Ú s t í n/L. - K úvodnímu zápasu NOEN extraligy juniorů nastoupila Lvíčata. Do Ústí přijel tým Českých Budějovic, který od samého úvodu tahal za kratší konec pomyslného provazu. Žlutomodří vyhráli 2:0 a zvládli důležitý první zápas.
čt 6. 9. 2012, Zlatopramen Arena
Ústecký Slovan s.r.o.
HC Mountfield ČB
2:0 2:0,0:0,0:0

Branky a nahrávky: 9. Fojt (Musil, Kubáč), 19. Hanzl. Rozhodčí: Luczków - Hynčica, Toman. Vyloučení: 5:5, navíc Prokop (MOU) 10 min. NESP. Bez využití. Diváci: 80. Střely na branku: 26:32. Průběh utkání: 2:0

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Zdvořáček, Smetana, Fojt, Kubáč, Hanzl, Piewak, Štěpánek, Ságer, Bačák, Grin, Holeček, Vegner, Pořický, Musil, Janák

HC Mountfield ČB: Bláha,- Kříž, Štěpán, Janásek, Škopek, Švec, Ciboch, Přibyl, Plášek, Švihálek, Prokop, Rob, Erben, Reiniš, Svoboda, Bílek, Pašek, Kolařík, Trummer

Komentář

Ústečtí nezačali zápas dobře, soupeř hrál v úvodu více než minutu a půl přesilovku o dva muže. Ta ovšem zůstala nevyužita. V 9. minutě padla první branka nového ročníku NOEN extraligy juniorů. K velké radosti domácího publika se prosadil Fojt. Dorazil Musilovu střelu do branky, a tak poslal domácí do vedení. Budějovičtí se snažili, ale naráželi na velmi dobře organizovanou defenzivní řadu žlutomodrých. V závěru třetiny si před Bláhu vybruslil Hanzl a přišpendlil puk pod horní tyčku. Při této akci se rozbušilo srdce každému příznivci hokeje. Za stavu 2:0 skončila úvodní třetina.

Prostřední třetina přinesla vyrovnaný hokej. Postupem času ale Budějovicím docházely nápady, a tak klesaly i šance hostů na zvrat zápasu. Ústečtí drželi puk daleko od své branky. Pokud se už Budějovičtí dostali ke střele, našli připraveného Petráska. V této části hry branka nepadla, do kabin se šlo za stavu 2:0 pro domácí.

Ve třetí třetině se do několika šancí dostal domácí Janák, ale na Bláhu si nepřišel. Budějovičtí měli stále stejný problém – ne a ne se dostat do gólové pozice, natož ji využít. V závěru se odhodlali ke hře bez brankáře, ale ani power play nezvrátila prohru. Ústí vyhrálo zaslouženě 2:0, naopak Budějovice podaly mdlý výkon.

Ohlasy trenérů

Milan Skrbek (Ústí): "Je důležité, že jsme zvládli zápas a vyhráli. Pomůže to zejména po psychické stránce. Všechny zápasy v této lize budou velmi podobné tomu dnešnímu. Dnes hráči hráli na maximum a bojovali.Musíme se soustředit jen na vlastní výkon."

Sdílet článek na sociálních sítích

Junioři

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže