čt 13. 3. 2008
HC Kometa Brno
13:1 4:1, 3:0, 6:0

Branky a nahrávky: 3. Crhák (Juráň), 11. Juráň (Heža), 12. Maša (Touška), 20. Maša (Ježko), 22. Touška (Novotný), 33. Hlávka (Bilčík), 34. Jarůšek, 45. Sedláček (Jarůšek), 47. Crhak (Jarusek), 49. Jarušek (Zemánek), 50. Touška (Maša), 52. Sedláček (Jarůšek), 58. Jarůšek - 14. Kašák (Medřický). Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .

Do zápasu s Ústím nad Labem vstupovali brněnští dorostenci v nové, nezáviděníhodné pozici. Poprvé v sezóně se objevili na sestupových příčkách. Důležitost utkání si modrobílí dobře uvědomovali a podle toho také vypadal jejich vstup do hry. Od prvních vteřin uzamkli hosty do obranného pásma, ze kterého se Ústečtí dostávali jen při zakázaných uvolněních. První gól na sebe nenechal dlouho čekat. V čase 2:56 Ivo Crhák přebral pas od Juráně a střelou pod víko poslal Brno do vedení - 1:0. Značně opaření hosté museli nadále čelit tlaku domácích. V 10. minutě zápasu se Brno radovalo znovu. Tentokrát byl úspěšným střelcem Juráň po přihrávce Heži - 2:0. Snová třetina Komety jakoby nebrala konce. O dvě minuty později po sólovém průniku přes celé hřiště zvýšil na 3:0 Maša. Ústí dalo o sobě vědět až v čase 13:42, kdy snížil střelou mezi nohy Kašňák - 3:1. Gólový účet však ještě zdaleka nebyl zpečetěn. Do konce třetiny se v přesilovce trefil po Ježkově přihrávce Libor Maša a do kabin se šlo za stavu - 4:1.

Jak se povedl domácím vstup do první třetiny, tak se vydařil i úvod dějství druhého. V čase 21:46 po vyhraném buly a asistenci Novotného zvyšoval na propastných 5:1 Jakub Touška. Kometa pokračovala v nastoleném tempu a zasypávala hosty útoky. Brankář modrobílé svatyně se po většinu času nudil, ale když už něco přišlo, tak spolehlivě zasáhl. Zápas se přehoupl do své druhé poloviny a diváci v hale Rondo se opět radovali. Hlávka dostal nahrávku od Bilčíka přesně mezi kruhy a z tohoto prostoru se nemýlil - 6:1. O dvě minuty později přišla řada i na domácího ostrostřelce Richarda Jarůška, který využil chyby hostí v rozehrávce a nedal gólmanovi šanci 7:1. S šestigólovým náskokem šli domácí podruhé do šaten.

Mnozí by čekali, že domácí začnou šetřit síly a zápas dohrají v poklidném tempu. Opak byl pravdou. Možná domácí opravdu nehráli na plný plyn, nicméně do útočné třetiny se dostávali s lehkostí pírka. Do té doby se ze strany Komety jednalo o střeleckou kanonádu, ale ve třetí třetině přišla drtivá gólová smršť, na které se pěti kanadskými body během dvaceti minut podílel Jarůšek. Postupně se do klece hostujícího Palána trefil modrobílý Sedláček, Crhák, Jarůšek, Touška, Sedláček a opět Jarůšek. Skóre vstřelených branek se tedy zastavilo na úctyhodném čísle 13.V naprosto jednoznačném zápase přejela domácí Kometa hostující Lvy 13:1.