Ú s t í n/L. - Ústecký juniorský tým nezvládl další utkání. V domácím prostředí slibně rozehrál úvodní třetinu proti Vítkovicím. Jenže ve zbytku zápasu se ukázal propastný rozdíl mezi týmy. "Vítci" si odváží tři body za výhru 9:1. Situace je pro žlutomodré vážná. Na posledním místě tabulky ztrácí tři body a navíc mají výrazně záporné skóre.
čt 4. 10. 2012, Zlatopramen Arena
HC Vítkovice Steel
1:9 0:0, 0:4, 1:5

Branky a nahrávky: 57. Megela (Pořický) - 22. Slováček (Pasker, Řehák), 30. Němec (Bumbál, Blahuta), 37. Němec (Bumbál, Blahuta), 37. Slováček (Řehák), 44. Blahuta (Tomi, Illéš), 52. Bumbál (Štencel, Illéš), 54. Slováček (Holý, Řehák), 56. Česlík (Král, Jonáš), 58. Kovář (Slováček, Řehák). Rozhodčí: Smitka - Místecký, Rozlílek. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 137. Střely na branku: 18:60. Průběh utkání: 0:8, 1:8, 1:9.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek, od 38. Novák - Megela, Zdvořáček, Smetana, Křepelka, Fojt, Kubáč, Hanzl, Piewak, Štěpánek, Barák, Grin, Vlach, Holeček, Vegner, Pořický, Jindřich, Janák, Neumann

HC Vítkovice Steel: Svoboda - Král, Tomi, Štencel, Hawlík, Illéš, Němec, Bumbál, Kovář, Jonáš, Česlík, Slováček, Řehák, Deusch, Cabák, Holý, Blatula, Pasker, Bail, Máj

Úvod zápasu patřil hostům, protože hráli lépe a i v osobních soubojích měli převahu. Klíčové momenty v první třetině byly hned dva. Ústečtí se mohli spolehnout na gólmana Petráska, který zneškodnil všechny střely vítkovických hráčů. Žlutomodří si zahráli v 15. minutě přesilovou hru. Díky ní se dostali do několika dobrých střeleckých postavení, na brankáře Svobodu si ovšem nepřišli. Zbytek třetiny byl v režii domácího výběru, který díky další početní výhodě zlepšil herní projev. Za stavu 0:0 skončila první třetina.

Start do třetiny měli domácí dobrý, připsali si několik povedených střídaní, kdy dokázali soupeře potrápit. Vítkovice ukázaly větší hlad po gólech. Ve 22. minutě domácí obrana zazmatkovala, a tak toho využil Slováček a poslal Vítkovice do vedení 1:0. V polovině třetiny si opět ústecká defenziva vybrala slabší chvilku, protože od puku nedokázala odstavit Němce, který se pohyboval i v místech, kde stál Megela. Domácí bek ale soupeře vůbec neatakoval, což se ukázalo jako rozhodující. Vítkovický útočník zvýšil na 2:0. Ve 37. minutě byla signalizovaná výhoda hostujícímu týmu. Bumbál našel na milimetry přesnou přihrávkou Němce, který prostřelil na boku ležícího Petráska. O necelou půlminutu později to bylo již 0:4. Opět nedůslednost obranné hry umožnila velmi snadno skórovat Slováčkovi, který poslal své barvy do výhodné pozice. Toto už bylo na Petráska moc, a tak se pakoval z branky. Jeho nástupce Novák ve zbytku třetiny branku neinkasoval, i když několikrát měl vyloženě štěstí. Po dvou třetinách bylo skóre 0:4.

V poslední třetině padlo ještě mnoho branek. Ve 44. minutě skóroval Blahuta, který prostřelil Nováka v brance Ústí a zvýšil na rozdíl pěti branek. O osm minut později se skóre přepisovalo znovu, Bumbál si z Ústí udělal „dobrý den“ a nekompromisně prostřelil gólmana Nováka. V čase 53:03 dokonal hattrick Slováček. Domácí prohrávali 0:7, to ještě nebyl konec. O dvě minuty později se do listiny střelců vepsal i Česlík - 0:8. Na kostce svítil čas 56:09 a radovali se domácí .Ústečtí vypíchli puk a ujížděli dva na nikoho. Pořický naznačil střelu a exkluzivní přihrávkou vyzval ke skórování beka Megelu, ten velkorysou nabídkou nepohrdl, a tak se i domácí dočkali čestného úspěchu – 1:8. Poslední slovo si vzal Kovář a upravil na konečný stav 1:9.

Jiří Merta (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Na soupeře jsme nestačili po všech směrech."
Jakub Petr (HC Vítkovice Steel): "Po dlouhé cestě jsme na hráče apelovali, aby dodržovali krátká střídání. Ústí jsme přehrávali celý zápas. Chtěl bych pochválit tým, protože hrál naplno, i když zápas byl rozhodnutý."