Ú s t í n/L. - Páteční zápas dorostenecké extraligy přinesl Ústeckým Lvům další porážku, když nestačili na soupeře z Třebíče. Hosté se do vedení dostali už v páté minutě a náskok si udržovali po celý zápas, domácím nepomohly ani dva góly Bohumila Slavíčka, který vždy snižoval na rozdíl jedné branky. Další zápas čeká dorostence zítra proti Jihlavě.
pá 21. 9. 2007
Ústecký Slovan s.r.o.
SK Horácká Slavia Třebíč
3:6 2:4, 1:2, 0:0

Branky a nahrávky: 13. Slavíček (Ptáček), 19. Slavíček (Jankovič, Andres), 26. Žák (Richter) - 4. Vondráček (Honza), 12. Stahorský (Němec), 18. Vondráček (Vysloužil, Honza), 19. Vysloužil (Honza), 28. Bartejs (Honza), 40. Vysloužil (Vondráček). Rozhodčí: Neťuka - Podrazil, Žídek. Vyloučení: 5:6, navíc Petrásek (UNL) a Deveri (TRE) 10 min. OT. Využití: 0:1. Diváci: 100. Střely na branku: 25:27. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:6.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Sova, Hříbal, Medjanöi, Rektořík, Andres, Ponikelský - Jankovič, Ptáček, Faigl, Pojezný, Tuček, Chytrý, Bezpalec, Purma, Slavíček, Richter, Žák, Jasjonis.

SK Horácká Slavia Třebíč: Wolf - Urbančík, Belatka, Záhradný, Koukal, Drápela, Bartejs - Velecký, Honza Fryauf, Zdražil, Vysloužil, Fusek, Dočekal, Němec, Vondráček, Kazatel, Stahorský, Večeřa, Deveri.

Komentář

Do první vážnější šance se dostali už v 1. minutě hosté z Třebíče, Honza ale Petráska nepřekonal.Honza byl i u další akce Třebíčských, ve 4. minutě nahrál ideálně Vondráčkovi, který trefou po víko překonal Petráska poprvé. Na rozdíl dvou gólů zvyšoval při přesilovce ve 12. minutě Stahorský. Po necelé minutě snížil přesnou střelou domácí Slavíček. V 18. minutě se po vyhraném buly ve vlastním pásmu dostal do úniku třebíčský Vysloužil, své sólo nezakončil přesně, hosté však udrželi puk v pásmu, Vondráček ho naservíroval před bránu právě Vysloužilovi, pro kterého už nebylo problém nasměrovat kotouč do odkryté brány – 1:3. Opět neuběhla ani minuta a ústecký Slavíček znovu snížil na rozdíl jednoho gólu. Časomíra se neposunula ani o 30 vteřin a už se opět měnilo skóre, na 4:2 z pohledu hostů zvýšil v pádu Vysloužil. To těžce nesl domácí gólman, který si vysloužil osobní trest.

Na začátku druhé části se Lvům naskytla půl druhé minuty trvající dvojnásobná přesilovka, během které si však nevytvořili žádnou vážnější šanci. Skórovat se domácím podařilo až v 25. minutě, na 3:4 snížil Žák, ale ani tentokrát nečekala Třebíč s odpovědí dlouho, Vondráček svou druhou brankou zvýšil opět na rozdíl dvou branek. Další zásah ústeckým dorostencům pocházel z hokejky Vysloužila, ten 40 vteřin před koncem druhé části zvýšil už na 6:3 z pohledu Třebíče.

Do třetí části vstoupila Třebíč s třígolovým náskokem, který si červenomodří pohlídali i na začátku poslední desetiminutovky, kdy měli Ústečtí další možnost dvojnásobné přesilovky. Během dvou minut si však domácí nevytvořili tlak ani větší gólovou šanci. Ani ve zbytku zápasu už diváci gól neviděli a ústečtí dorostenci tak opět odešli poraženi, když stejně jako v minulém zápase, inkasovali šestkrát.

Sdílet článek na sociálních sítích

Dorost

Hlavní partneři

Významní partneři

Mediální partneři

Partneři mládeže