Ústí nad Labem - Velmi zajímavý zápas nabídla předehrávka 22. kola mezi Ústím a Spartou Praha. Ústí nad Labem, které po většinu zápasu dotahovalo, nakonec zvítězilo díky proměněným samostatným nájezdům Marka BARÁNKA.
čt 14. 10. 2010, Zlatopramen Arena
HC Slovan Ústí nad Labem
HC Sparta Praha
4:3sn 0:0, 1:2, 2:1 - 0:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 32. Patzelt (Sýkora), 49. Řídel (Vykouk, Andres), 60. Málek (Patzelt), rozhodující nájezd Baránek - 23. Krudenc (Pulkab), 35. Krudenc (Pulkrab), 54. Svoboda (Slavata). Rozhodčí: Barna - Hauser, Stulák. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 137. Střely na branku: 28:35. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.

HC Slovan Ústí nad Labem: M. Chmel - D. Málek, Marek Baránek, Šimanovský, Babušík, Mir. Straka, J. Trončinský - Patzelt, O. Sýkora, Řídel - Chovanec, L. Polák, Vykouk - Andres, Ordoš, Kopta - J. Procházka. <b>Trenér:</b> Mareš.

HC Sparta Praha: Pirs - Groer, Vokurka, M. Kolář, Mikliš, Keller, Knobloch - Krudenc, Pulkrab, Bartoš – Oždian, Slavata, Major - M. Svoboda, Linda, Lojka - Hozák, Černoch, Sladkovský. <b>Trenér:</b> Kužílek.

Komentář

Utkáni začalo velmi vlažně, na obou týmech byla znát nervozita. Oba celky nastupovaly s jistým respektem a nejen proto se v prvním dějství neurodila žádná větší branková příležitost.

Do druhé třetiny vstoupilo lépe družstvo Sparty. O první gól Pražanů se dokázal postaral ve třiadvacáté minutě Václav KRUDENC za přispění Marka Pulkraba - 0:1. Severočeši však dokázali za devět a půl minuty odpovědět. O vyrovnání se zasloužil Martin PATZELT, kanadský bod za asistenci si připsal Ondřej Sýkora - 1:1. Netrvalo dlouho (178 sekund) a rudá sborná udeřila znovu. Do černého se opět trefil Václav KRUDENC, opět po skvělém pasu od Marka Pulkraba - 1:2. Ve druhé části se už nic zajímavého neudálo a do kabin se tak odcházelo za stavu 1:2.

O tom že se hrál opatrný hokej také svědčí, že první vyloučení přišlo až na začátku třetí třetiny. Lvi přesilovou hru nevyužili a pár minut poté nabídli početní výhodu soupeři. Ani ten ji nevyužil, avšak krátce po ní se zrodilo vyrovnání. Vše na sebe vzal ústecký forvard Daniel ŘÍDEL za pomoci Vykouka a Andrese - 2:2. V 54. minutě uvolnil Karel Slavata Martina SVOBODU, který dokázal překonat Chmela - 2:3.

Žlutomodří zůstali stále ve hře, nic nevzdávali. Čtyřicet tři sekundy před koncem základní hrací doby si trenér Lvů vyžádal oddechový čas, aby uklidnil své svěřence a poslal do hry nejsilnější pětku, co má k dispozici. O devět sekund později byl ještě odvolán Chmel a připustil do hry o jednoho hráče navíc. Při power-play, v čase 59:36 min. se přeci jen Zlatopramen Arena dočkala. Střela Dominika MÁLKA nedala Pirsovi sebemenší šanci - 3:3 a na pořadu dne tedy bylo pětiminutové prodloužení.

I v něm se hrál opatrnější hokej a rozhodnout musely samostatné nájezdy.

V první sérii uspěl za Slovan Marek BARÁNEK, hostujícímu Martinovi Svobodovi chyběl kus štěstí - 1:0. Ve druhém kole nevyzrál na Pirse Patzelt, hostující Martin Bartoš si však s Chmelem hravě pohrál - 1:1. V dalších nájezdech se nikdo nedokázal prosadit, až v osmé sérii, kdy byl znovu povolán Marek BARÁNEK, jenž prostřelil Pirse se zasložil o bod navíc pro jeho celek - na nájezdy 2:1. Spartě už nepomohl ani tah, kdy se vydal proti Chmelovi jediný jeho přemožitel Bartoš. Po velké bitvě zůstaly body rozděleny, dva zůstaly v Ústí nad Labem, jeden si domů veze Sparta.

Sdílet článek na sociálních sítích

Mladší dorost

Hlavní partneři

Významní partneři

Partneři mládeže