st 21. 9. 2011
HC Děčín
3:7 0:2, 1:2, 2:3

Branky: Šafařovský 3, Jouza 2, Štěpánek, Batryn.

Žáci šesté třídy odcestovali k sehrání druhého zápasu do nedalekého Děčína. Žlutomodří vstoupili do zápasu lépe a byli aktivnější. Po dvaceti minutách, které přinesly pohledný hokej, byl stav lepší pro Ústí, vedlo o dvě branky.

Po krátké přestávce sudí vhodil úvodní buly a zahájit druhou třetinu. V této části hry se hra domácího týmu zvedla, díky tomu vstřelili kontaktní branku. Ústečtí se nenechali zahanbit, podávali velmi dobrý výkon. Po dvou třetinách vedlo Ústí 4:2.

Kdo si myslel, že tento zápas byl rozhodnutý, mýlil se. Děčín do poslední periody vstoupil aktivně, v derby nechtěl prohrát. Zápas nabídl mnoho krásných momentů. Domácí vstřelili branky dvě, hosté dokonce o jednu více. Ústí nad Labem vyhrálo v derby s Děčínem 7:3. Pro Děčín poněkud krutá porážka.