P ř í b r a m - Již čtrnáctou výhru v řadě zaznamenali mladší dorostenci Ústeckých Lvů. Tentokrát v rámci 16. kola ELIOD ligy zajížděli na led sedmého týmu tabulky do Příbrami. Vítězství se nerodilo lehce, domácí hokejisté byli více než 50 minut stále ve hře a až dvě branky Ústeckých v samém závěru utkání potvrdilo jejich výhru.
ne 2. 12. 2012
HC Příbram
3:6 1:2, 1:1, 1:3

Branky a nahrávky: 5. Netolický, 34. Beneš (Vach), 49. Netolický (Murarik) - 13. Zdvořáček (Magasanik), 17. Rubeš (Tůma, Buchtela), 24. Tůma (Rubeš), 48. Rubeš (Tůma, Amirov), 52. Tůma (Rubeš), 57. Zdvořáček (Ozom, Magasanik). Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 110. Střely na branku: 38:50. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:6.

HC Příbram: Jiroušek - Polívka, Pospíšil, Rampfel, Kálal, Vach, Sýkora, Kozohorský, Rezek, Beneš, Murarik, Uhlík, Kala, Chládek, Pinkas, Netolický, Šmíd, Margaritopulos, Vacek, Novotný

Ústecký Slovan s.r.o.: Rychtář - Vytejček, Drha, Buchtela, Komár, Kába, Moucha, Spálenka, Janíček - Amirov, Tůma, Rubeš - Zdvořáček, Ozom, Magasanik - Leitner, Vico, Kubín - Bejček

Začátek utkání se odehrál bez vážnějších akcí. Obě mužstva se navzájem oťukávala. První gól utkání tak padl paradoxně po první střele domácích, kdy se v 5. minutě střelou mezi betony prosadil Netolický. Hosté však nezaostávali a díky svému pohybu se dostávali do častějšího zakončení. V 10. minutě si těžký zákrok připsal hostující Rychtář. Poté se ocitl ve velké šanci Tůma po střele Rubeše. Vyrovnání přišlo ve 13. minutě. Zdvořáček se vytáhl z levého rohu a také střelou mezi betony pokořil domácího gólmana. O 2 minuty později se snažil svoji úspěšnost zopakovat, ale jeho bekhendovou střelu z mezikruží brankář kryl. Na 1:2 v 16. minutě zvýšil Rubeš, kterému na modré čáře přenechal puk Tůma. Zbytek třetiny dohrávali hosté v přesilové hře, ale branku nevstřelili.

Do druhé třetiny hosté vstoupili opět aktivně. Své šance ale Tůma ani Rubeš nevyužili. A tak se povedla ve až ve 24. minutě ukázková akce. Rubeš vyhrál buly pro Tůmu, Amirov správně zablokoval domácího obránce a kapitán Ústeckých švihem pod vyrážečku zajistil odskočení ve skóre. Následovaly další nevyužité šance hostí. Rychtář si připsal první zákrok až ve 26. minutě. O minutu později vyzval Bejček nahrávkou do brejku Vica, ale jeho zakončení skončilo v gólmanově náručí. Ve 29. minutě se ocitl v obrovské šanci domácí kapitán Vach, jeho pokus Rychtář zlikvidoval. Následovala dvojnásobná přesilovka domácích, hosté se ale ubránili. Co se domácím nepovedlo v přesilovce, to se jim povedlo ihned poté. Po chybě v obraném pásmu snížil Beneš – 2:3. Touto brankou se domácí dostali zpět do hry a do konce třetiny se šance střídaly na obou stranách.

Do třetí třetiny domácí vstoupili dobře a ve své přesilové hře měli spoustu šancí na vyrovnání. Uklidnění pro hosty mělo přinést zvýšení vedení po brance Rubeše, ale domácí po necelé minutě dokázali odpovědět. To když Netolický překvapil Rychtáře střelou zpoza modré čáry – 3:4. Hned z následující akce však Rychtář předvedl ukázkový semafor. Nedáš – dostaneš. Toto pořekadlo předvedla opět první řada. Rubeš vybojoval kotouč pro Tůmu a ten zvýšil na 5:3 z pohledu hostí. Na konečných 3:6 po tlaku okolo domácí branky zvýšil Zdvořáček, který po závaru před domácí brankou jako první objevil puk a tahem skóroval. Závěr utkání domácí dohrávali oslabeni o jednoho hráče, a tak si hosté pohlídali další výhru.