Ústí nad Labem - V rámci osmého kola extaligy mladšího dorostu zavítal do Zlatopramen Areny tým HC Meteor Třemošná, nováček soutěže. Západočeši se nachází na poslední příčce tabulky a pro ústecké hokejisty, bylo vyhrát povinností. Nakonec po velké bitvě zůstávají nakonec všechny tři body v Ústí nad Labem.
ne 10. 10. 2010, Zlatopramen Arena
HC Meteor Třemošná
6:3 1:0, 1:1, 4:2

Branky: 15. Ordoš (Kopta, Patzelt), 25. Patzelt (Řídel), 42. Vykouk, 43. Baránek (Sýkora), 44. Sýkora, 50. Procházka (Šimanovský, Vykouk) - 22. Zdrha, 42. Kepka, 60. Kepka (Zdrha, Michel). Rozhodčí: Toman - Václav Roud, Vojtěch Roud. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 137. Střely na branku: 30:18. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 6:2, 6:3. Zakázaná uvolnění: 2:4. Ofsajdy: 1:1.

Ústecký Slovan s.r.o.: Burkovec - D. Málek, Marek Baránek, Šimanovský, Hucek, Dušek, Babušík, Mir. Straka, J. Trončinský - Patzelt, O. Sýkora, Řídel - Chovanec, L. Polák, Vykouk - Staněk, Ordoš, Kopta - J. Procházka. <b>Trenér:</b> Mareš.

HC Meteor Třemošná: Lehký (44. Lukeš) - Špiroch, Kastner, M. Vlček, Havlík, Hucl, J. Hůlka, Valeček, Zíka - Zdrha, Michel, Kepka - Hrbek, Voves, Čadek - Tymr, Hopčák, J. Sklenička - J. Valeš, Dědič. <b>Trenér:</b> Krampol.

Utkání začalo ve vlažném tempu a pro diváka nebyly úvodní minuty nijak atrativní. Oba týmy měly k dispozici nejednu početní výhodu, ale při nich k žádnému přímému ohrožení branky nedošlo. Až v 9. minutě, při hře 4 na 4 ujel obráncům Slovanu Hrbek, který však byl faulován. Šimanovský mohl být rád, že vyfasoval "jen" dvě minuty a nebylo nařízeno trestné střílení ve prospěch Třemošné. 12. minuta byla ve znamení souhry Kepky a Michela, přičemž poslední jmenovaný se při akci 2 na 1 trefil do tyčky Burkovcovy branky.

O tři minuty později se opakovala podobná akce na druhé straně, ústecký forvard Kopta se trefil do horní tyče, ale následně po dorážce Honzy ORDOŠE zůstal hostující gólman Lehký bezmocný - 1:0. Do přestávky si Lvi již jednobrankový náskok pohlídali a nepustili soupeře do jediné vyložené brankové příležitosti.

Hned na začátku druhého dějství, se Západočechům podařilo vyrovnat. Do listiny střelců se po velmi šťastné trefě z mezikruží zapsal i Ondřej ZDRHA - 2:0. Jeho spoluhráč dobře stínil Tomáši Burkovcovi a nedal mu sebemenší šanci. O dvě minuty později dokázal publiku Jiří Kepka, co všechno se dá nedat, když mu před ÚPLNĚ prázdnou bránu přihrál Michel.

Ve druhé třetině, přesně v polovině 25. minuty, se ve vlastním oslabení odtrhl Martin PATZELT, který nejdříve obehrál beka jménem Martin Hucl a následně vykoupal bekhendem i hájce hostující branky, Lehkého - 2:1. Na konci prostřední části se dostal Slovan do mírného tlaku, gól z něj však vytěžit nedokázali.

Na úvodu třetí třetiny se ledová plocha proměnila v jednu velkou střelnici. V této dvacetiminutovce shlédlo 137 příznivců dvě třetiny všech branek.

Jako první se do černého trefil Lukáš VYKOUK, jenž dělovkou z prostoru mezi kruhy překvapil Lekhého - 3:1.

O dvanáct sekund později viděli diváci v Ústí nad Labem další branku. Hrubou chybu udělal jeden z ústeckých obránců, když nahrál před bránu Jiřímu KEPKOVI. Tomu už nedělalo problém překonat Burkovce, a tak šance hokejistů Třemošné stále žila - 3:2.

Poté ale přišlo zbytečné vyloučení Hopčáka, které potrestal severočeský bek Marek BARÁNEK ranou od modré - 4:2.

Časomíra odměřila 56 sekund a Ústí udeřilo znovu. Pátou branku do sítě hráčů Třemošné přidal Ondřej SÝKORA. Jednalo se o nahození puku na branku téměř z poloviny hřiště, ale brankáře Rudolfa Lehkého to překvapilo a pustil do branky náhradníka, Viktora Lukeše - 5:2.

Ve 45. minutě se za domácí trefil Chovanec. Rozhodčí rozpažil pro posunutou branku. O pět minut později už byla podle sudího branka dosažena regulerně. Nejdříve od modré vypálil Polák, jeho střelu Lukeš vyrazil, ale po následném důrazu před brankovištěm nakonec dostal puk za jeho záda Jiří PROCHÁZKA - 6:2. Hosté se nevzdávali a bojovali až do konce. Jejich snaha byla právem odměněna 41 sekundu před koncem, kdy v přesilové hře upravil kosmeticky skóre Jiří KEPKA - 6:3. Za zmínění ještě stojí tyčka Jiřího Procházky 17 vteřin před závěrečnou sirénou.

Nováček soutěže si nakonec tři body neodváží, ale za předvedený výkon se stydět nemusí. Ústecké Lvy dokázal potrápit a hrát s nimi vyrovnanou partii.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Dnešní utkání hodnotím špatně. Před zápasem jsme si řekli, že budeme hrát agresivně a napadat ve dvou hráčích. Hráči tak činili až v závěrečné třetině. Vítězství jsme si protrpěli, avšak soupeři, který má v tabulce jeden bod, bychom měli dát minimálně deset gólů. Nakonec rozhodlo to, že jsme začali více střílet a začali být trochu důrazní."

Vladimír Krampol (HC Meteor Třemošná): "Čtyřicet minut jsme byli vyrovnaným soupeřem, bohužel na začátku třetí třetiny přišel náš dvouminutový zkrat, při kterém jsme dvakrát inkasovali a Ústí nám odběhlo o dvě branky. Musím kluky pochválit, neboť jsme nováčkem této soutěže a byl vidět kus naší odvedené práce. Mezery máme v obraně, ačkoli situace 1 na 1, 2 na 1 apod. trénujeme. Nám se bohužel stává, že naši obránci se někdy stanou na pár vteřin diváky. To je obrovský rozdíl mezi extraligou a 1. ligou, kterou jsme hráli v minulém ročníku. Pracujeme na tom, aby se to zlepšilo, protože právě naše dvouminutové záseky pak rozhodují zápasy. Jinak soupěři bych chtěl pogratulovat."