Již šestý zápas v řadě vyšli dorostenci bodově na prázdno. V sobotu zavítali na led Hradce Králové, kde prohrávali po dvou třetinách 3:0 a na začátku třetí inkasovali čtvrtou brankou, která je poslala definitivně do kolen. Lvi už ve zbývajícím čase dokázali pouze zkorigovat gólem Bohumila Slavíčka, který proměnil dvojnásobnou přesilovou hru.
so 8. 12. 2007
Královští lvi Hradec Králové
4:1 1:0, 2:0, 1:1

Branky a nahrávky: 13. Sobotka (Matějček, Bartoš), 25. Vlček J. (Pánek, Filip), 37. Šafránek (Bartoš, Sobotka), 41. Matějček (Karlík, Pánek) - 53. Slavíček (Žák, Sova). Rozhodčí: Vampola - Klouda, Zídek. Vyloučení: 10:12. Využití: 3:1. Diváci: 60. Střely na branku: 35:24. Průběh utkání: 4:0, 4:1.

Královští lvi Hradec Králové: Alexa - Sobotka, Vaněk, Kusák, Karlík, Červený, Pánek - Šebek, Vlček Jan, Šafránek, Vlček Ondřej, Juráň, Macháň, Christ, Půlpán, Matějček, Valášek, Bartoš, Filip.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Burkovec, Sova, Hříbal, Andres, Špila, Poláček - Ptáček, Žák, Faigl, Chytrý, Tuček, Richter, Jankovič, Slavíček, Bezpalec, Pojezný, Janča.

Utkání o důležité body přineslo první vážnější šanci až v 11. minutě. V té chvíli se při vlastním oslabení dostal do úniku David Bartoš, ale na brankáře Petráska nevyzrál. O dvě minuty později už ale domácí slavili gól. V přesilové hře napřáhl na modré čáře Daniel Sobotka a propálil vše, co mu stálo v cestě. Petrásek měl zakrytý výhled. Ústečtí vstali z mrtvých až těsně před koncem třetiny. Více jak minutový tlak zakončil střelou Bohumil Slavíček, ale Alexa souboj s ústeckým útočníkem vyhrál.

První dvě třetiny hlavní rozhodčí vylučoval za každý náznak faulu a to se nelíbilo především hostům. Ti totiž inkasovali druhý gól také v přesilovce. Jan Vlček zpracoval střílenou přihrávku těsně před Petráskem. Dvakrát zamíchal kotoučem a zasunul ho za ústeckého brankáře. Ve 35. minutě autor druhého gólu krásně uvolnil Aleše Půlpána. Proti němu ale vytáhl Petrásek skvělý zákrok lapačkou. Přesto se Hradečtí radovali i ze třetí branky. O minutu později přesně pod břevno střílel David Šafránek. Velkou příležitost na návrat do zápasu dostali hosté v čase 37:38. To hráli domácí přesně dvě minuty ve třech. Lvi z přesilovky vytěžili několik šancí. Nejvážnější měl Ondřej Hříbal, když trefil břevno hradecké svatyně.

V závěru druhé třetiny nezvládli hosté střídání, navíc zbytečně faulovali, a tak začínali poslední dvacetiminutovku ve třech. Toho Hradec bleskově využil. Po vyhraném vhazování našel přesným pasem Lukáš Karlík Ondřeje Matějčka, který střelou nad lapačku Petráska zvýšil už na 4:0 pro Hradec. V 50. minutě jel hradecký útočník na bránu hostů znovu sám, tentokrát ho ale Petrásek vychytal. Ústečtí pak už jen stačili zkorigovat. Ve dvojnásobné přesilové hře dorazil střelu Aleše Sovy za Alexova záda Bohumil Slavíček.