so 6. 1. 2007
PZ Kladno
5:0 2:0, 2:0, 1:0

Branky a nahrávky: 4. Šimon, 15. Janíček (Šimon), 36. Řídel (Šimon), 40. Richter (Slavíček), 60. Brož (Šimon). Rozhodčí: Froněk - Šulo, Hauser. Vyloučení: 9:11, navíc Pucholt (PKL) TH. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 150. Střely na branku: 30:27. Průběh utkání: 5:0.

Ústecký Slovan s.r.o.: Petrásek - Brož, Šimon, Dušek, Sova, Dvořák, Šulc, Hříbal, Kubín - Místecký, Pekárek, Janíček - Vernek, Chládek, Žák - Slavíček, Richter, Šaršok - Pojezný, Řídel, Kozák.

PZ Kladno: Pucholt (60. Drbohlav) - Zázvorka, Dostál, Slánský, Průcha, Jupa, Strachota, Krejčík - Csanyi, Drda, Stahl, Matějka, Záleský, Chadima, Koubek, Ibl, Suchánek, Kašák, Čurda.

Již po několika vteřinách po úvodním vhazování měli domácí možnost hrát přesilovku a po chvíli i dvojnásobnou, ale využít ji nedokázali. To se jim povedlo až v 5 proti 4. Jenže nejprve hořelo před domácí brankou, když Brož nezastavil protihráče v nájezdu a na poslední chvíli ho zaskakoval Janíček. Vzápětí vystartoval do brejku Šimon a z levé strany nedal Pucholtovi šanci - 1:0. Brzy poté dostali výhodu přesilové hry hosté, kterou ještě umocnil Brož, když při snaze vyhodit kotouč z obranného pásma přehodil i ochranné sklo. Dvojnásobné oslabení ale sehráli Lvi velmi dobře a hned v tom dalším, v 8. minutě, se dokonce dostali Místecký s Janíčkem do přečíslení, ale druhému jmenovanému se při kličce do forhendu postavil kotouč na hranu a netrefil branku. Série dvojnásobných přesilovek pokračovala. Tentokrát ji hráli ve 14. minutě domácí a trvalo pouhých 19 vteřin, než Janíček dorazil Šimonovu střelu od modré. Poslední slovo v úvodní třetině měli hosté. V 17. minutě se rozjel Záleský, ale dobře ho stínoval Kubín a v pádu mu ztížil pozici ke střelbě.

Na začátku druhé třetiny kladenští hokejisté do zápasu doslova vletěli a na ledě byl vidět vyrovnaný hokej. Při hře ve 4 proti 4, na začátku 26. minuty, se do velké šance dostal Stahl a brzy po něm ještě Suchánek, ale Petrásek své spoluhráče výborně podržel. Poté hráli domácí další přesilovku 5 proti 3, ale kromě jedné střely, kterou zastavila tyč, Pucholt všechny pokusy domácích pochytal. Zlomový moment utkání přišel ve 36. minutě. Při přesilovce se užuž radoval Záleský, ale Petrásek vynikajícím zákrokem zachránil. Vzápětí Šimon vysunul do brejku Řídele a ten blafákem poslal domácí do tříbrankového trháku. Několik okamžiků poté usedl na trestnou lavici další hráč Slovanu a hosté se mohli pokusit v půlminutové dvojnásobné přesilovce složit reparát. To se jim ale nepodařilo. Necelou minutu před druhou sirénou se rozjel od pravého mantinelu Slavíček, zbavil se dvou hráčů a vystřelil. Pucholt jeho pokus vyrazil, ale naneštěstí pro něj jen k volnému Richterovi, který zvýšil na 4:0.

Třetí třetina přinesla zpočátku vyrovnaný hokej. Postupně získali domácí mírnou převahu, kterou stupňovali v přesilovkách, a zdálo se, že utkání se už jen dohrává. V 54. minutě si další výborný zákrok připsal Pucholt, když dobře vyjel proti najíždějícímu Pekárkovi. Tečku za utkáním udělal v poslední minutě v přesilovce Brož, jehož střelu kladenský brankář sice zasáhl, ale kotouč jej nakonec obloučkem přeletěl do branky - 5:0.

Ivo Kindl (PZ Kladno): "My už jsme vyřadili některé hráče ročníku 90, protože na tom posledním místě, co jsme, bychom teď ta dvě kola chtěli zkusit, co nám hráči ukážou. Zařadili jsme tam některé mladé hráče, které bychom si chtěli připravit pro příští sezónu a dát nějaký impuls těm starším, aby se probrali. Výkon podali docela bojovný, jen škoda, že v první třetině jsme dvakrát inkasovali v oslabení, což dnes v tom hokeji, při tom počtu vyloučení, je rozhodující. No a potom, místo toho, abychom v přesilovce snížili na 2:1, jsme dostali na 3:0 a tím se ten zápas zlomil a už to nešlo zvrátit. Výborný byl i výkon brankáře Pucholta, ten mívá každý zápas 40 až 60 zásahů."
Petr Nekvinda (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Hra ještě nebyla taková, jak jsme byli zvyklí na konci kalendářního roku, ale přesto převládá spokojenost, hlavně s nulou na straně obdržených branek. Kluci bojovali a snažili se, ale samozřejmě po tak dlouhé přestávce, po třech týdnech, je vždy těžké nastoupit, zvlášť do takového zápasu, kde ty body byly vlastně povinné. Utkání nakonec zvládli dobře, sice ne na jedničku, protože si myslím, že pokud bychom to utkání zvládli lépe, těch gólů mohlo padnout víc. Na druhou stranu Petrásek tam chytil takové tři, čtyři šance, že kdyby tam nebyl on, byl by to asi gól. Utkání jsme, tak jako už na konci roku v Hradci a doma s Pardubicemi, odehráli na kompletní čtyři pětky. Podle mne je dobré začleňovat tam už ty mladé kluky, aby si na tu soutěž zvykli. Uvidíme, co bude dál. Zatím jsme asi pět bodů od play off a také věřím, že po dnešní výhře bychom už asi mohli být snad zachránění. Musíme se teď rozhodnout. Jestli budeme zkoušet play off nebo jestli dáme některé kluky už do juniorů."