Ú s t í n/L. - Bez Martina Hanzla a Tomáše Harkabuse se ústečtí hokejisté postavili celku z Prahy. Dva nejproduktivnější hráči Lvíčatům hodně chyběli. Spatra byla střelecky naladěná a již úvodní minuty zápasu naznačily, že to domácí budou mít těžké. Pražané si s Ústím celkem hravě poradili a vyhráli 8:0.
pá 5. 11. 2010, Zlatopramen Arena
HC Sparta Praha
0:8 0:3, 0:4, 0:1

Branky a nahrávky: 2. Hampl (Matějček), 12. Brzobohatý (Vacek, Hudec), 17. Arnošt (Kliment), 21. Hudec (Brzobohatý, Volek), 23. Brém, 29. Hudec (Bodnár, Volek), 31. Hampl (Matějček), 51. Brém (Březina). Rozhodčí: Hrubý - Hynčica, Žídek. Vyloučení: 6:1, navíc Hajn (UNL) 10 min. Využití: 0:3. Diváci: 137. Střely na branku: 15:42. Průběh utkání: 0:8.

Ústecký Slovan s.r.o.: Ryšavý (31. Novák) - Hajn, Rosa, Křepelka, Fojt, Beníšek, Jindřich, Topol, Vykouk, Ságer, Bačák, Procházka, Janák, Holeček, Chmel, Zdvořáček, Poláček, Bílek, Vaněk, Vegner.

HC Sparta Praha: Neužil - Kliment, Arnošt, Hemr, Müller, Bílek, Brém, Vacek, Bodnár, Brzobohatý, Hudec, Volek, Presheva, Matějček, Březina, Hampl, Procházka.

Do Ústí přijela Sparta a to vždy znamená skvělý hokejový zážitek. Nejinak tomu bylo v tomto zápase. Sotva stačili diváci dosednout na svá místa, měnilo se skóre. Ústecké obraně ujel po křídle Matějček, který svým pasem našel Hampla a ten prostřelil Ryšavého. I po vstřelené brance byla aktivnější Sparta a domácí k ničemu nepustila. Ve 12. minutě přišlo to, co přijít muselo – další branka hostů. Vackovu přihrávku přetavil Brzobohatý ve vedení o dva góly. Hru Lvíčat srážely chyby v obraně. Jedné takové využil Arnošt a stav zápasu byl 0:3. Za tohoto stavu skončila první třetina.

Druhá perioda začala tak, jak ta úvodní končila, čili zvýšenou aktivitou ze strany hostů. Na časomíře svítil čas 20:28 a puk z hole Hudce doplachtil až za záda Ryšavého. Ústecký gólman toho měl tak akorát dost a místo přenechal Novákovi. Nový muž na hřišti si ani puk moc neosahal a hned jej lovil z branky. Brém si do útočného pásma najel podél mantinelu, obloučkem před branku a hbitým zakončením procedil kotouč do ústecké branky. Když už se zdálo, že hosté svůj gólostroj zastavili, přišel další šok. Hudec našel skulinku mezi betony Nováka. Krátce po polovině zápasu na neuvěřitelných 0:7 zvýšil Hampl. Zbytek třetiny patřil Spartě, ale další branky nepřidala.

Třetí třetina byla ve znamení jediného týmu, Sparty. Lvíčata byla zralá na ručník. Pro domácí hráče to byl zlý sen, nic se jim nedařilo, nic nevycházelo. Naopak hosté byli velmi aktivní a zápas si užívali. Osmý hřebík do ústecké rakve zatloukl Brém. Pražené se i nadále snažili dávat branky, naštěstí pro domácí se jim to už nepodařilo. Zápas skončil exhibičním výsledkem 0:8.