevil Loukota na správném místě ve správný čas a doklepl touš do branky. O gól vedli domácí a v závěru bylo zaděláno na drama. Sedm sekund před koncem vyhrál v obranném pásmu buly Drha, kotouč doputoval k Loukotovi, jehož přesná rána znamenala pojistku výhry. Ústí vyhrálo herně vyrovnaný zápas 5:3.

Jan Čaloun (HC Slovan Ústí nad Labem): Musím ocenit hru Litoměřic, které dnes hrály opravdu dobře. I přesto, že hlásili cíl pro sezónu dostat se do finálové šestky, nám nedali nic zadarmo. Byl to vyrovnaný zápas až do poloviny poslední třetiny. Musím hráče pochválit za bojovnost a nasazení.