Ú s t í n/L. - Dalším soupeřem juniorů byla Mladá Boleslav. Zápas byl herně vyrovnaný, nicméně na skóre vyhrála Boleslav 4:1. Po dvou třetinách vedli hosté 2:1. Lvíčata se snažila vyrovnat, otevřela hru. to se jim stalo osudným, protože v závěru inkasovala dvě branky.
čt 10. 1. 2013
BK Mladá Boleslav
1:4 0:0 1:2,0:2

Branky a nahrávky: 24. Faigl (Kuchynka) - 26. Podsedníček (Souček, Koudela), 38. Koudela (Frolík), 57. Marek (Kulich, Kulhánek), 60. Němec (Podsedníček). Rozhodčí: Smitka - Hejl, Bosák. Vyloučení: 8:3. Bez využití. Diváci: 137. Střely na branku: 44:41. Průběh utkání: 1:0, 1:4.

Ústecký Slovan s.r.o.: Novák - Zdvořáček, Křepelka, Ságer Holeček, Vegner, Motejlek, Bulva, Málek - Fojt, Kuchynka, Hanzl, Kubáč, Piewak, Dostálek, Bačák, Strnad, Faigl, Musil, Jindřich

BK Mladá Boleslav: Sejpal - Souček, Kulhánek, Němec, Marek, Kurka, Rovný, Podsedníček, Chvátal, Holada, Brzák, Frolík, Kulich,Školoud, Bičiště, Vrba, Koudela, Bartoš, Rys.

Utkání začalo v rychlém tempu, oba týmy měly šance skórovat, ale brankáři byli lepší než útočníci. Novák několikrát podržel výbornými zákroky domácí tým. Boleslav dostala přesilovou hru. Krátce po jejím ukončení se k pěkné střele odhodlal Motejlek, který mířil jen do hrudi gólmana. Kuchynka se dostal po uplynutí trestu do brejku, ten ale spolu se spoluhráči nedotáhl do konce. V závěru třetiny šli domácí do tří. Přesilová hra o dva muže se přesunula do další třetiny.

Boleslav početní výhodu nevyužila. Po Kuchynkově přesném pasu se do brejku dostal Faigl, který v souboji s gólmanem Sejpalem uspěl. Jednalo se o gól při hře čtyři na čtyři. To běžela 24. minuta. Boleslav rychle vyrovnala. Součkovu střelu vyrazil Novák jen před sebe. Tam měl snadnou práci Podsedníček, který vyrovnal na 1:1.Góly od sebe dělily necelé dvě minuty. Hra byla opět vyrovnaná. V závěru třetiny skórovali hosté. Koudelova střela proletěla mezi betony gólmana Nováka do branky. Za stavu 1:2 skončila druhá třetina.

Do třetí třetiny vstoupila Lvíčata aktivně, jejich snahy ukončilo postavení mimo hru. Dobrou střelu vyslal domácí Fojt, ale hostující gólman byl připraven. Ústeckým rychle ubýval čas na vstřelení vyrovnávací branky, naopak hosté bez problémů bránili. Dokonce ještě skórovali. Marek propálil Nováka a hosté vedli 3:1. V poslední vteřině hry skóroval Němec. Mladá Boleslav tedy vyhrála 4:1.

Jiří Merta (HC Slovan Ústí nad Labem): Je to škoda, byl to vyrovnaný zápas. V posledních minutách jsme otevřeli hru, toho soupeř využil.